Αγορά LG 43UM7100 ή 43UM7450

Mastoras78

New member
21 December 2011
88
Την καλησπέρα μου στην παρέα σας. Μια μικρή βοήθεια θα ήθελα ώστε να καταλήξω σε μια απο τις δύο τηλεοράσεις του τίτλου. Η χρήση της θα είναι πολύ basic μιάς και θα την χρησιμοποιούν τα πεθερικά. Δεν ασχολούνται με netflix, 4k, hdr κτλ.. Μόνο digea και άγιος ο Θεός!

Λόγω περιορισμό στον χώρο καταλήξαμε σε 43 ίντσες. Κοίταγα και την Samsung UE43RU7092 αλλά νομίζω εμπιστεύομαι LG λίγο περισσότερο. Υπάρχουν και φτηνότερες λύσεις αλλά προτιμάμε κάτι vfm επώνυμο.

Στο δια ταύτα κοιτάω μόνο αγορά απο κατάστηματα που εμπιστεύομαι οπότε την μεν 7100 την βρίσκω στα 289 ευρώ και την 7450 στα 345 απο eshop και οι δύο τιμές. Θα ήθελα τα φώτα σας στο τι διαφορές έχουν σε specs/features και αν αξίζει τη διαφορά χρημάτων μεταξύ τους κατα τη γνώμη σας.

Ευχαριστώ πολύ!!!

ps Και κάτι ακόμα.. Θα την τοποθετήσουμε στον τοίχο και θα ήθελα να μου προτείνετε μια βάση με βραχίονα. Θα ήθελα να έχει το εύρος όλων των κινήσεων, δλδ να έρχεται αρκετά μπροστά, δεξιά/αριστερά και πάνω/κάτω
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Τη φθηνότερη. Άμα είναι να δώσεις κοντά στα 350 ευρώ, πας σε 49"-50". Η διαφορά στο πλάτος (σε σύγκριση με τις 43") είναι μικρότερη από 20 εκατοστά. Στις 43", 49", 55" οι LG διαθέτουν IPS panels, ενώ στις 50", 60" έχουν VA panels. Αν χρειάζονται σχετικά μεγάλες γωνίες θέασης (ή/και ο χώρος είναι συνήθως αρκετά φωτεινός), προτίμησε τα IPS panels.
 

Mastoras78

New member
21 December 2011
88
Σε ευχαριστώ πολύ Μιχάλη ! Άλλη γνώμη κανείς ? Και για τη βάση ? Πρέπει να παραγγείλω σήμερα...