Video files recovery?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Αξιώθηκα στα 55 μου να πάω για 2 ημέρες στην Σαντορίνη.Μόλις γύρισα,ο ηλίθιος έκανα factory reset στο Mi 9T Pro για να "κάτσει καλύτερα η MIUI 12 (ανάθεμα την ώρα) παίρνοντας backup και ενώ σώθηκαν οι φωτογραφίες που είχα τραβήξει,εξαφανίστηκαν τα video...Υπάρχει κάποιος τρόπος/πρόγραμμα να τα βρω;Δοκίμασα το DR.PHONE αλλά μου βγάζει μνμ ότι η συσκευή πρέπει να είναι root.;Eχω σκάσει παιδιά...
 

alextrela

Supreme Member
28 November 2011
3,129
Αξιώθηκα στα 55 μου να πάω για 2 ημέρες στην Σαντορίνη.Μόλις γύρισα,ο ηλίθιος έκανα factory reset στο Mi 9T Pro για να "κάτσει καλύτερα η MIUI 12 (ανάθεμα την ώρα) παίρνοντας backup και ενώ σώθηκαν οι φωτογραφίες που είχα τραβήξει,εξαφανίστηκαν τα video...Υπάρχει κάποιος τρόπος/πρόγραμμα να τα βρω;Δοκίμασα το DR.PHONE αλλά μου βγάζει μνμ ότι η συσκευή πρέπει να είναι root.;Eχω σκάσει παιδιά...

Καλημέρα Σωκράτη κανονικά σε hard reset δν θα έπρεπε σβήσει video εφόσον είχες επιλέξει στο hard reset menu να εξαιρεσει multimedia αρχεία.
Αν απαιτεί να είσαι root τότε δεν έχεις άλλη λύση από το να ρουταρεις εκτός αν το πας σε κανένα τεχνικό service μπας και τα σώσει αν έχουν πιο εξειδίκευμενο πρόγραμμα ανάκτηση,εννοείται μην ζητήσει τα κέρατα τους.

Σε Google drive τα έσωσες,μέσω Google backup?

Δεν είναι εμπιστοσύνη πάντως Google backup,μέρα με την νύχτα με iCloud backup,καλύτερα χειροκίνητα σε κάνα εξωτερικό δίσκο να είσαι πιο σίγουρος


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,695
Clermont-Ferrand, France
Δεν είναι εμπιστοσύνη πάντως Google backup,μέρα με την νύχτα με iCloud backup,καλύτερα χειροκίνητα σε κάνα εξωτερικό δίσκο να είσαι πιο σίγουρος
Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Έτσι από απορία, τι ακριβώς εννοείς?
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Re: Video files recovery?

Καλημέρα Σωκράτη κανονικά σε hard reset δν θα έπρεπε σβήσει video εφόσον είχες επιλέξει στο hard reset menu να εξαιρεσει multimedia αρχεία.
Αν απαιτεί να είσαι root τότε δεν έχεις άλλη λύση από το να ρουταρεις εκτός αν το πας σε κανένα τεχνικό service μπας και τα σώσει αν έχουν πιο εξειδίκευμενο πρόγραμμα ανάκτηση,εννοείται μην ζητήσει τα κέρατα τους.

Σε Google drive τα έσωσες,μέσω Google backup?

Δεν είναι εμπιστοσύνη πάντως Google backup,μέρα με την νύχτα με iCloud backup,καλύτερα χειροκίνητα σε κάνα εξωτερικό δίσκο να είσαι πιο σίγουρος


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Άλεξ,σου έστειλα και pm.
Πάντα πριν κάνω hard reset,κάνω μεταφορά των αρχείων που θέλω να σώσω σε λαπτοπ.Αυτή την φορά ο ηλίθιος,μάλλον δεν έκανα save το αρχείο camera,ενώ ήμουν σίγουρος ότι το είχα κάνει.Από την άλλη όμως,αν δεν έκανα,πως σώθηκαν όλες οι φωτό και όχι τα βίντεο;
Εννοείται ότι είχα πάρει και backup.
Σε cloud περιβάλλον τόσο στην Google όσο και στην Xiaomi,δεν μπορούσαν να σωθούν λόγω περιορισμένης χωρητικότητας.
 

Vasilis 92

Established Member
20 June 2020
205
Καλημέρα Σωκράτη κανονικά σε hard reset δν θα έπρεπε σβήσει video εφόσον είχες επιλέξει στο hard reset menu να εξαιρεσει multimedia αρχεία.
Καλημέρα. Πώς γίνεται αυτό?