Αγορά powerline

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

PavlosZaro

New member
10 April 2020
22
Καλημέρα στην ομάδα.

Θελω να παρω ενα powerline με το οποίο δεν θελω να ασχολούμαι καθόλου! Εδω και 3 χρόνια έχω αλλάξει 3 διαφορετικά γιατι μια δεν πιάνουν, μια κάνουν πολλές διακοπές κτλ.
Η φύση της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει πολλές διακοπες στο ιντερνετ και δεν μπορώ ναμετακινηθώ κοντά στο modem γιατί είναι η κουζίνα εκει.

Καθώς θα παραγγειλω και κατι αλλα πραγματάκια απο εδώ, https://www.you.gr/anavathmisi-diktyaka/diktyaka/powerlines, μπορείτε να μου προτείνετε κάτι που θα είναι αξιόπιστο γιατι πραγματικα είναι πολυ ενοχλητικό να εχεις θεμα συνέχεια με το internet. Δεν έχω πρόβλημα με το κόστος, αρκεί να μην ασχοληθώ μαζί του και να μην τρώει συνέχεια disconnects.

Ευχαριστώ.
 

k.m.

Supreme Member
20 November 2007
3,316
Νέο Ηράκλειο
Τη λύση του καλωδίου δεν την σκέφτεσαι ?

Με καναλακι για να μην πας σε εργασίες με κουτιά άνοιγμα και σκαψιματα.

Μόνο αυτό είναι σίγουρο και σταθερό.

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Αν δεν μπορεις να περασεις καλωδιο τοτε πας σε devolo powerline

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

PavlosZaro

New member
10 April 2020
22
Καλημέρα, το ειχα σκεφτει το καλωδιο αλλα μιλαμε για καλωδιο περιπου 15 - 20 μέτρα ίσως και παραπανω για να φτανει εκει που καθομαι και δεν θελω να μπλεκω με αυτο.

Σε Devolo έχετε καποιο συγεκριμενο ?
 

AFam

AVClub Fanatic
11 September 2006
26,961
Οποιο σου κανει καλυτερα, εχει πολλα μοντελα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

PavlosZaro

New member
10 April 2020
22
Ωραια θα κοιταξω και αν εχω αμφιβολιες για την επιλογη μοντελου θα σας πω.

Ευχαριστώ ομαδα!
 

antreas1980

Established Member
11 November 2011
155
φιλε μου εγω εχω τα devolo magic 2 εδω και ενα χρονο περιπου χωρις κανενα προβλημα.Εχω τρια μεσα στο σπιτι και πιανω σε ολα το μεγιστο της ταχυτητας της γραμμης.Πρωτα ειχα τα tplink 500 και ειχα συνεχως αποσυνδεσεις.
https://www.skroutz.gr/s/20830257/Devolo-Magic-2-Lan-Triple-Starter-Kit.html#reviews
 

jimmyl

Established Member
28 October 2010
138
Devolo δαγκωτο που λεμε , μενω σε σπιτι με πολυ παλια καλωδιωση και δεν εχω ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα