Pioneer S-LX70W

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
799
Χαλάνδρι
Εχει κανεις εικονα για αυτο το sub?
Καποιος το δινει σε μια αγγελια...αλλα μενει και μακρυα και γενικως τα φοβαμαι αυτα....απλα αν καταλαβα καλα οταν βγηκε θεωρουνταν ποιοτικο ηχειο....
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Πρόκειται για την αγγελία απ την Κομοτηνή από γνωστό σάιτ αγγελιών σωστά; Προσωπική εμπειρία δεν έχω, μιλάμε για ένα 12ιντζο με 300watt ενισχυτή, τυπικό υπογούφερ μου φαίνεται με ωραίο όμως φινίρισμα, τώρα πως θα παίξει αυτό είναι τεράστια συζήτηση, για τι χώρο το θες, ποιος είναι συνολικά ο εξοπλισμός σου κ.λ.π. θα βοηθούσαν. Επίσης δεν ξέρω πόσο παλιό είναι και ποια ήταν η τιμή αγοράς του καινούριο, το θέμα είναι θα το αγοράσεις στα τυφλά; Δεν υπάρχει τρόπος να κατοχυρωθείς πριν την αγορά μη μπλέξεις μετά με επιστροφές χρημάτων;
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
799
Χαλάνδρι
Πρόκειται για την αγγελία απ την Κομοτηνή από γνωστό σάιτ αγγελιών σωστά; Προσωπική εμπειρία δεν έχω, μιλάμε για ένα 12ιντζο με 300watt ενισχυτή, τυπικό υπογούφερ μου φαίνεται με ωραίο όμως φινίρισμα, τώρα πως θα παίξει αυτό είναι τεράστια συζήτηση, για τι χώρο το θες, ποιος είναι συνολικά ο εξοπλισμός σου κ.λ.π. θα βοηθούσαν. Επίσης δεν ξέρω πόσο παλιό είναι και ποια ήταν η τιμή αγοράς του καινούριο, το θέμα είναι θα το αγοράσεις στα τυφλά; Δεν υπάρχει τρόπος να κατοχυρωθείς πριν την αγορά μη μπλέξεις μετά με επιστροφές χρημάτων;

Eμ μα αυτο ακριβως ειναι το προβλημα μου....να ηταν Αττικη να πηγαινα να το δω. Ο συγκεκριμενος ισχυριζεται οτι το ειχε αγορασει 1200 ευρω και η αληεθεια ειναι οτι κατι παλιοτερςς κουββεντες για αυτο που ειδα στο ιντερνετ (οταν πρωτοβγηκε) ειχαν και αυτες κατι εξωγηινες τιμες που ανεφεραν (για το δικο μου πορτοφολι βεβαιως...για αλλους αυτα τα λεφτα ειναι "βαση"). Απλα δεν ηξερα που "αλλου" να απευθυνθω, εδωμεσα τουλαχιστον εχω εμπιστοσυνη
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Κοιτα, προσωπικα για το συγκεκριμενο δεν εχω αποψη και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εχει ποτε αναφερθει εδω στο φορουμ, γενικα δεν εχει ακουστει ετσι να πεις ρε παιδι μου οτι ηταν κατι αξιο προσοχης αλλα μπορει να κανω και λαθος. Η αποσταση κι η αδυναμια δοκιμης ειναι τροχοπεδη, η αποφαση ειναι δυσκολη, δεν ξερω εγω προσωπικα δεν θα την εκανα την αγορα αν κι εγω βρεθηκα στην αναποδη θεση πουλωντας στην Καβαλα, ο τυπος μ εμπιστευτηκε και μου βαλε πρωτα τα λεφτα και μετα το στειλα, ειπε οτι ακουγοντας με στο τηλεφωνο οτι δεν θα χασει κι οντως εμεινε υπερευχαριστημενος, αν κι εσυ μπορεις να ψυχολογησεις και να ρισκαρεις, προχωρα.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
799
Χαλάνδρι
Κοιτα, προσωπικα για το συγκεκριμενο δεν εχω αποψη και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν εχει ποτε αναφερθει εδω στο φορουμ, γενικα δεν εχει ακουστει ετσι να πεις ρε παιδι μου οτι ηταν κατι αξιο προσοχης αλλα μπορει να κανω και λαθος. Η αποσταση κι η αδυναμια δοκιμης ειναι τροχοπεδη, η αποφαση ειναι δυσκολη, δεν ξερω εγω προσωπικα δεν θα την εκανα την αγορα αν κι εγω βρεθηκα στην αναποδη θεση πουλωντας στην Καβαλα, ο τυπος μ εμπιστευτηκε και μου βαλε πρωτα τα λεφτα και μετα το στειλα, ειπε οτι ακουγοντας με στο τηλεφωνο οτι δεν θα χασει κι οντως εμεινε υπερευχαριστημενος, αν κι εσυ μπορεις να ψυχολογησεις και να ρισκαρεις, προχωρα.

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο ιδιο site ειχε και ενα Klipsch r-112 SW που τουλαχιστο ειναι Αθηνα, αλλα δεν μπορω να το αξιολογησω σε "σημερινες τιμες" ας πουμε, ως παλιοτερο μοντελο....και δεν το δινει και τσαμπα..χεχε
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Re: Απάντηση: Pioneer S-LX70W

Για εμενα καλο ειναι για να εχεις και το κεφαλι σου ησυχο να πας σε κατι σιγουρο , οπως svs , velodyne, krell, -bye-
Krell; Αυτο που στοιχιζει πιο ακριβο κι απο αυτοκινητο;

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
799
Χαλάνδρι
Re: Απάντηση: Pioneer S-LX70W

Krell; Αυτο που στοιχιζει πιο ακριβο κι απο αυτοκινητο;

Στάλθηκε από το Mi 9T μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αμα στοιχιζει τοσο ακριβα....δεν θα εχω το κεφαλι μου ησυχο, απλα δεν θα εχω κεφαλι...θα μου το κοψει η γυναικα (και δεν ξερω και απο ποιο θα ξεκινησει πρωτα...χοχοχ)
 

john gabriel

AVClub Enthusiast
Re: Απάντηση: Pioneer S-LX70W

Αμα στοιχιζει τοσο ακριβα....δεν θα εχω το κεφαλι μου ησυχο, απλα δεν θα εχω κεφαλι...θα μου το κοψει η γυναικα (και δεν ξερω και απο ποιο θα ξεκινησει πρωτα...χοχοχ)

παιδες εχετε χιλια δικια το τερματισα και πηραμε και φωτια!!!! ηθελα να πω rell και κατα λαθος εγραψα krell !! εννοω τις παλιες σειρες και αποκλειστικα μτχ !!! πχ τις οικονομικες σειρες απο velodyne ct και απο rell το strata !!! τωρα με την ζεστη ανεβαζω ευκολα θερμοκρασια και ρεταρω ευκολα !!!!:2thumb22sup: