Ξανά αγορα τηλεορασης....

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Άμα δε σε θέλει τελικά....πριν λογο καιρό και μετά από τη βοηθεια σας είχα αγοράσει μια sony xg9505 55αρα η οποία μπήκε με βάσανο και αυτή στο σαλόνι και από.την οποια είμαι ευχαριστημένος.Μια 40αρα samsung που είχα πήγε στην κρεβατοκαμαρα.Σημερα όμως μας χαιρέτησε απο ότι μου είπε ο τεχνικός.Οποτε ξανά στο σημείο μηδέν.
Το δίλημμα τώρα.Να παρω μια ακριβή lcd πάλι 55αρα γιατί εχω καλομάθει αλλα οχι sony γιατί δεν με τρελανε; και αν ναι ποια;
Η να παρω μια oled για το υπνοδωμάτιο που σίγουρα δεν θα παίζει πολλές ωρες;
Oled για σαλόνι με τίποτα λογω πολλών ωρών παιξίματος.
Μπατζετ για lcd 800
Για oled βαριά 1100.
Απόσταση θέασης κρεβατοκαμαρας 2.10m
Βοηθήστε παιδια γιατί έχω ξενερώσει φουλ!!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

elessar86

Established Member
4 August 2008
179
φίλε μου πάρε μια oled 55αρα και βάλτην στο σαλόνι να την χαρείς. Αστην όσες ώρες θες ανοιχτή δεν πρόκειται να πάθει τίποτα. Απ την στιγμή που η Sony 9505 που είναι απ τις καλές lcd δεν σε τρέλανε καμία lcd δεν θα σε ενθουσιάσει. Πάρε oled να την χαρείς

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Ναι oled για το υπνοδωμάτιό συμφωνώ μαζί σου , 800 ευρώ σε lcd δεν θα τα έδινα με τίποτα για 55 , μάλιστα θα έχεις την επιλογή κάποια στιγμή να την μεταφέρεις στο σαλόνι
αλλά δεν νομιζω να χρειαστεί. Υπάρχει και η επιλογή της μεταχειρισμένης οπού την βγάζεις τζάμπα :)
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Απάντηση: Re: Ξανά αγορα τηλεορασης....

Ναι oled για το υπνοδωμάτιό συμφωνώ μαζί σου , 800 ευρώ σε lcd δεν θα τα έδινα με τίποτα για 55 , μάλιστα θα έχεις την επιλογή κάποια στιγμή να την μεταφέρεις στο σαλόνι
αλλά δεν νομιζω να χρειαστεί. Υπάρχει και η επιλογή της μεταχειρισμένης οπού την βγάζεις τζάμπα :)
Το θέμα είναι ποια oled όμως!!!Τι εννοείς να αγοράσω μεταχειρισμενη τηλεοραση;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

enigmatiko40

Senior Member
23 May 2010
443
Αθηνα
Η καλυτερη προταση κατ' εμε ειναι η Philips oled 854 για κρεββατοκαμαρα. Εχει το ιδιο πανελ με την LG C9 και το πλεονεκτημα ειναι σαφως το Ambilight! Απιστευτα μαγικη θεαση!
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Από ότι είδα φεύγουν λίγο από το μπατζετ μου.Καποιος κάτοχος να μας δώσει εντυπωσεις;
Περιμένω και άλλες προτάσεις παιδια!!

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Μάλλον θα πάω για την lg 55 c9 αν τη βρω...Αν εχει ιδέα κανείς από που να την πάρω ας ενημερώσει.Αλλα αν δεν τη βρω ποια είναι η καινούρια της lg για φετος;αξίζει όσο η c9?

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Ευχαριστώ πολύ φίλε.απο.οτι βλέπω δεν μπορώ να την παραγγείλω μεσω ιντερνετ;πρέπει να πάω σε καταστημα;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Απάντηση: Ξανά αγορα τηλεορασης....

Ευχαριστώ πολύ φίλε.απο.οτι βλέπω δεν μπορώ να την παραγγείλω μεσω ιντερνετ;πρέπει να πάω σε καταστημα;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν βάλεις τ.κ , την έχει στην πόλη σου
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Είδα ότι την εχει.απλα δεν βλέπω να μπορώ να την παραγγείλω τώρα γιαυτό ρώτησα αν πρέπει να πάω στο κατάστημα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Απάντηση: Ξανά αγορα τηλεορασης....

Είδα ότι την εχει.απλα δεν βλέπω να μπορώ να την παραγγείλω τώρα γιαυτό ρώτησα αν πρέπει να πάω στο κατάστημα

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλύτερα να πας στο κατάστημα για να δεις αν είναι σφραγισμένη .
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Θα πάω και θα ενημερωσω

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

agpol07

Senior Member
28 January 2013
362
Πριν κανά μήνα που έψαχνα κι εγώ, είχα πάει Κώτσο για την ίδια προσφορά, αλλά είχε μόνο εκθεσιακές..
Μετά κατέληξα και πήρα το τελευταίο κομμάτι από Πλαίσιο στα 1600 . Οπότε λίγο δύσκολο να τη βρεις σε μεγάλη αλυσίδα.
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Πήγα και δυστυχώς είναι εκθεσιακη η c9.οποτε άκυρο και πάμε γι αλλα.
Αν μπορεί κάποιος ας προτείνει κάποια άλλη μέχρι 1400 ευρω μπας και αποφασίσω...

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

lef79

Established Member
29 December 2018
142
Ξερει κανεις ποιο είναι το νέο μοντέλο μετά τη c9 μην κάνω κάνα λάθος;;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Ωραιος ο κοτσος εκθεσιακή τόσα πολλά λεφτά ..... τα μοντέλα του 20 είναι φεύγα οι τιμές , LG OLED 55CX9LA 1835 ευρώ Γερμανία εδώ δεν ξέρω αν έχει έρθει .