DOA σε μεγαλες αλυσιδες

panagis1989

Established Member
16 November 2019
212
Καλησπερα,

Ρε παιδια τι γινεται? Ολες οι αλυσιδες εχουν εξαφανισει το DOA και το παρεχουν τα σκρουτζομαγαζα?
Media Markt, Plaisio, Public κανεις. Ειναι δυνατον? Παλια ειχαν ολοι οι μεγαλοι. Τωρα εγινε προνομιο των μικρων?
Μονο ο Κωτσοβολος και ο Γερμανος βλεπω οτι εχουν. Εκτος αν κανω λαθος.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Καλησπερα,

Ρε παιδια τι γινεται? Ολες οι αλυσιδες εχουν εξαφανισει το DOA και το παρεχουν τα σκρουτζομαγαζα?
Media Markt, Plaisio, Public κανεις. Ειναι δυνατον? Παλια ειχαν ολοι οι μεγαλοι. Τωρα εγινε προνομιο των μικρων?
Μονο ο Κωτσοβολος και ο Γερμανος βλεπω οτι εχουν. Εκτος αν κανω λαθος.
Από τον νόμο έχουν όλα τα καταστήματα doa 14 ημερών .
 

panagis1989

Established Member
16 November 2019
212
Ψάχνω τους όρους των μαγαζιών που ανέφερα πως δεν έχουν και δε βρίσκω πουθενά λέξη doa. Ψάχνω με control+F.

Επίσης δε ξερω μήπως μπερδεύεις το doa με το δικαίωμα υπαναχώρησης. Δεν εννοώ αυτο.

Sent from my iPhone 6s iOS 9.3.3 jb using Tapatalk
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Όχι. Συγκεκριμένα το πλαίσιο έχει στους όρους για παραλαβή ελαττωματικού προϊόντος και διαδικασία επιστροφής . Μάλιστα έχει την υπαναχώρηση στις 20 μέρες . Διάβασε τους όρους . Απλά κανένα δεν γράφει doa για αυτό δεν το βρίσκεις .
 

qwerty1gr

Moderator
Staff member
23 February 2007
3,757
Γηραιά Αλβιώνα
Η επιστροφή του πλαισίου είναι με πιστωτικό; Γιατί σε εμένα κάτι τέτοιο πήγαν να κάνουν πέρσι για έναν ανταπτορα των 15. Βέβαια είχα πληρώσει με αμερικανική μάστερ οπότε τους άφησα το πιστωτικό στο μαγαζί κ ακύρωσα τη συναλλαγή, αλλά με εκνεύρισε η παραβίαση του νόμου ακόμα και για μικροποσο
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Re: DOA σε μεγαλες αλυσιδες

Η επιστροφή του πλαισίου είναι με πιστωτικό; Γιατί σε εμένα κάτι τέτοιο πήγαν να κάνουν πέρσι για έναν ανταπτορα των 15. Βέβαια είχα πληρώσει με αμερικανική μάστερ οπότε τους άφησα το πιστωτικό στο μαγαζί κ ακύρωσα τη συναλλαγή, αλλά με εκνεύρισε η παραβίαση του νόμου ακόμα και για μικροποσο
Αναφέρει για δωρεάν αντικατάσταση .

*Στην περίπτωση που κάποιο είδος που παραλάβατε είναι προβληματικό μπορείτε να φέρετε/στείλετε το προιόν σε κάποιο Πλαίσιο Service, όπου επιβαρύνεστε το κόστος της μεταφοράς. Εφόσον το προιόν εμφανίζει κάποιο κατασκευαστικό ελάττωμα, το αντικαθιστούμε αμέσως δωρεάν
- Στην περίπτωση που σας στείλαμε λάθος είδος, σας στέλνουμε το σωστό και αναλαμβάνουμε κάθε κόστος μεταφοράς, παλιού και νέου προϊόντος
- Στην περίπτωση που δε σας κάνει, μπορείτε να το αλλάξετε μέσα σε 20 ημέρες (με την πλήρη συσκευασία του), αναλαμβάνοντας το κόστος της μεταφοράς του σε κάποιο κατάστημα Πλαίσιο

https://www.plaisio.gr/FAQ#epistrofi

Θυμάμαι και εγώ σε μια αγορά κινητού από Saturn την επέστρεψα την ίδια μέρα γιατί ήταν καθαρά συσκευή επισκευασμενη από service με ανάλογες ζελατίνες , μου έδωσαν πιστωτικό και επιτόπου πήρα ίδια άλλη συσκευή.
 

sakis.kom

Supreme Member
3 August 2006
3,643
Athens - Greece
Το να θέλουν να σου δώσουν πιστωτικό στο Πλαίσιο (μιλάμε για DOA) το έχω αντιμετωπίσει και εγώ περισσότερες από μία φορές.
Δεν σου λένε για επιστροφή χρημάτων. Αν τους το πεις εσύ, τότε το αναφέρουν.

Για προβληματική συσκευή, σε γνωστό μου, του έδωσαν μικρότερο πιστωτικό με πρόφαση πως η τιμή άλλαξε.
Μιλάμε για επίγειο δέκτη που έχανε τον συγχρονισμό εικόνας-ήχου και που αλλάχθηκε 2 φορές σε 1 μήνα.
"Βρίσκουν" και τα κάνουν.