Αγορά Panasonic OLED TX65GZ950E

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Με τιμή στα 1.5K δε μπόρεσα να αντισταθώ στην OLED TX65GZ950E.
Η αλήθεια ειναι οτι η αγορά ήταν τυφλή καθώς δε περίμενα μια τέτοια τιμή σε OLED.
Έχει κάποιες ελλείψεις αλλά ελπίζω να μην ήταν βιαστική κίνηση που θα μετανιώσω.
Δε βρήκα κάποιο thread για την εν λόγω σειρά και γενικά με τις TV δεν το ψάχνω ιδιαίτερα, οπότε αν γνωρίζει κανείς κάτι ας βοηθήσει.
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Panasonic OLED TX65GZ950E

Καλοθεατη !!!!!!!! μάλλον είσαι ο πρώτος με την GZ950E γράψε πως τα πάει σε εικόνα γιατί ενδιαφέρετε και άλλος κόσμος
λόγω χαμηλής τιμής . Ότι μπορούμε θα ψάξουμε να σε βοηθήσουμε .
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Απάντηση: Panasonic OLED TX65GZ950E

Η τιμή είναι χώμα και η panasonic εγγύηση για άριστη εικόνα.
Καλό deal, μόνη ένσταση μήπως στην πείνα του χειμώνα που έρχεται δούμε πιο δυνατές προσφορές.
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Απάντηση: Panasonic OLED TX65GZ950E

Η τιμή είναι χώμα και η panasonic εγγύηση για άριστη εικόνα.
Καλό deal, μόνη ένσταση μήπως στην πείνα tου χειμώνα που έρχεται δούμε πιο δυνατές προσφορές.

Αν έρθει πείνα θα φάμε τηλεόραση οι OLED είναι λιχουδιά , λίγο δύσκολο ποιο χαμηλά για 65ρα ίσως black Friday
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: Panasonic OLED TX65GZ950E

ΤΗΝΧ guys!

Θα κοιτάξω και το firmware εννοείται (είμαι updatακιας γενικότερα).
Λίγο το burn in σκέφτομαι αλλά νομίζω δε θα έχω θέμα.

Φυσικά μόλις παραλάβω θα μεταφέρω εντυπώσεις.
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Panasonic OLED TX65GZ950E

Περιμένουμε εντυπώσεις φώτο κλπ :D
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Απάντηση: Panasonic OLED TX65GZ950E

Τι να λέμε είναι κοντά σε εικόνα με την GZ2000 την βγάζεις από την κούτα και παίζει άψογα.
 

panagis1989

Established Member
16 November 2019
212
Απάντηση: Panasonic OLED TX65GZ950E

Με τιμή στα 1.5K δε μπόρεσα να αντισταθώ στην OLED TX65GZ950E.
Η αλήθεια ειναι οτι η αγορά ήταν τυφλή καθώς δε περίμενα μια τέτοια τιμή σε OLED.
Έχει κάποιες ελλείψεις αλλά ελπίζω να μην ήταν βιαστική κίνηση που θα μετανιώσω.
Δε βρήκα κάποιο thread για την εν λόγω σειρά και γενικά με τις TV δεν το ψάχνω ιδιαίτερα, οπότε αν γνωρίζει κανείς κάτι ας βοηθήσει.

Καλορίζικη και καλοθεατη. Έβαλες και 5ετή?
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,442
Ελευσίνα
Απάντηση: Panasonic OLED TX65GZ950E

Καλορίζικη και καλοθεατη. Έβαλες και 5ετή?

Ευχαριστώ, όχι δεν έβαλα, είναι απαραίτητη η επέκταση πέρα της εργοστασιακής? Παρατήρησα ότι και αλλού το συνιστούν αλλά δεν έδωσα σημασία.
 

panagis1989

Established Member
16 November 2019
212
Απάντηση: Panasonic OLED TX65GZ950E

Ευχαριστώ, όχι δεν έβαλα, είναι απαραίτητη η επέκταση πέρα της εργοστασιακής? Παρατήρησα ότι και αλλού το συνιστούν αλλά δεν έδωσα σημασία.

Απαραίτητη οχι, καλοδεχούμενη ναι. Προσωπικά θα έδινα μέχρι 10% της τιμής της τηλεόρασης. Παραπάνω οχι.


Sent from my iPhone 6s iOS 9.3.3 jb using Tapatalk
 

krones

New member
23 February 2011
60
Re: Panasonic OLED TX65GZ950E

Όπως και εγώ την παραγγειλα αλλά την 55 , θα ψάξω να βρω αν έχει νήμα , απλώς να πω που την έβλεπα στο μαγαζί να παίζει ' εντάξει παιδιά έμεινα με ανοιχτό το στόμα ' δεν έχω δει κάτι τέτοιο, αν και πήγαινα για Sony lcd va , και ήταν δίπλα δίπλα μεγάλη διαφορά στην εικόνα, και μιλάω για την Sony xg9505 ναι πολύ καλή αλλά μπροστά στην oled άλλη εικόνα. Και μπορώ να αναφερθώ λίγο αναλυτικότερα.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Panys

Senior Member
20 January 2010
481
Re: Panasonic OLED TX65GZ950E

Όπως και εγώ την παραγγειλα αλλά την 55 , θα ψάξω να βρω αν έχει νήμα , απλώς να πω που την έβλεπα στο μαγαζί να παίζει ' εντάξει παιδιά έμεινα με ανοιχτό το στόμα ' δεν έχω δει κάτι τέτοιο, αν και πήγαινα για Sony lcd va , και ήταν δίπλα δίπλα μεγάλη διαφορά στην εικόνα, και μιλάω για την Sony xg9505 ναι πολύ καλή αλλά μπροστά στην oled άλλη εικόνα. Και μπορώ να αναφερθώ λίγο αναλυτικότερα.

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ μένεις δεν έχουν σημασία οι ίντσες, καλοθεατη!!!! με τον Φρα.πε θα γίνεται κολληταρια :D
 

krones

New member
23 February 2011
60
Re: Panasonic OLED TX65GZ950E

Εδώ μένεις δεν έχουν σημασία οι ίντσες, καλοθεατη!!!! με τον Φρα.πε θα γίνεται κολληταρια :D
Επειδή μου είπαν αν θέλω να μου κάνουν καλιμπραρισμα από επαγγελματικό εργαλείο το οποίο μπαίνει σε service settings για να μου φτιάξει την τέλεια εικόνα, τι λέτε αξίζει;

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,549
Re: Panasonic OLED TX65GZ950E

Τσέκαρε όταν παραλάβεις γιατί τις προάλλες μας ήρθε μια ίδια 65 στραβή / με «τσάκισμα» στο κέντρο / είχε γίνει σαν ανάποδη curved.

Και δεν ήταν από χτύπημα αλλά από το εργοστάσιο ή πιθανότατα από κακό σχεδιασμό της συσκευασίας (πίεση στα άκρα).

Δεν πεθαίνεις, ζεις με αυτό (από μπροστά δύσκολα το καταλαβαίνεις). Αλλά όσο να ναι, είναι ελάττωμα.

Κατά τα αλλά, για τα λεφτά της είναι σούπερ.