Νέα για την κινητή τηλεφωνία της Nova

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,767
Athens
Μιας και το θέμα της κινητής τηλεφωνίας της Nova όλο πλησιάζει πρός την διάθεση στο κοινό, ξεκινάμε το νήμα αυτό με σκοπό να χρησιμοποιηθεί ως αποκλειστικό θέμα για τα νέα και τις όποιες ειδήσεις/ερωτήσεις προκύπτουν για το νέο εγχείρημα της εταιρίας στον χώρο της κινητής τηλεφωνίας.

Οτιδήποτε έχει σχέση με τα πακέτα παροχής κινητής τηλεφωνίας της Nova λοιπόν θα γράφεται εδώ πλέον και όχι στο γενικό θέμα "Νέα για την Nova".

Καλή αρχή στην κινητή της Nova λοιπόν!
 

gvasilhs

New member
7 December 2013
33
Καλή αρχή στο νήμα.
Ήθελα νά ρωτήσω από την στιγμή πού έγινε παραλαβή τής sim μετά από πόσες μέρες έρχεται το sms ενεργοποίησης, και κάτι άλλο, μέχρι νά γίνει ή ενεργοποίηση πρέπει να έχω την sim στο κινητό; Ευχαριστώ.
 

amwnra

New member
5 October 2010
16
Καλή αρχή στο νήμα.
Ήθελα νά ρωτήσω από την στιγμή πού έγινε παραλαβή τής sim μετά από πόσες μέρες έρχεται το sms ενεργοποίησης, και κάτι άλλο, μέχρι νά γίνει ή ενεργοποίηση πρέπει να έχω την sim στο κινητό; Ευχαριστώ.

Εμένα ήρθε Τρίτη ή κάρτα Παρασκευή ενεργοποίηθηκε αλλά είμαι από Κρήτη. Εγώ την είχα συνέχεια μέσα.
 

johnar84

Senior Member
1 July 2011
441
Όσο κινούμαι Κυκλάδες οπου και βρησκομαι, το σήμα καλό, ταχυτητες πάτα πολύ καλές και ωραία ακουστική σε κλήσεις. Σε κάποια σημεία σε κλήσεις μου βγάζει HD. Ωραίο στήσιμο για αρχή και η Νοωα φαίνεται να κερδίζει τις εντυπώσεις κατά την ταπεινή μου γνώμη. Μιας και ο αριθμός που μου ετυχε είναι εύκολος ψήνομαι να κρατήσω την υπηρεσία και μετά το πιλοτικό. Βέβαια όλα θα τα κρίνει και το εμπορικό κομμάτι καθώς τώρα κρίνουμε μόνο το σκέλος τις υπηρεσίας αφού μιλάμε για ένα δοκιμαστικό στάδιο. Από βδομάδα που θα ταξιδεψω προς Αιτωλοακαρνανια θα δοκιμάσω να δω και εκεί την υπηρεσία.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

gvasilhs

New member
7 December 2013
33
Μάλιστα, φαίνεται τελικά ότι μετά από τριάντα χρόνια στην Cosmote επιτέλους θα την ξεφορτωθώ, αν είναι καί τά προγράμματα κυρίως τα οικογενειακά, σε καλύτερες τιμές από την Cosmo τότε σίγουρα. Θέλω μόνο να πιστεύω ότι δεν θα μου δημιουργήσουν πρόβλημα με την φορητότητα γιατί μετά από τριάντα χρόνια αριθμός δεν αλλάζει με τίποτα..
 

johnar84

Senior Member
1 July 2011
441
Ξέχασα να πω ότι αυτό που μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση είναι μέσα από το my account μέσω Web βλέπεις απίστευτη πληροφορία όπως πχ real time καταγραφη εξερχομενη με κόστος δίπλα (προφανώς εάν είναι εκτός παγίου)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Gloriana

Established Member
7 November 2018
226
Αν κατάλαβα καλά, έχουμε παροχή κινητής υπηρεσίας από τη nova? Εχω συμβόλαιο μαζί τους στο σταθερό-ιντερνετ και λήγει το συμβολαιό μου στην κινητή σε 2 μήνες. Να έρθω σε επαφή μαζί τους, αυτή τη στιγμή παρέχουν υπηρεσίες?
 

johnar84

Senior Member
1 July 2011
441
Re: Απάντηση: Νέα για την κινητή τηλεφωνία της Nova

Αν κατάλαβα καλά, έχουμε παροχή κινητής υπηρεσίας από τη nova? Εχω συμβόλαιο μαζί τους στο σταθερό-ιντερνετ και λήγει το συμβολαιό μου στην κινητή σε 2 μήνες. Να έρθω σε επαφή μαζί τους, αυτή τη στιγμή παρέχουν υπηρεσίες?
Ακόμα όχι όσοι έχουμε κινητή είμαστε Βετα users. Δλδ για να δοκιμασουμε την υπηρεσία μέχρι την επίσημη διάθεσή. Από μέσα Σεπτέμβρη τα επίσημα όπως ξερουμε

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 

Gloriana

Established Member
7 November 2018
226
Απάντηση: Re: Απάντηση: Νέα για την κινητή τηλεφωνία της Nova

Ακόμα όχι όσοι έχουμε κινητή είμαστε Βετα users. Δλδ για να δοκιμασουμε την υπηρεσία μέχρι την επίσημη διάθεσή. Από μέσα Σεπτέμβρη τα επίσημα όπως ξερουμε

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

To συμβόλαιό μου με την cosmote λήγει μέσα Οκτώβρη, ελπίζω να προλάβω... Ευχαριστώ.
 

MATTHIAS

AVClub Enthusiast
5 December 2007
1,083
ΛΑΡΙΣΑ
Εμείς ακόμα περιμένουμε να παραλάβουμε κάρτα sim.... Δέκα μέρες μετά, "θα ενημερωθείτε" και από το support εδώ!
Το ωραίο θα είναι να έρθει και κανένας λογαριασμός μετά από ενάμιση μήνα...
 

MATTHIAS

AVClub Enthusiast
5 December 2007
1,083
ΛΑΡΙΣΑ
Εμείς ακόμα περιμένουμε να παραλάβουμε κάρτα sim.... Δέκα μέρες μετά, "θα ενημερωθείτε" και από το support εδώ!
Το ωραίο θα είναι να έρθει και κανένας λογαριασμός μετά από ενάμιση μήνα...
Μόλις παρέλαβα τη sim. Δέκα μέρες δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν με τα ΕΛΤΑ...
Θυμηστε μου σας παρακαλώ, πώς γίνεται η ενεργοποίηση;
 

vfmobile

Established Member
10 August 2012
132
Μόλις παρέλαβα τη sim. Δέκα μέρες δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν με τα ΕΛΤΑ...
Θυμηστε μου σας παρακαλώ, πώς γίνεται η ενεργοποίηση;

Καλά τα ΕΛΤΑ courier ειναι λιγο ψιλοαθλια.
Μου έφεραν 1 εβδομάδα μετά την κάρτα (γιατί λένε εγώ το ζήτησα).
Με πήραν τηλ να κατέβω να τους περιμένω στο δρόμο για να μην παρκάρουν.... (!)
Επίσης ενώ ο φάκελος έλεγε να τα πάρει πίσω, μου είπε να πάρω τηλ να στείλουν νέα αποστολή...
 

gvasilhs

New member
7 December 2013
33
Re: Απάντηση: Νέα για την κινητή τηλεφωνία της Nova

Την ημέρα που δείχνει το tracking ότι έγινε παραλαβή μετά από λίγο έρχεται sms
 

mikemtb

Senior Member
15 November 2014
567
γλυφαδα
Ξερουμε με ποια εταιρια real κινητης τηλεφωνιας συνεργαζεται? Μήπως ειναι κατι σαν global sim που παιζει με οτι εχει καλυτερο σήμα ?

Στάλθηκε από το FIG-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk