Ασύρματο πεδιόμετρο

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

japetus

Senior Member
22 March 2011
409
Έχω δει να κυκλοφορούν κάτι καινούρια αρκετά φτηνά, κινέζικα πεδιόμετρα, μικρά πράσινα κουτάκια (V8 finder BT03), επαναφορτιζόμενα από usb, που δεν έχουν οθόνη.. Τα συνδέεις στο lnb και στέλνουν το σήμα με bt στο κινητό που εκτελεί χρέη οθόνης με πρόγραμμα που κατεβάζεις. Τα έχει δοκιμάσει κανείς, είναι αξιόλογα;
Έχω ένα ws-6933 αλλά δυστυχώς τα έφτυσε η μπαταρία και ψάχνοντας να την αντικαταστήσω, είδα ότι στοιχίζει όσο και αυτά τα μηχανάκια..
 

athmich

New member
13 October 2013
54
Μια χαρά είναι. Έχω εδώ και ένα χρόνο ένα τέτοιο, συνδέεται με το κινητό για βλέπεις τις ενδείξεις σήματος... Για να φανταστείς για την τροφοδοσία του χρησιμοποιώ μια μπαταρία 18650 ηλεκτρονικού τσιγάρου... Οι ενδείξεις βέβαια έχουν μια απόκλιση σε σχέση με τον δέκτη μου, αλλά μια χαρά κάνεις την δουλειά σου.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

magos21

Established Member
19 December 2010
228
Xioς
Αγόρασα πρόσφατα το V8 Finder αλλά δεν λειτουργεί σε 2 τηλέφωνα που δοκίμασα.
Σε 1 Samsung A7 με Android 10 δεν συνδέεται καν ,ενώ σε ένα Redmi 4 συνδέεται για λίγο και μετά αποσυνδέεται,στο διάστημα δε που είναι συνδεδεμένο δεν μου εμφανίζει ενδείξεις σήματος από την κεραία,η οποία λειτουργεί κανονικά.