Πρόβλημα με mirroring

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Albert-WeskerGR

New member
13 August 2020
2
Καλημέρα.
Καταρχήν, δεν ξέρω αν βρίσκομαι στην σωστή ενότητα για αυτήν την δημοσίευση, αλλά τέλος πάντων. XD
Θέλω να προβάλω μέσω mirroring την οθόνη του κινητού μου στην τηλεόραση.
Το κινητό μου (Samsung Galaxy A20e) διαθέτει το smart view, όμως λόγω παλιάς τηλεόρασης που δεν είναι smart, έπρεπε να πάρω μια συσκευή για να γίνει αυτό που ήθελα.
Πήρα λοιπόν το Anycast M4 Plus και ενώ δείχνει ότι όλα έχουν συνδεθεί σωστά, εκεί που δείχνει ότι πάει να δείξει την οθόνη στην τηλεόραση, δεν το κάνει εντέλει.
Θα ήθελα να ρωτήσω λοιπόν, τι πάει λάθος; Μήπως χρειάζεται κάποια επιπλέον ρύθμιση στο κινητό ή στην τηλεόραση, την οποία δεν γνωρίζω;
Να αναφέρω ότι η τηλεόραση είναι:
Turbo X led tv 32" AC 100-240V-50/60 Hz 56 W
Model TXV-3234
Ευχαριστώ.
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,713
ΑΘΗΝΑ
συνηθως αυτες οι φθηνες αντιγραφες chromecast,βγαζουν προβληματα.
προφανως υπαρχει καποιο θεμα ασυμβατοτητας με το Α20.
πηγαινε το πισω και παρε ενα δοκιμασμενο και αξιοπιστο να κανεις την δουλεια σου και μην παιδευεσαι τσαμπα...
 

Albert-WeskerGR

New member
13 August 2020
2
Ήμουν σίγουρος ότι θα ήταν μούφα, απλώς δεν ήθελα να το παραδεχτώ. XD
Αν ήθελα να πάρω κάτι πιο ακριβό όμως, όπως το Google Chromecast, θα το έκανα ήδη. XD Γι'αυτό επέλεξα κάτι τόσο φθηνό, επειδή δεν ήθελα να ξοδέψω παραπάνω χρήματα.
Εντάξει λοιπόν, εφόσον δεν υπάρχει άλλη λύση, τότε θα πάρω το Google Chromecast.
Ευχαριστώ για την απάντηση. 🙂
 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ.Π

AVClub Fanatic
25 October 2006
20,713
ΑΘΗΝΑ
Re: Απάντηση: Πρόβλημα με mirroring

οτι πληρωνεις περνεις...
δυστηχως ετσι ειναι στις περισσοτερες των περιπτωσεων...