Πληρωμή λογαριασμού μέσω my cosmote

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Chan Terism

Senior Member
20 February 2012
344
χανια κρητη
Η. Cosmote αναφέρει μέσα στο σιτε και ποιο συγκεκριμένα στο mycosmote ότι αν πληρωσης τον λογαριασμό σου είτε αυτός είναι σταθερής είτε κινητής πέρνεις δωρο 1giga για 7 μέρες στο κινητό σου εγώ πλήρωσα το λογαριασμό του σταθερού πριν 2 μέρες από σταθερό υπολογιστή μέσω my cosmote αλλα 1giga δωρο δεν πήρα μήπως πρέπει να πληρώνετε ο λογαριασμός μέσω της εφαρμογής από κινητό για να πάρει κάποιος το 1 guga δωρο
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Η. Cosmote αναφέρει μέσα στο σιτε και ποιο συγκεκριμένα στο mycosmote ότι αν πληρωσης τον λογαριασμό σου είτε αυτός είναι σταθερής είτε κινητής πέρνεις δωρο 1giga για 7 μέρες στο κινητό σου εγώ πλήρωσα το λογαριασμό του σταθερού πριν 2 μέρες από σταθερό υπολογιστή μέσω my cosmote αλλα 1giga δωρο δεν πήρα μήπως πρέπει να πληρώνετε ο λογαριασμός μέσω της εφαρμογής από κινητό για να πάρει κάποιος το 1 guga δωρο

Δεν ξέρω αν πρέπει από την εφαρμογή να πληρώσεις αλλά το δίνει κανονικά το δώρο. Πριν δύο μέρες πλήρωσα και το πήρα, βέβαια 0ληρωσα από την εφαρμογή όχι από το site
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Ειτε απο το app ειτε απο το σαιτ πληρωσεις, το δωρο ερχεται κανονικα. Για να ενεργοποιηθει ομως το δωρο πρεπει να ανοιξεις την εφαρμογη cosmote, απο το κινητο που ελαβε το δωρο και να πατησεις την αντιστοιχη ειδοποιηση. Δηλαδη, το δωρο δεν ενεργοποιειται αυτοματα. Το εχω κανει πολλες φορες και δουλευει αψογα.
 
  • Like
Reactions: Γιώργος.Χ

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Όπως τα λέει ο avpap. Πρέπει να το ενεργοποιήσειw μέσα απο την εφαρμογή μέσα σε ενα 24ωρο απο την πληρωμή αλλιώς το "δώρο" θα κάνει φτερά!
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Δεν έχω κάποιον λογαριασμό να πληρώσω να στο δείξω :)
Στο βγάζει όμως σαν banner, εντός 2-3 λεπτών από την ώρα που πληρώσεις και διαλέξεις σε ποιον αριθμό θα πάει το GB
 

Petran88

Established Member
24 October 2021
279
Μπορώ να μιλήσω με κάποιον που έχει τον Cosmote neo να μου πει 2 3 πράγματα?
 

Petran88

Established Member
24 October 2021
279
Εκανα αίτηση και περιμενω την sim.Ηθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανένας αν η χρέωση των λεπτών ομιλίας είναι 1 λεπτή η 3λεπτη.?
 

Petran88

Established Member
24 October 2021
279
Λοιπόν αρκετά καλο αυτό το Cosmote Neo θα ελεγα.Σιγουρα καλυτερο απο Καρτοκινητο αν και θα ηθελα παραπάνω συνδιασμόυς.Στα συν+ έχει μονολεπτη χρέωση,Έχεις σχεδόν για ένα χρόνο απεριόριστο ίντερνετ,τα λεπτά και τα data προστιθέντε στο επόμενο μήνα δεν τα χάνεις,Το σταματας οπότε θέλεις δεν έχεις συμβόλαιο.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Λοιπόν αρκετά καλο αυτό το Cosmote Neo θα ελεγα.Σιγουρα καλυτερο απο Καρτοκινητο αν και θα ηθελα παραπάνω συνδιασμόυς.Στα συν+ έχει μονολεπτη χρέωση,Έχεις σχεδόν για ένα χρόνο απεριόριστο ίντερνετ,τα λεπτά και τα data προστιθέντε στο επόμενο μήνα δεν τα χάνεις,Το σταματας οπότε θέλεις δεν έχεις συμβόλαιο.
Πως είναι καλύτερο από αυτό πχ; Στο παραπάνω προσθέτεις και 1.2gb από την online ανανέωση συν 2 ευρώ επιστροφή σε πόντους στο box αν κανείς ανανέωση 12 ευρώ
 

Attachments

  • D4E17521-0F14-4328-AFED-03FC55815FFD.png
    D4E17521-0F14-4328-AFED-03FC55815FFD.png
    326.9 KB · Views: 15

Petran88

Established Member
24 October 2021
279
Πως είναι καλύτερο από αυτό πχ; Στο παραπάνω προσθέτεις και 1.2gb από την online ανανέωση συν 2 ευρώ επιστροφή σε πόντους στο box αν κανείς ανανέωση 12 ευρώ
Θα σου εξηγήσω.Στο Καρτοκινητο τα λεπτά χρεώσεις είναι 3 λεπτά ενώ στο Neo είναι 1 λεπτά.Στο Neo έχεις για ένα χρόνο απεριόριστο Data ενώ στο what's up οχι.Επισης έχω την εντυπωση και αν κάνω λάθος διόρθωσε με ότι στο Καρτοκινητο τελιωνουν πολυ γρήγοροτερα ρε φίλε τα data.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Θα σου εξηγήσω.Στο Καρτοκινητο τα λεπτά χρεώσεις είναι 3 λεπτά ενώ στο Neo είναι 1 λεπτά.Στο Neo έχεις για ένα χρόνο απεριόριστο Data ενώ στο what's up οχι.Επισης έχω την εντυπωση και αν κάνω λάθος διόρθωσε με ότι στο Καρτοκινητο τελιωνουν πολυ γρήγοροτερα ρε φίλε τα data.

Παίρνω κάθε μήνα τα 5gb social και 5gb streaming. Ποτέ δεν τα τελειώνω και έχω φτάσει τα 30+ go απόθεμα σε αυτά τα δυο.
Από την άλλη, εξαρτάται από την χρήση του καθενός να διαλέξει αυτό που τον βολεύει. Εγώ πάντως δεν αφήνω το what’s up για τίποτα.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Θα σου εξηγήσω.Στο Καρτοκινητο τα λεπτά χρεώσεις είναι 3 λεπτά ενώ στο Neo είναι 1 λεπτά.Στο Neo έχεις για ένα χρόνο απεριόριστο Data ενώ στο what's up οχι.Επισης έχω την εντυπωση και αν κάνω λάθος διόρθωσε με ότι στο Καρτοκινητο τελιωνουν πολυ γρήγοροτερα ρε φίλε τα data.
Η ελάχιστη διάρκεια κλησης είναι όντως 3 λεπτά, μετά η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο. Δεν παίρνεις απεριόριστα, 100gb παίρνεις. Με 20 ευρώ στο what’s up βάζεις 5 για streaming 5 για social + 2,4gb γενικής χρήσης από το reload it. Από τις δυο ανανεώσεις που έκανες με 12 ευρώ έχεις πάρει πίσω τα 4 σε πόντους στο box και σου έχουν μείνει σχεδόν 21 για τα πακέτα που έγραψα. Και αν δεν θέλεις sms μπορείς να βάλεις 20gb για social και streaming. Κάνε όλα αυτά επι 12 και έχεις παραπάνω από τα 100 του ΝΕΟ
 
  • Like
Reactions: avpap