The Flash

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    12

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,073
Εκεί ψηλά.....
The-Flash.png

Poster-EN


Σκηνοθεσία: Αντρές Μουσκιέτι

Πρωταγωνιστούν: Έζρα Μίλερ, Μάικλ Κίτον, Μπεν Άφλεκ, Σάσα Κέιλ, Κίρσεϊ Κλέμονς, Μάικλ Σάνον

Διάρκεια ταινίας: x' λεπτά

Σινεμά: 15 Ιουνίου 2023

Imdb




Υπόθεση:
"Ο Μπάρι Άλεν χρησιμοποιεί τη σούπερ ταχύτητά του για να αλλάξει το παρελθόν, αλλά η προσπάθειά
του να σώσει την οικογένειά του δημιουργεί έναν κόσμο χωρίς σούπερ ήρωες, αναγκάζοντάς τον να
αγωνιστεί για τη ζωή του για να σώσει το μέλλον."







 
Last edited by a moderator:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,073
Εκεί ψηλά.....
Δυο διαφορετικοι Μπαρυ Αλεν, ουτε κι εγω ξερω ποσοι Flash και ενας .....Batman returns


Batman%2BReturns%2B%25281992%2529%2BBRRip%2B300MB%2BDual%2BAudio%2BHINDI%2BDUBBED%2B1.jpg
 
Last edited:
  • Like
Reactions: airb

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,073
Εκεί ψηλά.....
Mην κινηθει .....εντελως ειναι το θεμα.....

εχουν αρχισει τα οργανα και προσπαθει και ο ηθοποιος να το μαζεψει....


 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,073
Εκεί ψηλά.....
ΣΟΚ


Τι λες τωρα

ανατριχιλα οταν εμφανιζεται ο Batman του Μαικλ Κιτον με λιγο απο το παλιο θεμα του Elfman στα αυτια μας .....
 
  • Like
Reactions: John Locke

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,454
Μεταμορφωση
ΣΟΚ


Τι λες τωρα

ανατριχιλα οταν εμφανιζεται ο Batman του Μαικλ Κιτον με λιγο απο το παλιο θεμα του Elfman στα αυτια μας .....
Και από ότι φαίνεται, θα έχει σοβαρό ρόλο στην ταινία, όχι απλά cameo
 

klamia71

AVClub Addicted Member
5 November 2007
2,141
Το trailer τα σπάει πάντως. Έχουν φτάσει τα τρέιλερ να είναι μικρά αριστουργήματα... Αρκετές φορές καλύτερα από τις ταινίες. Ελπίζω εδώ να μην είναι έτσι.
 
  • Like
Reactions: n_olympios
Έπος!!!!!!!

Δε θυμάμαι από πότε είχα να απολαύσω τέτοιου είδους ταινία, ίσως από τις παλιές καλές Μαρβελ. Καλοστημένη, ωραίο στόρι, χιούμορ όσο χρειάζεται, και κλασικός κακός χαμός στα υπόλοιπα.

Δυστυχώς μου την κατέστρεφε το κωλοσινεμα που το είδα εδώ (υποτίθεται Dolby Cinema, με καταπληκτική μεν εικόνα Dolby Vision, αλλά τραγικό ήχο Atmos, που ενω ήταν πολύ καλοφτιαγμένο το soundtrack, το είχαν κι έπαιζε σε μόνιμη βάση στα 90-95 dB, με κλιπαρισματα και στα όρια της ακουστικής βλαβης. Ξεφτίλα, τσάμπα τα πανάκριβα μηχανήματα. Θα την ξαναδώ σπίτι να τη απολαύσω όπως αξίζει.
 

pan.apostolidis1981

Established Member
27 April 2017
154
Έπος δεν ήταν για μένα, αλλά ήταν καλή, ιδιαίτερα σε σχέση με τις τελευταίες marvel και dc ταινίες. Άρεσε περισσότερο στα παιδιά μου πάντως. Ευτυχώς στην αίθουσα Atmos στο Cosmos ο ήχος ήταν καταπληκτικός. Πάντως η εισπρακτική αποτυχία και αυτής της ταινίας βάζει θεωρώ δύσκολα στην dc και στο μελλοντικό πλάνο. Μπορεί να είναι η προτελευταία της σειράς που ξεκίνησε από το 2013 και το Άνθρωπος από Ατσάλι, αλλά νομίζω ότι η Warner είχε μεγάλη ανάγκη να πετύχει η συγκεκριμένη ταινία. Και αν αληθεύουν οι φήμες ότι οι δοκιμαστικές προβολές του Aquaman 2 ήταν καταστροφικές, δεν ξέρω πώς θα πάει και εκείνη η ταινία.
 
ελα ρε

αναπαντεχο θαναι αυτο

Καλά που λέει ο λόγος εννοείται, καμία σχέση με ποιότητα ή καλό κινηματογράφο. Απλά τίμια απολαυστική ποπκόρν πανδαισία, που σε ρουφάει για κοντά 2μιση ώρες χωρίς να βαριέσαι. Οι ενέσεις του "αληθινού" Batman το κερασάκι, με νοσταλγική ανατριχίλα κυριολεκτικά κάθε στιγμή που βρίσκεται στο πλάνο.
 
  • Like
Reactions: Kosh

Macmod

AVClub Addicted Member
24 January 2008
2,539
Αθηνα / Ελλάδα
Αν ήμουν φαν της DC θα έβαζα Εξαιρετικη!!!
Έβαλα πολύ καλή. Πρόκειται απολαύστικότατη ταινιά πραγματικά και ο τρόπος με τον οποίο τελειώνει,
δείχνει ότι θα υπάρξει ακόμα πιό ενδιαφέρουσα συνέχεια.
 

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,551
Πράγματι πολυ καλή και δεν το περίμενα, ένα 8 από εμένα, καλύτερη από τις περισσότερες ταινίες της Marvel που έχω δει τα τελευταία 2-3 χρόνια. Στο Box office δεν παει πολύ καλά και απορώ, αν έλεγε πάνω Marvel αντί για DC θα είχε τα διπλά εισιτήρια μέχρι τώρα και τα 10αρια θα έπεφταν βροχή....συνέχεια δεν ξέρω αν θα έχει, αν αυτή η ταινία που είναι αντικειμενικά πολύ καλή δεν περπάτησε στα cinema δεν βλέπω και εγώ μέλλον για τις ταινίες της DC....κρίμα