[Επίσημο] Xiaomi Poco X3

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά


section01-title.png



Το POCO, το ανεξάρτητο, πρωτοπόρο smartphone brand κάτω από το Xiaomi Group, ανακοίνωσε τη διάθεση
της νέας συσκευής Poco X3 NFC. Ειδικά σχεδιασμένο για τους λάτρεις της νέας τεχνολογίας και του gaming,
το POCO X3 NFC υιοθετεί ένα μοναδικό design αντάξιο της ισχύς του. Η συσκευή δίνει τη μεγαλύτερη έμφαση
στις επιδόσεις, προσφέροντας χαρακτηριστικά υψηλών προδιαγραφών σε πολύ χαμηλότερο κόστος της
συνηθισμένης τιμής για ανάλογα χαρακτηριστικά. Το ντεμπούτο του κάνει και ο τελευταίος και πιο ισχυρός
700-series 4G επεξεργαστής της Qualcomm – Snapdragon™ 732G – Το POCO X3 (NFC) προσφέρει εντυπωσιακή
αυτονομία, αφού μπορεί να διαρκέσει έως και 2 ημέρες με μία φόρτιση, χάρη στη μπαταρία υψηλής χωρητικότητας
5.160mAh. Επιπλέον, η οθόνη 120Hz+240Hz δημιουργεί μία εξαιρετικά ομαλή και γρήγορη εμπειρία χρήσης,
ανώτερη των περισσότερων flagship συσκευών της αγοράς.


Υψηλές επιδόσεις με τον ολοκαίνουργιο επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 732G

Το POCO X3 NFC αποτελεί το τέλειο καθημερινό εργαλείο είτε για απλή χρήση, είτε για gaming. Χρησιμοποιώντας τον
πανίσχυρο 4G επεξεργαστή Qualcomm Snapdragon 732G, προσφέρει σταθερά κορυφαίες επιδόσεις και δυνατότητες
AI, που θα εντυπωσιάσουν ακόμη και τους πιο απαιτητικούς gamers, χάρη στην αρχιτεκτονική του που βασίζεται
στην οκταπύρηνη Kryo 470 CPU και στην ιδανική για gaming Adreno 618 GPU.

Για τη διασφάλιση της ομαλής λειτουργίας χρήσης, η συσκευή αξιοποιεί τη LiquidCool 1.0 Plus τεχνολογία,
συνδυάζοντας ένα μεγάλο, χάλκινο αγωγό θερμότητας με πολλαπλά επίπεδα γραφίτη, που συνεργάζονται
ώστε να μειώσουν τη θερμοκρασία του επεξεργαστή μέχρι και 6 βαθμούς.

Οι εκπληκτικές επιδόσεις του Smartphone μπορούν να ενισχυθούν ακόμη περισσότερο με το Game Turbo 3.0,
τη λειτουργία που ρυθμίζει τη συσκευή ανάλογα με τις απαιτήσεις των παιχνιδιών, ώστε να διασφαλιστεί η
καλύτερη δυνατή απόδοση του επεξεργαστή. Επιπλέον, o γραμμικός κινητήρας Ζ-axis εξασφαλίζει μια έντονη
εμπειρία αίσθησης με περισσότερες από 150 λειτουργίες δόνησης για διαφορετικές περιπτώσεις.


Κορυφαία εμπειρία με 120HZ + 240Hz οθόνη και στερεοφωνικά ηχεία

Το POCO X3 NFC ενσωματώνει μία εντυπωσιακή οθόνη 6.67” FHD+ DotDisplay με ελάχιστα περιθώρια και έναν
εκπληκτικό συνδυασμό υψηλού ρυθμού ανανέωσης στα 120Hz και ρυθμό ευαισθησίας αφής στα 240Hz.

To νέο Smartphone διαθέτει μία από τις πιο ομαλές οθόνες στην κατηγορία τιμής του. Η λειτουργία DynamicSwitch
του επιτρέπει να εξοικονομεί ενέργεια, αλλάζοντας αυτόματα σε 50, 60, 90 και 120Hz ανάλογα με τη χρήση και το
περιεχόμενο που απεικονίζεται στην οθόνη. Έτσι, ο ρυθμός ανανέωσης της συσκευής σε κάποιες περιπτώσεις, όπως
gaming, αυξάνεται και σε άλλες, όπως διάβασμα, μειώνεται – εξυπηρετώντας την καλύτερη χρήση ενέργειας.

Ο ρυθμός ευαισθησίας αφής 240Hz ενισχύει ακόμη περισσότερο τις εκπληκτικές δυνατότητες της οθόνης, επιτρέποντάς
της να υπερισχύσει στην πλειοψηφία του ανταγωνισμού. Το POCO X3 NFC διαθέτει 33% ταχύτερη ανταπόκριση σε
σύγκριση με τα περισσότερα flagships που είναι διαθέσιμα αυτή τη στιγμή στην αγορά2, προσφέροντας μία μοναδική
εμπειρία χρήσης και δίνοντας μεγάλο ανταγωνιστικό πλεονέκτημα σε κάθε απαιτητικό παιχνίδι.

Για να εξασφαλίσει μια καθηλωτική εμπειρία ήχου, η συσκευή φέρει στερεοφωνικά ηχεία επιπέδου flagship. To ισοδύναμο
με 4cc πάνω ηχείο, το ισοδύναμο με 1cc κάτω ηχείο και το 0.5mm δυναμικό εύρος δόνησης προσφέρουν ποιοτικό και
καθαρό, στερεοφωνικό ήχο αλλά και μία μοναδική εμπειρία gaming. Επίσης, η δυνατότητα των ηχείων για αυτόματο
καθάρισμα εξασφαλίζει την απρόσκοπτη ποιότητα του ήχου σε βάθος χρόνου.


Κορυφαίες φωτογραφίες με την τετραπλή AI κάμερα 64MP

Το POCO X3 NFC φέρει ένα κορυφαίο οπίσθιο σύστημα τετραπλής κάμερας, που αποτελείται από την κύρια κάμερα 64MP,
τον υπερευρυγώνιο φακό 13MP, τον macro φακό 2MP και τον αισθητήρα βάθους 2MP.

Η βασική κάμερα της συσκευής είναι ένας flagship αισθητήρας Sony IMX 682, ο οποίος διαθέτει ƒ/1.89 διάφραγμα και
1.6μm 4-σε-1 Super Pixel που δημιουργούν λεπτομερείς και πεντακάθαρες φωτογραφίες. Ο υπερευρυγώνιος φακός 13MP
υποστηρίζει έως και 119° FoV, ενώ διαθέτει ƒ/2.2 διάφραγμα και 1.0μm μέγεθος pixel. Παράλληλα, η macro κάμερα 2MP
σε συνδυασμό με τον αισθητήρα βάθους ολοκληρώνουν το σύστημα φωτογραφίας, προσφέροντας επιπλέον
λειτουργικότητα και ενισχύοντας τις δυνατότητες του κύριου φακού.

Μπροστά, η συσκευή ενσωματώνει μία μικροσκοπική dot κάμερα 20MP με διάφραγμα ƒ/2.2 και 1.6μm 4-σε-1 Super Pixel,
ιδανική για αψεγάδιαστες selfies.

Για αυτούς που θέλουν να ξεχωρίζουν, το POCO X3 NFC διαθέτει κάποιες ξεχωριστές λειτουργίες, συμπεριλαμβανομένων
6 καλειδοσκοπικών επιλογών, λειτουργία Gold Vides, λειτουργία Cyberpunk, αρκετά νέα φίλτρα φωτογραφιών, όπως και
AI Skyscaping 3.0, δίνοντας έτσι νέους δημιουργικούς τρόπους για να εμπλουτίσουν οι χρήστες την εικόνα τους στα
μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Οι λάτρεις του video μπορούν να εκμεταλλευτούν την 4K δυνατότητα της συσκευής αλλά και άλλες λειτουργίες, όπως το
ομαλό video zoom, το focus peaking και το κλείδωμα AE/AF. Η υποστήριξη αρχείων σε LOG/RAW μορφή και η λειτουργία
Vlog δεν εξασφαλίζουν μόνο ότι οι χρήστες θα απαθανατίσουν τις πιο σημαντικές στιγμές τους στην καλύτερη ανάλυση,
αλλά ότι και το smartphone τους θα μετατραπεί σε μία ημι-επαγγελματική συσκευή παραγωγής περιεχομένου video.


Μεγάλη διάρκεια ζωής με μπαταρία 5.160mAh και γρήγορη φόρτιση 33W

Τα flagship χαρακτηριστικά δεν έχουν κανένα νόημα, χωρίς μία μπαταρία που διαρκεί. Για να εγγυηθεί ότι όλοι οι χρήστες
θα μπορούν να απολαύσουν τα εκπληκτικά χαρακτηριστικά του, το POCO X3 NFC είναι εξοπλισμένο με μία μεγάλη μπαταρία
5.160mAh(typ), η οποία με μέση χρήση μπορεί να αντέξει για περισσότερο από δύο ημέρες. Υποστηρίζει ακόμη γρήγορη
φόρτιση 33W, γεγονός που σημαίνει ότι χρειάζεται μόλις 65 λεπτά για να φτάσει στο 100% και μόλις 30 για να φτάσει στο 62%.

Η αυξημένη ταχύτητα φόρτισης επιτυγχάνεται μέσω της τεχνολογίας Middle Middle Tab (MMT). Στις συμβατικές μπαταρίες,
το ηλεκτρικό ρεύμα έρχεται από το κάτω μέρος της μονάδας, γεμίζοντάς την προς τα πάνω, με αποτέλεσμα την πολύ αργή
ταχύτητα φόρτισης. Η τεχνολογία Middle Middle Tab (MMT) βασίζεται σε μία καινοτόμα μέθοδο, στην οποία η μπαταρία
δέχεται το ηλεκτρικό ρεύμα από τη μέση και διαδίδει ταυτόχρονα στην κορυφή και το κάτω μέρος της μονάδας. Με αυτό
τον τρόπο η φόρτιση γίνεται ταχύτερα και με μεγαλύτερη συνοχή, ενώ η μπαταρία αποκτάει μεγαλύτερη διάρκεια ζωής,
σε σχέση με τα παλαιότερα πρότυπα.


Η συσκευή θα διατεθεί στην Ελληνική αγορά τις προσεχείς εβδομάδες, από την Info Quest Technologies,
τον επίσημο διανομέα της Xiaomi, και η προτεινόμενη λιανική τιμή πώλησης θα είναι στα 269 .



Poco-X3.jpg

IMG-20200907-173433.jpg

poco-x3-nfc-launch-4-1068x572.jpg

poco-x3-nfc-launch-2-1068x350.jpg

poco-x3-nfc-launch-6-1068x564.jpg

poco-x3-nfc-launch-5-1068x641.jpg

poco-x3-nfc-launch-3-1068x641.jpg

gsmarena_009.jpg

gsmarena_008.jpg

poco-x3-nfc-launch-7-1068x564.jpg

poco-x3-nfc-launch-8-1068x564.jpg






specs-header.png







 
Last edited:

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Ουσιαστικά το Poco X3 είναι το μελλοντικό Note 10 Pro.

Πάντως η Xiaomi τα κατάφερε άλλη μια φορά να κάνει τον ανταγωνισμό να ψάχνεται.
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
Και έκανε εύκολα τα πράγματα για τον υποψήφιο αγοραστή.
Το είχα ξαναγράψει ότι το Note 9 pro κοντράρει το Nord.
Το Poco X3 το σβήνει από το χάρτη.
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
Επειδη γραφει στο πρωτο ποστ αυτο:


''θα κυκλοφορήσει στην Ευρώπη από τις 8 Σεπτεμβρίου με τιμή έως τις 11 Σεπτεμβρίου από 199 ευρώ
και 249 ευρώ για τις δύο εκδόσεις αντίστοιχα.''

Ελεγα,να προλαβω αυτη τη προσφορα.
Αλλα,το θελω απο Ελλαδα.
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά
Xiaomi Poco X3 Σύντομα διαθέσιμο στην Ελλάδα


Η συσκευή θα διατεθεί στην Ελληνική αγορά τις προσεχείς εβδομάδες, από την Info Quest Technologies,
τον επίσημο διανομέα της Xiaomi, και η προτεινόμενη λιανική τιμή πώλησης θα είναι στα 269 .​
 

costas_

Supreme Member
13 May 2014
4,648
Around the world
Εντυπωσιακό. Τελικά η Xiaomi σαρώνει. Πολύ καλή τιμή και φυσικά πολύ καλά features. Πάλι στο τρυπάκι για σκέψη αγοράς !!!
 

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
Δεν ξέρω βρε παιδιά αν είμαι περίεργος, άλλα στα 270 ευρώ δεν την βλέπω την συσκευή και κάτι τρομερό ή κελεπούρι. Στην Κίνα στα 200 ευρώ είναι πολύ καλή άλλα στα 270 για μένα όχι. Συνολικά πάντως δεν ξέρω τι βλέπεται και γιατί υπάρχει τόσος ενθουσιασμός με αυτή την Συσκευή, βλέπεται κάτι που δεν βλέπω εγώ?? Μιλάμε για μια συσκευή πλαστική (μέχρι και πλαστική πλάτη έχει), με μια lcd οθόνη (και όχι amoled) μέτριας φωτεινότητας και μέτρια χρώματα (με ατού βέβαια τα 120hz), μέτριο αποθηκευτικό χώρο με 64gb ufs 2,1 Και οχι 128gb ufs 3, μέτρια μνήμη 6gb ddr4 Και όχι ddr5, μετριότατο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών, βασική κάμερα που παίζει παντού πλέον σήμερα και χωρίς ois (deal breaker για μένα αυτό) και ούτε 4Κ60p, οι υπόλοιπες κάμερες είναι χάλια, και φυσικά λείπουν μπόλικες σύγχρονες ευκολίες (5g, αδιαβροχοποίηση, ασύρματη φόρτιση, wifi 6, διπλής συχνότητας gps κλπ.)....βασικά μιλάμε για μια μέτρια συσκευή που στην πράξη δεν αξίζει και παραπάνω από τα 270 ευρώ που ζητάει, και πόσο καλύτερη είναι στην πράξη π.χ. από το Redminote 8 pro που το βρίσκεις πλέον και κάτω από 170 ευρώ?

Αν κάποιος θέλει αναγκαστικά Xiaomi καλύτερα να επιλέξει κατά την γνώμη μου κάποιο από τα φτηνότερα Note 8 pro ή Note 9 pro ή να δώσει 100 παραπάνω και να πάρει το poco 2 pro με super επεξεργαστή/κάρτα γραφικών, amoled οθόνη, μεταλλική κατασκευή και άλλα πολλά.

Υ.Γ. Το Xiaomi mi8 που είχα πριν λίγο καιρό και το βρίσκεις πλέον και στα 200 ευρώ, πέρα από την μικρότερη οθόνη είναι πολύ καλύτερο σαν σύνολο, με ois και 4Κ60P στον βασικό φακό, καλύτερο επεξεργαστή, Amoled οθόνη, άψογη κατασκευή μέχρι και διπλής συχνότητας gps έχει που κάνει σημαντική διαφορά.
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,091
Λιβαδειά
Απάντηση: Re: [Επίσημο] Xiaomi Poco X3

Δεν ξέρω βρε παιδιά αν είμαι περίεργος, άλλα στα 270 ευρώ δεν την βλέπω την συσκευή και κάτι τρομερό ή κελεπούρι. Στην Κίνα στα 200 ευρώ είναι πολύ καλή άλλα στα 270 για μένα όχι. Συνολικά πάντως δεν ξέρω τι βλέπεται και γιατί υπάρχει τόσος ενθουσιασμός με αυτή την Συσκευή, βλέπεται κάτι που δεν βλέπω εγώ?? Μιλάμε για μια συσκευή πλαστική (μέχρι και πλαστική πλάτη έχει), με μια lcd οθόνη και όχι amoled μέτριας φωτεινότητας (με ατού βέβαια τα 120hz), μέτριο αποθηκευτικό χώρο με 64gb ufs 2,1 Και οχι 128gb ufs 3, μέτρια μνήμη 6gb ddr4 Και όχι ddr5, μετριότατο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών, βασική κάμερα που παίζει παντού πλέον σήμερα και χωρίς ois και ούτε 4Κ60p, οι υπόλοιπες κάμερες είναι χάλια, και φυσικά λείπουν μπόλικες σύγχρονες ευκολίες (5g, αδιαβροχοποίηση, ασύρματη φόρτιση, wifi 6, διπλής συχνότητας gps κλπ.)....βασικά μια μετριότατη συσκευή που στην πράξη δεν αξίζει και παραπάνω από τα 250 ευρώ που ζητάει, και πόσο καλύτερη είναι στην πράξη π.χ. από το Redminote 8 pro που το βρίσκεις πλέον και κάτω από 170 ευρώ?

Αν κάποιος θέλει αναγκαστικά Xiaomi καλύτερα να επιλέξει κάποιο από τα φτηνότερα Note 8 pro ή Note 9 pro ή να δώσει 100 παραπάνω και να πάρει το poco 2 pro με super επεξεργαστή/κάρτα γραφικών, amoled οθόνη, μεταλλική κατασκευή και άλλα πολλά.

Σίγουρα 270 από Ελλάδα δεν αξίζει με τίποτα, αυτά τα κινητά μόνο από κινά, σε λίγο καιρό
θα το βρίσκεις τσάμπα, εκτός άμα το βρεις σε καμία προσφορά από ευρώπη (amazon).

Εγώ θα το τσιμπήσω σίγουρα για αντικατάσταση του Redmi Note 8 που έχω για δεύτερη συσκευή.
Αλλά θα περιμένω κάνα μήνα για να τσακιστή η τιμή του ;)
 

tiniakos

AVClub Fanatic
7 August 2007
16,146
Τήνος / Ελλάς
H τιμές στην Ελλάδα είναι για γέλια.
207 από Γαλλία με την σούπερ εγγύηση του amazon και την επόμενη εβδομάδα 170 από Κίνα.
Νίκο μέχρι 200 ευρώ είναι μια χαρά κινητό, πολλοί δε διαθέτουν περισσότερα.
https://www.amazon.fr/Poco-X3-NFC-S...e=16-181&replacementKeywords=poco&sr=8-4&th=1
 

karamela

AVClub Fanatic
6 November 2013
10,453
Σίγουρα 270 από Ελλάδα δεν αξίζει με τίποτα, αυτά τα κινητά μόνο από κινά, σε λίγο καιρό
θα το βρίσκεις τσάμπα, εκτός άμα το βρεις σε καμία προσφορά από ευρώπη (amazon).

Εγώ θα το τσιμπήσω σίγουρα για αντικατάσταση του Redmi Note 8 που έχω για δεύτερη συσκευή.
Αλλά θα περιμένω κάνα μήνα για να τσακιστή η τιμή του ;)

Σε σχέση με το redmi note 8 είναι σίγουρα αναβάθμιση, και γενικά συμφωνώ, αν το βρεις προσφορά μέχρι 200 ευρώ είναι πολύ καλά έως φοβερά, στα 270 για μένα όχι ξεκάθαρα.


H τιμές στην Ελλάδα είναι για γέλια.
207 από Γαλλία με την σούπερ εγγύηση του amazon και την επόμενη εβδομάδα 170 από Κίνα.
Νίκο μέχρι 200 ευρώ είναι μια χαρά κινητό, πολλοί δε διαθέτουν περισσότερα.
https://www.amazon.fr/Poco-X3-NFC-S...e=16-181&replacementKeywords=poco&sr=8-4&th=1

Συμφωνώ στα 200 ευρώ είναι μια χαρά έως πολύ καλή πρόταση, το ίδιο και τα 207 του Amazon και αξίζει, στα 270 σε καμία περίπτωση....προσωπικά πάντως δεν το βλέπω και τόσο τρομερή αναβάθμιση σε σχέση με τον Note 9 pro, καλύτερο μεν άλλα μέχρι εκει.
 
Last edited by a moderator:

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,115
ΑΘΗΝΑ
Απάντηση: Re: [Επίσημο] Xiaomi Poco X3

Δεν ξέρω βρε παιδιά αν είμαι περίεργος, άλλα στα 270 ευρώ δεν την βλέπω την συσκευή και κάτι τρομερό ή κελεπούρι. Στην Κίνα στα 200 ευρώ είναι πολύ καλή άλλα στα 270 για μένα όχι. Συνολικά πάντως δεν ξέρω τι βλέπεται και γιατί υπάρχει τόσος ενθουσιασμός με αυτή την Συσκευή, βλέπεται κάτι που δεν βλέπω εγώ?? Μιλάμε για μια συσκευή πλαστική (μέχρι και πλαστική πλάτη έχει), με μια lcd οθόνη (και όχι amoled) μέτριας φωτεινότητας και μέτρια χρώματα (με ατού βέβαια τα 120hz), μέτριο αποθηκευτικό χώρο με 64gb ufs 2,1 Και οχι 128gb ufs 3, μέτρια μνήμη 6gb ddr4 Και όχι ddr5, μετριότατο επεξεργαστή και κάρτα γραφικών, βασική κάμερα που παίζει παντού πλέον σήμερα και χωρίς ois (deal breaker για μένα αυτό) και ούτε 4Κ60p, οι υπόλοιπες κάμερες είναι χάλια, και φυσικά λείπουν μπόλικες σύγχρονες ευκολίες (5g, αδιαβροχοποίηση, ασύρματη φόρτιση, wifi 6, διπλής συχνότητας gps κλπ.)....βασικά μιλάμε για μια μέτρια συσκευή που στην πράξη δεν αξίζει και παραπάνω από τα 270 ευρώ που ζητάει, και πόσο καλύτερη είναι στην πράξη π.χ. από το Redminote 8 pro που το βρίσκεις πλέον και κάτω από 170 ευρώ?

Αν κάποιος θέλει αναγκαστικά Xiaomi καλύτερα να επιλέξει κατά την γνώμη μου κάποιο από τα φτηνότερα Note 8 pro ή Note 9 pro ή να δώσει 100 παραπάνω και να πάρει το poco 2 pro με super επεξεργαστή/κάρτα γραφικών, amoled οθόνη, μεταλλική κατασκευή και άλλα πολλά.

Υ.Γ. Το Xiaomi mi8 που είχα πριν λίγο καιρό και το βρίσκεις πλέον και στα 200 ευρώ, πέρα από την μικρότερη οθόνη είναι πολύ καλύτερο σαν σύνολο, με ois και 4Κ60P στον βασικό φακό, καλύτερο επεξεργαστή, Amoled οθόνη, άψογη κατασκευή μέχρι και διπλής συχνότητας gps έχει που κάνει σημαντική διαφορά.

Πες τα χρυσόστομε.

Εγώ θα το τσιμπήσω σίγουρα για αντικατάσταση του Redmi Note 8 που έχω για δεύτερη συσκευή.
Μάλλον για 8η ή 9η συσκευή εννοείς ε; :flipout::flipout::flipout:
Aλήθεια επειδή έχω χάσει τον λογαριασμό,ποιό έχεις ΣΗΜΕΡΑ για πρώτο;
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Δεν ξέρω βρε παιδιά αν είμαι περίεργος, άλλα στα 270 ευρώ δεν την βλέπω την συσκευή και κάτι τρομερό ή κελεπούρι.

Μπορείς αν θέλεις να μας προτείνεις ένα κινητό στην τιμή αυτή (200-250 ευρώ) που να έχει τα πάντα: Μεγάλη οθόνη στα 120 Hz , τεράστια μπαταρία , 64 mp camera (Sony sensor) , 33 Watt fast charging, Stereo speakers , IR blaster , headphone jack , radio κτλ.

To ότι είναι πλαστικό δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους. Και τα Samsung πχ το A71 πλαστικά είναι και έχει και 100-150 ευρώ πάνω.

Όσο αφορά την AMOLED θα την προτιμούσα και εγώ αλλά και πάλι η οθόνη του είναι μια χαρά.
 

ROOKIE

AVClub Enthusiast
4 September 2010
799
Χαλάνδρι
Re: Απάντηση: [Επίσημο] Xiaomi Poco X3

Συμφωνώ στα 200 ευρώ είναι μια χαρά έως πολύ καλή πρόταση, το ίδιο και τα 207 του Amazon και αξίζει, στα 270 σε καμία περίπτωση....προσωπικά πάντως δεν το βλέπω και τόσο τρομερή αναβάθμιση σε σχέση με τον Note 9 pro, καλύτερο μεν άλλα μέχρι εκει.

Καλυτερο απο το ΝΟΤΕ 9 ΠΡΟ γιατι? Ως κατασκευη απ'οτι καταλαβαινω ειναι παρομοια αλλα το 6-128 το εβρισκε κανεις προσφατα στα 265 ευρω σε Κωτσοβολους κλπ με εγγυηση 2 ετων....222 σε σκρουτζομαγαζα...
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,820
Είμαι παντού
Απάντηση: Re: [Επίσημο] Xiaomi Poco X3

Μπορείς αν θέλεις να μας προτείνεις ένα κινητό στην τιμή αυτή (200-250 ευρώ) που να έχει τα πάντα: Μεγάλη οθόνη στα 120 Hz , τεράστια μπαταρία , 64 mp camera (Sony sensor) , 33 Watt fast charging, Stereo speakers , IR blaster , headphone jack , radio κτλ.

To ότι είναι πλαστικό δεν ενδιαφέρει τους περισσότερους. Και τα Samsung πχ το A71 πλαστικά είναι και έχει και 100-150 ευρώ πάνω.

Όσο αφορά την AMOLED θα την προτιμούσα και εγώ αλλά και πάλι η οθόνη του είναι μια χαρά.

Χωρις ΟΙΣ,αυτο απο μονο του ειναι μεγαλο φαουλ και αιτια μη αγορας.