Αρπακτικό η wind

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Έχω αναφερθεί ξανά στην ληστρική πολιτική της συγκεκριμένης εταιρείας.. μιλάω και εκ μέρους αλλοδαπών συμπολιτών, όπως της συζύγου και των μελών Ευρωπαϊκών Κοινοτήτων..
Δεν είναι το θέμα της ακρίβειας, όπου η τιμολογιακή πολιτική δεδομένων και ομιλίας είναι ακριβότερη,αλλα στο δάγκωμα που καταφέρνουν σε συνδρομητές καρτοκινητής ώστε να το γυρίσουν σε σύνδεση ..
Μιλάμε για απροκάλυπτο κλέψιμο, χρεώσεις που προκαλούν και βομβαρδισμό με fake μηνύματα, ότι δήθεν κατανάλωσες τα δεδομένα του προγράμματος κ.λ.π .
Απορώ αν υπάρχει κάποιο τηλέφωνο καταγγελιών, ώστε να ενημερώσω..
Ας έχω 2 πρόγραμμα αγορασμένα και υπόλοιπο 10 gb, υπόλοιπα χρόνου ομιλίας που θα μου έφθαναν μέχρι την... Πρωτοχρονιά, κάποια στιγμή το ποσό που υπάρχει στο 'σύρμα' ως δια μαγείας,με μια απλή πλοήγηση, εξανεμίζεται και δεν μπορείς να καταναλώσεις αυτά που έχεις αγορασμένα, οπότε πρέπει να ξανά αγοράσεις...
Οταν παραπονεθείς,ποτέ τα νυμφίδια του κέντρου δεν θα σου δώσουν μια επαρκή εξήγηση,μιας και είναι για ακουστική κονσομασιόν.
Κάποιοι όπως εγώ, έχω μεγαλώσει με νούμερα και γνωρίζω, αφού τσεκάρω καθημερινά το υπόλοιπο μου, που έχω 'μπει',τι εχω περίπου μιλήσει και που...
Στο προηγούμενο ποστ μου,η δικαιολογία ήταν ότι το σύστημα εξέλαβε τα κληθέντα νούμερα ότι ανήκαν στην Vodafone ,και ας είχαν αλλάξει πάροχο εδώ και 15 χρόνια, οπότε το 13άρι έκανε φτερά..
Είμαι σε πλοίο και έχοντας 5 Giga υπόλοιπο,με το που βάζω τα δεδομένα,μου έρχεται μήνυμα ότι εχω ξοδέψει το πρόγραμμα μου,λες και απευθύνονται σε κάποιον απ την Ακτή Ελεφαντοστού..
Το ίδιο και πολλοί συμπολίτες μου ξένοι,ή επισκέπτες (repieter),που βάζουν μια ελληνική κάρτα και απολαμβάνουν το αγαθό της επικοινωνίας με το χρυσό.. κουτάλι..
Όλοι γνωρίζαμε τι γινόταν με την περιαγωγή,αλλά το πράγμα ξέφυγε...
Πρόκειται για ληστρική στην κυριολεξία τακτική..
Συχνά εχω δεχθεί προτάσεις για σύνδεση,απο παρατρεχάμενες συμβαλλόμενες,που μου έχουν πει στην ψύχρα, ότι αν δεν το γυρίσω σε σύνδεση,θα μου βγαίνει παραπάνω... θέλω δεν θέλω.
Αυτό λέγεται εκβιασμός και η όλη ιστορία παραπέμπει σε καρτέλ,παρά σε υπηρεσίες κινητής..
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Δεν μιλάω πολύ στο τηλέφωνο, ούτε μηνύματα, απλά επειδή είμαι εκτός πόλεως,απλή πλοήγηση και καμία κλήση στην οικογένεια..
ΠΟΤΈ μου δεν εξάντλησα χρόνο ομιλίας απ το 1997. .
Τα περισσεύματα των προγραμμάτων τους 7 απ τους 12 μήνες, είναι σχεδόν αχρησιμοποίητα...
Σκεφτείτε το γίνεται με τους Πακιστανούς κ.λ.π.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,663
--------------------
δυστυχως ετσι ειναι ,και σε εμένα ερχονται μηνύματα οτι τα λεπτά ομιλίας η τα δεδομένα τελείωσαν και όταν κοιτάξω από την εφαρμογή τους δεν έχει τελείωση τιποτα
 

mparaxir

AVClub Addicted Member
Να πω και εγω ωραιο θέμα έχεις ανοίξει.
Εχω χρονια wind παλιά το ειχα με κάρτα, μετα προσφορά καρτοσυμβολαιο και τωρα σύνδεση με 5 giga δεδομένα.
Εγω δουλεύω πολυ τα δεδομένα ειτε σε 2g η οταν αργούν να ανοίξουν οι σελιδες το γυρναω σε 4g,εχω παρατηρήσει οτι μηνα δεν βγάζω και δεν μπορώ να καταλάβω ποσο γρήγορα εξαντλούνται τα 5giga δεδομένα.
Περιηγηση στο ίντερνετ κάνω και να παίξω κανένα παιχνίδι στο κινητό αλλα ποσο δεδομένα αυτα τραβάνε; ώστε να εξαντλούνται τοσο γρήγορα, τι να πω
 

westsound

Supreme Member
13 February 2008
3,588
Kως
Απίστευτο τηλεπικοινωνιακό πλιάτσικο, αρπαχτή,ωμή κλεψιά, είπαμε πόνεσε η χρήση Whats Up,Viber κ λ.π.,αλλα οχι κ έτσι..
Πολλά παράπονα και από ξένους,που βάζουν δεύτερη κάρτα επειδή έρχονται χρόνια ή έχουν συγγενείς εδώ,ή έχουν αποκτήσει σπίτι... απίστευτη αρπαχτή.. που θυμίζει τριτοκοσμική χώρα..