Πρώτη φορά smart tv βοήθεια!!!!!

Theoxoli

New member
21 September 2020
4
Καλησπέρα σας!!!! Πρώτη φορά ψάχνομαι να αγοράσω smart tv και έχω χαθεί λιγάκι. Η απόσταση θέασης θα είναι 2,5m και η χρήση της
θα είναι ταινίες, YouTube και λίγο κανάλια. Τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω είναι μέχρι 450 απλά έχω χαθεί μέσα στις εταιρείες και τα μοντέλα.... Θέλω κάτι να μην το μετανιώσω στο προσεχές μέλλον... Επίσης αν έχει και 5ετη εγγύηση θα είναι ακόμα καλύτερα. Ευχαριστώ
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,982
Καλώς ήρθες Theoxoli , αν θες πες δυο λόγια και για τα υπόλοιπα παρακάτω:


Απόσταση θέασης : Στα 2.5m,

Θέση θέασης (απέναντι σχετικά,πλάι):

Συνθήκες φωτισμού (φως ημέρας,χαμηλός,σκοτεινός,καθόλου):

Κύρια χρήση-περιεχόμενο (ταινίες,σειρές,αθλητικά,gaming,digea,) : ταινίες, YouTube και λίγο κανάλια,

Πηγές (sd,hd,HDR,streaming):

Απαιτήσεις σε ποιότητα:

προϋπολογισμός : μέχρι 450 ,

προηγούμενη/υπάρχουσες τηλεόρασεις:
 

Theoxoli

New member
21 September 2020
4
Η θέση θέασης είναι απέναντι και το πολύ 40 μοίρες πλάι. Το σαλόνι είναι φωτεινό και απαιτήσεις σε ποιοτητα δεν έχω. Η τηλεόραση που έχω τώρα είναι μια lg32 14 ετών. Αν είναι και android ακόμα καλύτερα για να βάλω και το Kodi. Κοιτούσα tcl απλά δεν γνωρίζω καθόλου από εταιρείες αλλά και τεχνικά χαρακτηριστικά γι αυτό και αναζητώ βοήθεια εδώ. Ευχαριστώ
 

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Πρώτη φορά smart TV, βοήθεια

Για πολύ 4Κ υλικό, 60" LG UM7100. Εναλλακτικά, 55" Samsung RU7xxx (2019) ή TU7xxx (2020). Όλες με VA panes και 50 Hz ρυθμό ανανέωσης. Όμως, πήγαινε να δεις μερικές από κοντά, μήπως δε σε καλύπτουν οι γωνίες θέασης των LCD τηλεοράσεων με VA panels.