Ερώτηση για απεριόριστο ίντερνετ.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

mstr

Supreme Member
23 July 2009
4,348
Καλησπέρα σας. Καταρχήν συγγνώμη αν υπάρχει το παρακάτω ερώτημα ως θέμα, δε το έψαξα.

Μένω κάπου όπου έχει wifi το κτίριο και μοιράζαμε το ποσό, αλλά πρέπει να φύγω από εδώ. Θα πάω για ένα μικρό διάστημα στο σπίτι των γονιών μου, και από εκεί θα ψάξω προσεκτικά για ένα άλλο σπίτι.

Το πρόβλημά μου είναι, ότι στο σπίτι των γονιών μου που θα πάω προσωρινά, δεν έχουν σταθερό τηλ, ίντερνετ κτλ. Το θέμα είναι ότι δε ξέρω πόσο θα κάτσω εκεί μέχρι να βρω άλλο σπίτι ικανοποιητικό.

Θα ήθελα λοιπόν μια λύση, ώστε να έχω απεριόριστο internet, χωρίς κάποια δέσμευση συμβολαίων, σταθερών τηλ. κτλ. Δηλαδή να πληρώσω πχ ένα ποσό ανά μήνα, και να έχω απεριόριστο ίντερνετ για έναν μήνα, και αν μετά θέλω, να το κάνω για άλλον ένα μήνα κτλ. Υπάρχει κάποια τέτοια λύση?
 
17 June 2006
23,578
Αθήνα
Υπήρχε το 2016 στον ΟΤΕ απλα κάνεις μια αίτηση για νεα σταθερή γραμμή με ίντερνετ ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ . Εννοείται θα σου βγαίνει ακριβότερα ο μήνας σε σχέση με ένα 24μηνο πρόγραμμα. Αφού λες ομως ότι θα είναι για 1-2 μήνες δεν σε πειράζει. Το κόβεις μετά. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα. Μπες σε ενα κατάστημα coamote και ρώτησε για σιγουριά.

Με κινητό για να έχεις πραγματικό απεριοριστο ίντερνετ πρέπει να έχεις επαγγελματικό τηλέφωνο , κλπ με δεσμεύσεις κλπ το ξεχνάς με κινητό.
 

mstr

Supreme Member
23 July 2009
4,348
Re: Απάντηση: Ερώτηση για απεριόριστο ίντερνετ.

Υπήρχε το 2016 στον ΟΤΕ απλα κάνεις μια αίτηση για νεα σταθερή γραμμή με ίντερνετ ΧΩΡΙΣ ΧΡΟΝΙΚΗ ΔΕΣΜΕΥΣΗ . Εννοείται θα σου βγαίνει ακριβότερα ο μήνας σε σχέση με ένα 24μηνο πρόγραμμα. Αφού λες ομως ότι θα είναι για 1-2 μήνες δεν σε πειράζει. Το κόβεις μετά. Δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

Δεν ξέρω αν το έχουν ακόμα. Μπες σε ενα κατάστημα coamote και ρώτησε για σιγουριά.

Με κινητό για να έχεις πραγματικό απεριοριστο ίντερνετ πρέπει να έχεις επαγγελματικό τηλέφωνο , κλπ με δεσμεύσεις κλπ το ξεχνάς με κινητό.



Θα το ρωτήσω αν ισχύει ακόμη. Δε θέλω από κινητό, στο σπίτι από τον υπολογιστή το χρειάζομαι.

Για την απάντηση του συμφορουμίτη billpeppas, δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα...είναι δωρεάν wi-fi?
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Re: Απάντηση: Ερώτηση για απεριόριστο ίντερνετ.

Θα το ρωτήσω αν ισχύει ακόμη. Δε θέλω από κινητό, στο σπίτι από τον υπολογιστή το χρειάζομαι.

Για την απάντηση του συμφορουμίτη billpeppas, δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα...είναι δωρεάν wi-fi?

Επί πληρωμής, internet μέσω WiFi.
Σου δίνουν εξοπλισμό ( wifi adapter/modem/router και κεραία ), σου κάνουν εγκατάσταση σε μπαλκόνι ή ταράτσα, και έχεις internet μέσω wifi ( δίχως να έχεις τηλ. γραμμή ).

Παραδείγματα:

https://skytelecom.gr/
https://www.fibair.gr/
https://nowire.gr/

κάποιες προσφέρουν τα πακέτα τους δίχως χρονική δέσμευση ( συμβόλαιο )