Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Σκέφτομαι αυτη την αγορά.

https://www.mediamarkt.gr/product/t...aseis/4k-uhd-tv/samsung-qe65q90tatxxh/1503916
Στα 2000 που κάνει δεν θα το σκέφτομουν καν, αλλά με την επιστροφή σε go4more της εθνικής - 30% παίρνεις πίσω 600 σε bonus.
Δεν πιστεύω να υπάρχει κανενα πρόβλημα που δεν ειμουν γραμμένος στο go4more? Γράφτηκα τωρα, κάρτα χρεωστική ειχα εθνικής.
Η αλλη απορία είναι οτι δινει ακομα μια έκπτωση λεει, στο συγκεκριμένο μοντέλο αν πατήσει κανείς στο link δινει prepaid card δωρο
250 .. Αλλά διαβασα όλους τους όρους εκει, δεν τα λεει καθαρα. Που ξοδεύεις αυτα τα 250 . Τα λεει και λιγο περίεργα με λέξεις όπως
"συμμετοχή". Ισχύει για όλους αυτο ή πρόκειται για κλήρωση για κάποιους, έχει κανείς εμπειρία?
Μου φαίνεται πολυ καλο για να είναι αληθινό να δίνεις 2000 και να παίρνεις συνολικά επιστροφή 600+250=850 και τελικά η τηλεόραση
να στοιχίζει 1150 καθαρά.. Πηρα τηλ στα mediamark και μου είπαν οτι ισχύουν και τα 2 ταυτόχρονα αλλά δεν την άκουσα και πολύ σίγουρη..
Ευχαριστώ,
 

tryf3

Senior Member
6 October 2017
390
Κανονικά θα έπρεπε να ήσουν γραμμένος πριν κάνεις την αγορά. Έτσι την είχα πατήσει εγώ και δεν πήρα επιστροφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Lucas1982

Established Member
22 August 2020
101
Για τον συνδυασμό των δύο προσφορών, δεν ξέρω εάν και πως δουλεύει αλλά η λέξη συμμετοχή αναφέρεται στο πλαίσιο της συμμετοχής στην προωθητική ενέργεια και δεν αφορά καμία κλήρωση. Εξαργυρώνεται σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει POS MasterCard, που πλέον στις μέρες μας είναι σχεδόν όλα.

Μακάρι να ισχύει αυτή η εκπτωτικη αλχημεία που έχεις στο μυαλό σου καθώς όντως βγαίνει τιμή χώμα για την Samsung, αν και θα είναι κάπως άβολο να χρησιμοποιείς δύο κάρτες εξαργύρωσης συνολικής αξίας 850 ευρώ σε περιορισμένο χρονικό διάστημα. Αν κι έχω την εντύπωση ότι η προπληρωμενη της MasterCard έχει σαφώς μεγαλύτερη χρονική διάρκεια από τους πόντους της Εθνικής που ισχύουν για ένα μόνο έτος.
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Re: Απάντηση: Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

Για τον συνδυασμό των δύο προσφορών, δεν ξέρω εάν και πως δουλεύει αλλά η λέξη συμμετοχή αναφέρεται στο πλαίσιο της συμμετοχής στην προωθητική ενέργεια και δεν αφορά καμία κλήρωση. Εξαργυρώνεται σε οποιοδήποτε κατάστημα έχει POS MasterCard, που πλέον στις μέρες μας είναι σχεδόν όλα.

Μακάρι να ισχύει αυτή η εκπτωτικη αλχημεία που έχεις στο μυαλό σου καθώς όντως βγαίνει τιμή χώμα για την Samsung, αν και θα είναι κάπως άβολο να χρησιμοποιείς δύο κάρτες εξαργύρωσης συνολικής αξίας 850 ευρώ σε περιορισμένο χρονικό διάστημα. Αν κι έχω την εντύπωση ότι η προπληρωμενη της MasterCard έχει σαφώς μεγαλύτερη χρονική διάρκεια από τους πόντους της Εθνικής που ισχύουν για ένα μόνο έτος.
Αβολο το βλέπω και εγω, αν και, μπορώ να παραγγείλω πχ πετρέλαιο θέρμανσης και να χαλασω με τη μια 1000
Το θέμα είναι οτι ουτε και εγω είμαι σίγουρος οτι όντως θα ισχύουν και οι 2 εκπτώσεις παρόλο που αυτη που μου απάντησε στο mediamark μου είπε οτι ισχύουν κανονικά.
Διαβαζοντας ομως το pdf της σαμσουνγκ για την έκπτωση των 250 είναι ολο εαν, εφοσον κλπ. Πολυ εύκολα μπορεί να σου πουν, α οχι δεν ισχύει οσο ισχύει η αλλη έκπτωση..
Θα το μάθεις αφου αγοράσεις, μιας και η αίτηση που κάνεις στη σαμσουνγκ ειναι με κωδικούς απόδειξης αγοράς κλπ..
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Κανονικά θα έπρεπε να ήσουν γραμμένος πριν κάνεις την αγορά. Έτσι την είχα πατήσει εγώ και δεν πήρα επιστροφή.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν εκανα ακομα την αγορά. Απλα γράφτηκα αφου ξεκίνησε αυτη η προσφορά για μειον 30% και δεν ξερω αν παιζει κανα ρολο μεσα σε ενα σωρο μικρά γράμματα και λεπτομέρειες..
Η λογική λεει οτι δεν εχω πρόβλημα, αλλα καλύτερα να το ψάχνεις πριν βρεθείς βρεγμένος..
Γι αυτο ρωταω εδω μήπως κάποιος γράφτηκε στο go4more λογω της έκπτωσης, και αν βρηκε κάποιο πρόβλημα με αυτο..
 

Lucas1982

Established Member
22 August 2020
101
Απάντηση: Re: Απάντηση: Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

Αβολο το βλέπω και εγω, αν και, μπορώ να παραγγείλω πχ πετρέλαιο θέρμανσης και να χαλασω με τη μια 1000
...
Έχω την εντύπωση ότι οι πόντοι εξαργύρωσης της εθνικής έχουν κάποιο ανώτατο πλαφόν ανα συνδιαλλαγή, οπότε δεν ξέρω εάν με μία κίνηση θα μπορούσες να τους ξεφορτωθείς όλους μαζί. Καλό θα ήταν να το κοιτάξεις και αυτό πριν προχωρήσεις.
 

Lucas1982

Established Member
22 August 2020
101
Μάλλον παραπληροφόρησα με το προηγούμενο post μου καθώς θυμόμουν λάθος και οι πόντοι της εθνικής έχουν ελάχιστο όριο δαπάνης (5 ευρώ) και όχι ανώτατο. Δες προσεχτικά πάντως τους όρους και μην σου πω ότι ίσως θα ήταν καλή ιδέα να μιλήσεις προκαταβολικά και με τα καταστήματα που υπολογίζεις να κάνεις την εξαργύρωση των πόντων σου, ώστε να σιγουρευτείς ότι δεν θα μείνεις με τους πόντους στο χέρι.

Για την χρεωστική πάντως έχουν βάλει στις προϋποθέσεις καταπληκτικούς όρους για τους οποίους μπορούν να ακυρώσουν την προωθητική τους ενέργεια που μεταξύ άλλων περιλαμβάνουν και την επιδημία ή έξαρση ιού, σα να σου λένε οπότε μας καπνίσει τραβάμε την πρίζα κι ας προσεχες.
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Re: Απάντηση: Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

Για την χρεωστική πάντως έχουν βάλει στις προϋποθέσεις καταπληκτικούς όρους για τους οποίους μπορούν να ακυρώσουν την προωθητική τους ενέργεια που μεταξύ άλλων περιλαμβάνουν και την επιδημία ή έξαρση ιού, σα να σου λένε οπότε μας καπνίσει τραβάμε την πρίζα κι ας προσεχες.
Ναι, τα γραφούν πολυ επιθετικά, του στυλ, οπότε θέλουμε ανα πάσα στιγμή διατηρούμε το δικαίωμα να αλλάξουμε τους ορους ή να μη συμπεριλάβουμε στην προσφορά πελάτη, ανεφ επιπλέον δικαιολογίας..
Με τέτοιους όρους, καμια εξασφαλιση δεν νιώθεις οτι έχεις.. :) Αν και νομίζω οτι ειναι τυπικοί οροι για να μη υπάρχουν καταχρήσεις..

Μαλλον δε θα την παρω, και γιατί δε νιώθω καμία βεβαίωτητα οτι ισχύουν οντως ταυτόχρονα και τα 2, αλλά και γιατί με χαλάει πολύ που δεν έχει Android.
Τελευταία βλέπω συνέχεια απο android box iptv κανάλια και δεν είναι οτι καλύτερο να έχεις 2 τηλεκοντρόλ, να κλείνεις και να ανοίγεις συνέχεια 2 συσκευές..
Και οι εφαρμογές που με βολεύουν ειναι μονο σε Android. Αν παρω τη σαμσουνγκ παλι android box θα χρησιμοποιω..
Λεω να παω στην 1η επιλογή μου που ηταν η σονυ ΧΗ900. Έχω διαβάσει τα καλύτερα γι αυτη, είναι και android. Απλα τη δοκιμασα σε ενα κατάστημα οπου την βρηκα μονο σε 55 ίντσες
και δε με ενθουσίασε σε φωτεινότητα.. Την ειχαν ηδη τερμα, η αλήθεια είναι ότι ήθελα παραπάνω φωτεινότητα.. Αλλά λογικά σε δωμάτιο που θα την βάλω ίσως δεν είναι και τόσο
πρόβλημα. Συνήθως σε ποιο χαμηλό φωτισμό θα βλέπω. Επίσης εβαλα καναλια και καπως ψηφιακα πολύ τα έδειχνε (λογω χαμηλής ανάλυσης των καναλιών προφανώς)..
Αλλά δε βγαζεις εύκολα συμπέρασμα αν δεν αγόρασεις κάτι, να το ρυθμίσεις οπως πρέπει κλπ. Διαβάζω σε αγγλικό φόρουμ, σχεδόν ολοι όσοι την πείραν ευχαριστημένοι είναι.
Το δηλημα προέκυψε από τις προσφορές καθως η σαμσουνγκ είναι θεωρητικά πολύ καλύτερη σε εικόνα..
Οποιος θέλει ας το ψάξει και αυτος γιατί τέτοια τιμή δεν ξανα βρίσκει για τη σαμσουνγκ. Το κατάστημα πάντων ξανα λεω μου είπε οτι ισχύουν και οι 2 προωθητικές ταυτόχρονα.
Τωρα αν και το ίδιο ξέρει τι λεει, καθως από τη σαμσουνγκ εξαρτάται η μια, ειναι αλλο θεμα..
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Τελικά οπως έλεγα παρήγγειλα την ΧΗ900 σε 65αρα.. 2 μερες παιδεύομαι να παραγγείλω. Κάποιο πρόβλημα με την καρτα που πηγε και κλειδωσε στον 2ο λογαριασμό οπου ειχα 1 .
:), άγνωστο πως αφου μια χαρά πλήρωνα μεχρι τωρα. Επίσης ηταν συνδεμένη και με τον 2ο λογαριασμό όπου ειχα λεφτά. Απο οτι φαίνεται πρέπει να είναι 1ος στη λίστα οποίος έχει λεφτα.
Μετά απο ωρες στα τηλέφωνα και 3 ακυρες παραγγελίες στο mediamark, εβγαλα άκρη, εβαλα τον αλλο λογαριασμό 1ο στην καρτα και έγινε έγκυρη παραγγελία
.. Ας ελπίσουμε να μη βρω κανα πρόβλημα με τα bonus με ολη αυτη την ιστορία.. Είναι ο μόνος λόγος που παρήγγειλα απο mediamark και θα περιμένω καμια βδομάδα φαντάζομαι να μου την στείλουν επαρχία. Αλλιως πήγαινα εδω κωτσοβολο και την έπαιρνα.
Το ωραίο είναι, πηγα να δωσω τηλεφωνικά την παραγγελία αφου δεν γίνοταν ηλεκτρονικα (δεν ηξερα γιατί τοτε) και μου λεει, δε γίνεται να πληρώσετε με καρτα, μόνο με κατάθεση σε τραπεζικό λογαριασμό.
Της λεω μα έτσι δε θα μπουν τα μπόνους. Το ξέρω μου λεει αλλά δεν υπάρχει αλλη λύση.
Αλλαζω τα όρια στη καρτα, τα πηγα απο 1500 σε 1600 μηπως φταιει τίποτα αυτο, τίποτα.(μηπως χρεώνουν τίποτα αλλο και πχ βγει 1501).Παίρνω τηλ την τράπεζα και μου λεει φταιει που ανεβαζατε τα όρια.. :)
Οτι ναναι. Της λεω ειχα δοκιμάσει με τα προηγ όρια και παλι δε γινόταν. Όχι αυτο φταίει λέει αυτη. Μάλιστα της λεω, τοτε αν κάποιος πάει να αγοράσει μια τηλεόραση με 2000 δε θα μπορεί αφού πρέπει το όριο να είναι εως 1500. Και λεει ναι δεν μπορεί.. Οτι ναναι στην κυριολεξία.
Φυσικά δεν έφταιγε αυτο. Στο 2ο τηλ που μιλήσα με αλλη εβγαλα άκρη. Παροτι η επικοινωνία ηταν σα να μιλάω με τον πλανήτη Αρη. Μιλαγα άκουγα την απάντηση σε 20 δευτερόλεπτα, και στα 25 δευτερόλεπτα ακουγα και τη φωνή μου ξανα. Τα γράφω μη φανούν χρήσιμα και σε καναν αλλο.
 

justapstar7

Established Member
14 January 2009
139
Καλησπέρα στην παρέα..
Για να καταλάβω με ένα απτό δικό μου παράδειγμα..
Εγώ θέλω να πάρω την LG OLED65CX6LA που βγαίνει στα 2499.
Πόσοι πόντοι θα πιστωθούν στην κάρτα μου?
Πως μεταφράζεται αυτό σε ?
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Καλησπέρα στην παρέα..
Για να καταλάβω με ένα απτό δικό μου παράδειγμα..
Εγώ θέλω να πάρω την LG OLED65CX6LA που βγαίνει στα 2499.
Πόσοι πόντοι θα πιστωθούν στην κάρτα μου?
Πως μεταφράζεται αυτό σε ?
Γιατι κουράζεσαι ανεφ λογου? Εξηγησα παραπάνω ποσο είναι η αντιστοιχία σε πόντους και πότε μπαίνουν αν εγκυκλοπαιδικα σε ενδιαφέρει. Η ουσία είναι παιρνεις πίσω 2499x30%=749 να ξοδέψεις σε οσους πόντους αυτο μεταφράζεται (έχεις 1 έτος περιθώριο) , και η τηλεόραση σου κοστιζει καθαρα: 1749

Edit.. Τελικά την αντίστοιχια των πόντων την εχω γράψει σε αλλο thread, νόμιζα το ειχα εδω, οπότε ας κανω copy past και εδω: Νομιζω 8 του μηνός τελειώνει η προσφορά, οποιος ενδιαφέρεται ας το κανει.
Οι ποντοι που θα πάρεις (σε 2 φασεις, το σύνολο) ειναι 749x400=299.600
Επειδή το εχω ψάξει και τα εχω υπολογίσει αναλυτικά, δε θυμάμαι τωρα ακριβώς τα νούμερα, αλλά αυτο που σε ενδιαφέρει ειναι οτι παίρνεις πισω οντως τόσους πόντους που αντιστοιχούν σε 30% των χρημάτων που θα πληρώσεις. Οι ποντοι μπαίνουν λιγο περίεργα, διαβασε το pdf εκει αν θες αλλα η ουσία ειναι οτι παίρνεις κάποιους λίγους πόντους αρχικά οσους αντίστοιχουν σε αγορα απο mediamark , και μετά απο κανα μήνα σου βαζουν και τους (περισσότερους) πόντους της προσφοράς. Ολοι οι πόντοι μαζι είναι οντως 30%. Δεν υπάρχει παγίδα.
Δεν είναι 1 πόντος 1 πάντως. Αν θυμάμαι καλα 400 ποντοι = 1 .



 

Lucas1982

Established Member
22 August 2020
101
Απάντηση: Re: Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

Καλά τα γράφει ο φίλος από πάνω (btw καλοθέατη η Sony). Την ώρα της αγοράς (ή της καταβολής της πρώτης δόσης αν την αγοράσεις με αυτόν τον τρόπο) θα πιστωθούν 9996 πόντοι στον go4more λογαριασμό σου που αντιστοιχούν σε 24,99 Ευρώ. Στις 16 Νοεμβρίου θα σου πιστωθούν οι υπόλοιποι 289.884 πόντοι (αξίας 724,71 Ευρώ). Συνολικά θα έχεις λάβει 299.880 πόντους go4more αξίας 749,61 Ευρώ και θα έχεις ένα έτος να τους ξοδέψεις στα συνεργαζόμενα καταστήματα από την στιγμή που πιστώθηκαν στον λογαριασμό σου.
 

justapstar7

Established Member
14 January 2009
139
Σας ευχαριστώ πολύ και τους 2 για τις απαντήσεις σας.
Θεωρώ μιας και το είχα πάρει απόφαση να κάνω την μετάβαση από την Panasonic P50GT30 σε oled, παίρνω την σωστή απόφαση και η επιστροφή αυτή με βρίσκει ουσιαστικά κερδισμένο!
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Τελικά οπως έλεγα παρήγγειλα την ΧΗ900 σε 65αρα.. 2 μερες παιδεύομαι να παραγγείλω. Κάποιο πρόβλημα με την καρτα που πηγε και κλειδωσε στον 2ο λογαριασμό οπου ειχα 1 ..

Που υπάρχει αυτή η τηλεόραση στο media markt και δεν το βλέπω ?
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Που υπάρχει αυτή η τηλεόραση στο media markt και δεν το βλέπω ?
Νατη, υπάρχει ακόμα διαθέσιμη. Μου στειλαν μυνημα ακριβώς την επόμενη μερα οτι εφυγε από Αθήνα για το σπίτι μου, δεν τους περίμενα τοσο γρήγορους, λογικά αύριο θα την έχω. (Το 96 στο τέλος σημαίνει μαυρο μπεζελ, υπάρχει και το 77 που έχει ασιμι μπεζελ, το ιδιο μοντέλο είναι ολες).
https://www.mediamarkt.gr/product/tileorasi-psuxagogia/tileoraseis/sony-kd-65xh9096/1522627

Και οποίος θέλει παραπάνω πληροφορίες γι αυτη, σχεδόν 400 σελιδες γράφτηκαν εδω:
https://www.avsforum.com/threads/owners-thread-for-the-sony-x900h-no-price-talk.3125278/

Και αν ψάχνει καποιος 65αρες μονο, εχω βαλει φίλτρο εδω είναι όλες : (42)

https://www.mediamarkt.gr/search?qu...PPjs69zrnOv8+CIM6/zrjPjM69zrfPgiAoaW5jaCk==65
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Re: Απάντηση: Re: Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

Καλά τα γράφει ο φίλος από πάνω (btw καλοθέατη η Sony). Την ώρα της αγοράς (ή της καταβολής της πρώτης δόσης αν την αγοράσεις με αυτόν τον τρόπο) θα πιστωθούν 9996 πόντοι στον go4more λογαριασμό σου που αντιστοιχούν σε 24,99 Ευρώ. Στις 16 Νοεμβρίου θα σου πιστωθούν οι υπόλοιποι 289.884 πόντοι (αξίας 724,71 Ευρώ). Συνολικά θα έχεις λάβει 299.880 πόντους go4more αξίας 749,61 Ευρώ και θα έχεις ένα έτος να τους ξοδέψεις στα συνεργαζόμενα καταστήματα από την στιγμή που πιστώθηκαν στον λογαριασμό σου.
Εμενα για την ωρα δεν πιστώθηκε πάντως κανένας πόντος.. Νομίζω ομως οτι πρέπει να περιμένω, με κορονοιους κλπ μπορεί να καθυστερούν. Κάπου είχα διαβάσει ανάλογη περίπτωση με εθνική που καναν 5 μέρες να μπουν οι ποντοι.. Ελπίζω να έχω δίκιο και να μη υπάρχει κανα πρόβλημα.
 

Lucas1982

Established Member
22 August 2020
101
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

Εμενα για την ωρα δεν πιστώθηκε πάντως κανένας πόντος.. Νομίζω ομως οτι πρέπει να περιμένω, με κορονοιους κλπ μπορεί να καθυστερούν. Κάπου είχα διαβάσει ανάλογη περίπτωση με εθνική που καναν 5 μέρες να μπουν οι ποντοι.. Ελπίζω να έχω δίκιο και να μη υπάρχει κανα πρόβλημα.

Χθες το Media Markt (ακολουθώντας το Πλαίσιο) έριξε τις τιμές, σχεδόν όλης της φετινής σειράς της Samsung. H 65Q90T, με την πεσμένη τιμή και τον συνδυασμό προσφορών που είχες αναφέρει, βγαίνει στα 1010 Ευρώ, οπότε ένας γνωστός μου πήγε και την τσίμπησε (επίσης υπάρχει και η 75Q90T στα 1800 Ευρώ πλέον με τις εκπτωτικές αλχημείες).

Οι πόντοι (όχι το σύνολο τους, αλλά το αρχικό νούμερο που προκύπτει από την αξία της τηλεόρασης επί τέσσερα) του πιστώθηκαν μέσα σε 5 λεπτά από την στιγμή της αγοράς. Πλήρωσε όμως ολόκληρο το ποσό στο ταμείο (για δόσεις χρειάζεται πιστωτική και ο φίλος χρησιμοποίησε χρεωστική) και άμεσα είδε στην εφαρμογή του go4more την απόδοση των πόντων που δικαιούταν.

Εάν έχεις επιλέξει αποπληρωμή με δόσεις, στους όρους αναφέρει ότι η πίστωση των αρχικών πόντων γίνεται κατά την καταβολή της πρώτης δόσης. Είχα την εντύπωση ότι με πιστωτική στα Media Markt δεσμεύεται άμεσα όλο το ποσό και γίνεται έτσι άμεσα η καταβολή της πρώτης δόσης αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Ένα τηλέφωνο στην Εθνική θα το έκανα εγώ στην θέση σου, ειδικά όσο δεν έχεις παραλάβει την τηλεόραση και είναι πιο εύκολο να χρησιμοποιήσεις ως μοχλό πίεσης ενδεχόμενη υπαναχώρηση από την αγορά.
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Αγορά Qled Q90T 65αρα απο mediamark και εκπτώσεις.

Χθες το Media Markt (ακολουθώντας το Πλαίσιο) έριξε τις τιμές, σχεδόν όλης της φετινής σειράς της Samsung. H 65Q90T, με την πεσμένη τιμή και τον συνδυασμό προσφορών που είχες αναφέρει, βγαίνει στα 1010 Ευρώ, οπότε ένας γνωστός μου πήγε και την τσίμπησε (επίσης υπάρχει και η 75Q90T στα 1800 Ευρώ πλέον με τις εκπτωτικές αλχημείες).

Οι πόντοι (όχι το σύνολο τους, αλλά το αρχικό νούμερο που προκύπτει από την αξία της τηλεόρασης επί τέσσερα) του πιστώθηκαν μέσα σε 5 λεπτά από την στιγμή της αγοράς. Πλήρωσε όμως ολόκληρο το ποσό στο ταμείο (για δόσεις χρειάζεται πιστωτική και ο φίλος χρησιμοποίησε χρεωστική) και άμεσα είδε στην εφαρμογή του go4more την απόδοση των πόντων που δικαιούταν.

Εάν έχεις επιλέξει αποπληρωμή με δόσεις, στους όρους αναφέρει ότι η πίστωση των αρχικών πόντων γίνεται κατά την καταβολή της πρώτης δόσης. Είχα την εντύπωση ότι με πιστωτική στα Media Markt δεσμεύεται άμεσα όλο το ποσό και γίνεται έτσι άμεσα η καταβολή της πρώτης δόσης αλλά μπορεί να κάνω και λάθος. Ένα τηλέφωνο στην Εθνική θα το έκανα εγώ στην θέση σου, ειδικά όσο δεν έχεις παραλάβει την τηλεόραση και είναι πιο εύκολο να χρησιμοποιήσεις ως μοχλό πίεσης ενδεχόμενη υπαναχώρηση από την αγορά.
Οχι με χρεωστική πλήρωσα και εγω. Αλλά μεσω ίντερνετ στο σιτε του mediamark.. Υποτίθεται οτι είμαι οκ ετσι. Μήπως μεσω ίντερνετ καθυστέρει περισσότερο. Τέλος πάντων ας περιμένω κανα 2 μερες να παραλάβω πρώτα μη παίζει κανα ρολο.
Λογικά που πρέπει να το ψαξω όμως , στο mediamark ή στην τράπεζα?

Τρομερή τιμή για τη σαμσουνγκ. Δεν το βλέπω να φτάνει παρακάτω ουτε black Friday. Αν ειχε android θα την προτιμάγα με 1000.
 

Mastoras78

New member
21 December 2011
88
Πώς βγαίνει 1010 ? 30% της αξίας δεν είναι οι πόντοι go4more ? Για την Samsung 65 q90T δε λέμε που έχει 1799 ευρώ στο media markt?