monitors για καταγραφικά

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

kover

AVClub Enthusiast
Χαίρεται,

Έχω 4 καταγραφικά με συνολικά 64 κάμερες και χρειάζομαι 4 οθόνες για να στηθούν όλες μαζί στον ίδιο χώρο. Αγόρασα 4 turbo-x αλλά είναι τραγικό το αποτέλεσμα και πάνε στον κάδο.

Παρακαλώ για προτάσεις με budget να μην ξεπερνάει συνολικά τα 2k.

Ευχαριστώ
 

kover

AVClub Enthusiast
Re: monitors για καταγαφικά

Από περιέργεια, γιατί με στέλνεις σε Monitor (εκτός αν το κάνεις γιατί άνοιξα θέμα το τίτλο Monitor) και όχι σε τηλεοράσεις? By the way χρειάζομαι κάτι που θα μένει on για τουλάχιστον 12-14 ώρες την ημέρα, μπορεί και 24 ώρες.

Είναι επίσης δεδομένο πως θα υπάρχουν στατικές εικόνες για πολλές πολλές ώρες.

Επίσης, οι κάμερες και τα καταγραφικά είναι όλα 4K.
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Re: monitors για καταγαφικά

Από περιέργεια, γιατί με στέλνεις σε Monitor (εκτός αν το κάνεις γιατί άνοιξα θέμα το τίτλο Monitor) και όχι σε τηλεοράσεις? By the way χρειάζομαι κάτι που θα μένει on για τουλάχιστον 12-14 ώρες την ημέρα, μπορεί και 24 ώρες.

Είναι επίσης δεδομένο πως θα υπάρχουν στατικές εικόνες για πολλές πολλές ώρες.

Επίσης, οι κάμερες και τα καταγραφικά είναι όλα 4K.

Oπότε δεν υπάρχει λόγος να έχεις τηλεόραση καθώς θα σου είναι παντελώς αχρηστοι οι δεκτες τους, τα ηχεια κλπ κλπ
Χρειάζεσαι monitors

Γνώμη μου να κοιτάξεις κάτι σε 4K και 32 ίντσες τουλάχιστον ώστε να έχεις καθαρή εικόνα.
Βέβαια δεν μας είπες όμως πόσο χώρο έχεις διαθέσιμο ούτε το είδος την σύνδεσης των καταγραφικών με τις οθόνες .
 

kover

AVClub Enthusiast
Re: monitors για καταγαφικά

Έχω ένα τοίχο 4m*3m για να τις κρεμάσω εκεί.

Η σύνδεση με τα καταγραφικά γίνεται με HDMI και προτιμώ 42 άρες οθόνες γιατί είναι πολλές οι κάμερες ανά οθόνη και στις 32" δε φαίνεται τίποτα, όταν είναι και οι 16 κάμερες στην οθόνη