Αγορά iPhone 12 από ποιο κατάστημα;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
Μετα απο αρκετα χρονια σε android, ενδιαφερομαι να αγορασω το iphone 12, ωστε να δω και την "αντιπερα οχθη". Επειδη δεν εχω μεγαλη εμπειρια με την συγκεκριμενη εταιρεια, απο ποιο καταστημα θεωρεται οτι θα εχω την καλυτερη εξυπηρετηση σε περιπτωση βλαβης;
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Αγορα iphone 12 απο ποιο καταστημα;

Χάρη από οποιονδήποτε επίσημο retailer και αν πάρεις θα έχεις επίσημο support της Apple. Δοκίμασε από istorm που είναι το μαγαζί του επίσημου εισαγωγέα.
Επίσης εννοείται και μέσω cosmote, Vodafone.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
Re: Αγορα iphone 12 απο ποιο καταστημα;

Ευχαριστώ!
Το istorm έχει τιμές πιο ακριβές από αλλά επίσημα;
Όταν λες "επίσημα" φαντάζομαι εννοείς όλα εκτός από τα σκρουτζομαγαζα, έτσι;
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,750
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Αγορα iphone 12 απο ποιο καταστημα;

Ευχαριστώ!
Το istorm έχει τιμές πιο ακριβές από αλλά επίσημα;
Όταν λες "επίσημα" φαντάζομαι εννοείς όλα εκτός από τα σκρουτζομαγαζα, έτσι;

Ναι, αλλά γενικά εντός Eu δεν έχεις πρόβλημα στο support, τουλάχιστον για τον πρώτο χρόνο.
 

Μιχάλης Κορ.

Moderator
Staff member
18 June 2006
21,452
Πειραιάς
Σε περίπτωση προβλήματος, πράγματι καλύτερα να το έχεις αγοράσει από επίσημο εισαγωγέα, reseller, κτλ.
Προσωπικά για λόγους κόστους, προτιμώ για αγορά από άλλη εισαγωγή.
Το Χ που είχα πάρει προ καιρού αλλά και το πρόσφατο 11 pro max που πήρα, τα αγοράσα από προσφορά του deals365.gr, όπου ήδη δέχεται παραγγελίες για τα 12 και καλές τιμές.
Απλά σε τέτοια περίπτωση έχεις την εγγύηση της Apple και ΑΝ τυχόν πάθει κάτι, έχεις ήδη λάβει τα ρίσκα σου, έχεις κάνει τις επιλογές σου, γιατί η διαφορά τιμής είναι μεγάλη συνήθως.
 

Ducksong

Supreme Member
11 July 2013
4,984
The Dutch Mountains
Οριακά off-topic θα πω ότι με την τιμή του 11 αυτή τη στιγμή στα 739 απο τα μεγάλα ελληνικά καταστήματα, τα 969 για το 12 στις 6.1" μου μοιάζουν πολλά. Ειναι 230 ουσιαστικά για μια oled οθόνη..

Για κάποιον νέο στο οικοσύστημα και με συγκρατημένο budget, αυτή η διαφορά μπορεί να είναι τα airpods ή το watch SE που θα προσφέρουν αρκετά περισσότερα στην εμπειρία χρήσης.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,570
Αθηνα
Οριακά off-topic θα πω ότι με την τιμή του 11 αυτή τη στιγμή στα 739 απο τα μεγάλα ελληνικά καταστήματα, τα 969 για το 12 στις 6.1" μου μοιάζουν πολλά. Ειναι 230 ουσιαστικά για μια oled οθόνη..

Για κάποιον νέο στο οικοσύστημα και με συγκρατημένο budget, αυτή η διαφορά μπορεί να είναι τα airpods ή το watch SE που θα προσφέρουν αρκετά περισσότερα στην εμπειρία χρήσης.
Δεν έχεις άδικο και ακριβώς αυτή την σκέψη έκανα σήμερα. Νομίζω όμως ότι θα πάω για το 12αρι τελικά.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,265
Αθήνα...
Οριακά off-topic θα πω ότι με την τιμή του 11 αυτή τη στιγμή στα 739 απο τα μεγάλα ελληνικά καταστήματα, τα 969 για το 12 στις 6.1" μου μοιάζουν πολλά. Ειναι 230 ουσιαστικά για μια oled οθόνη..

Για κάποιον νέο στο οικοσύστημα και με συγκρατημένο budget, αυτή η διαφορά μπορεί να είναι τα airpods ή το watch SE που θα προσφέρουν αρκετά περισσότερα στην εμπειρία χρήσης.

Η oled οθόνη κάνει τη διαφορά. Σε αυτό το price point είναι αμαρτία να αγοράσεις lcd.
 

jig

AVClub Addicted Member
10 July 2007
1,680
Mets, Athens
Μετα απο αρκετα χρονια σε android, ενδιαφερομαι να αγορασω το iphone 12, ωστε να δω και την "αντιπερα οχθη". Επειδη δεν εχω μεγαλη εμπειρια με την συγκεκριμενη εταιρεια, απο ποιο καταστημα θεωρεται οτι θα εχω την καλυτερη εξυπηρετηση σε περιπτωση βλαβης;

Docunent οr Amazon