Cleopatra

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,985
Εκεί ψηλά.....
2ecbe-16024396440652-800.jpg







Cleopatra




Gal Gadot and Patty Jenkins Announce New Cleopatra Film



IMDB


https://www.youtube.com/watch?v=Do7ShmMYhDY&feature=emb_logo


https://www.youtube.com/watch?v=vB5Wv8IHVf0&feature=emb_logo
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,768
Μεσευρώπη
Δεν είναι άσχημη επιλογή η Gal Gadot για Κλεοπάτρα, οπτικά τουλάχιστον. Πάλι καλά που τη γλιτώσαμε και δε βάλανε μαύρη ή ινδή. Φυσικά η ταινία θα είναι μουφα σε σύγκριση με το παλιό, δεν το συζητάω.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,985
Εκεί ψηλά.....
Το επιπεδο παραγωγης της ταινιας του 63 ηταν αδιανοητο.

Oπως και το καστινγκ (αν και για την ιδια την Τειλορ εχω/ειχα πολλες επιφυλαξεις σε αντιθεση με τον τρισμεγιστο Μπαρτον)


4 χρονια απο την εναρξη των γυρισματων εως την προβολη

65 φορεματα της πρωταγωνιστριας

πανω απο 300 μυρια δολλαρια (σε σημερινα κοστη) κοστος παραγωγης
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Αφου δεν βαλαν μαυρη θα την δουμε...
Δε ξερω τι θα δωσει σχετικα με την πρωτη, φυσικα δεν θα υπαρχει ο τεραστειος Μπαρτον, αλλα Η Γκαλ μ'αρεσει περισσοτερο απο την Τευλορ. Αλλωστε να πω την αληθεια ποτε δεν την πολυπηγα την Τεϋλορ.... εκτος απο τη Γατα σε μια Καυτη Τενεκεδενια Στεγη οπου ηταν εξαιρετικη.

Με τα σημερινα μεσα οπου κανεις μεγαλειωδης σκηνες με λιγοτερα χρηματα σχετικα με τοτε, μπορει να βγει και κατι καλο... Ειδωμεν.
 

Gloriana

Established Member
7 November 2018
226
To κλασικό Κλεοπάτρα ήταν μνημειώδες απ' όλες τις απόψεις. εκείνη η σκηνή που φτάνει η Κλεοπάτρα μεσα στον χρυσο´μπροστά στον Καίσαρα αξέχαστη. Η wonder woman θα την παίξει τώρα, σοβαρά? Για να δούμε...
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,985
Εκεί ψηλά.....
Σοβαρα ναι.

Δεν ειναι η wonder woman ειναι η Gal Gadot

Aπο την Τειλορ μπορει ναναι και καλυτερη ηθοποιος.
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,798
Αθήνα
Ας μάθουμε και το υπόλοιπο cast και βλέπουμε γιατί η ταινία του '63 είχε πολύ αξιόλογο "θίασο".
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Χαχα.. τι γίνεται εδώ!!
Cleopatra ετοιμάζει και ο Denis Villeneuve! :cool:

Θα πάω με τον Denis εγώ! :p
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,985
Εκεί ψηλά.....
Πεστου να κατσει κατω να τελειωσει τα Dune με επιτυχια γιατι αν κανουν παταγο εχει πολλα βιβλια να γυρισει μετα.....
 

Gloriana

Established Member
7 November 2018
226
Απάντηση: Re: Cleopatra

Σοβαρα ναι.

Δεν ειναι η wonder woman ειναι η Gal Gadot

Aπο την Τειλορ μπορει ναναι και καλυτερη ηθοποιος.

Θα με κάνεις τώρα να παω να την ψάξω!!!!! Και να επανέλθω!
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,798
Αθήνα
Αφου δεν βαλαν μαυρη θα την δουμε...
Δε ξερω τι θα δωσει σχετικα με την πρωτη, φυσικα δεν θα υπαρχει ο τεραστειος Μπαρτον, αλλα Η Γκαλ μ'αρεσει περισσοτερο απο την Τευλορ. Αλλωστε να πω την αληθεια ποτε δεν την πολυπηγα την Τεϋλορ.... εκτος απο τη Γατα σε μια Καυτη Τενεκεδενια Στεγη οπου ηταν εξαιρετικη.

Με τα σημερινα μεσα οπου κανεις μεγαλειωδης σκηνες με λιγοτερα χρηματα σχετικα με τοτε, μπορει να βγει και κατι καλο... Ειδωμεν.
Όμορφη κοπέλα η Gadot με μόνο μείον το ελαφρύ ψευδισμα στην φωνή της, όχι ότι γνωρίζουμε πως μιλούσε η πραγματική Κλεοπάτρα απλά η σύγκριση με την ταινία του '63 θα είναι αναπόφευκτη όχι μόνο για την ωρωιδα αλλά και για αυτόν που θα παίξει τον ρόλο του ανυπέρβλητου Rex Harrison.
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Η ταινια του 63 ειναι μια εξαιρετικη ταινια, που την εχω στην βιντεοθηκη μου και μπορει να την δω μια φορα καθε δεκα χρονια μια Κυριακη απογευμα και να την απολαυσω.
Αλλα σιγουρα μπορει να πασχει σε ενα τομεα σχετικα με τις σημερινες παραγωγες, γιατι τοτε ηταν ακομα πιο ακριβα αυτα τα πραγματα... ποια δε θα πω τωρα, αλλα ισως θα την καταλαβετε.
Σιγουρα ο Ζαγγογιανης ηδη καταλαβε γιατι ειναι και ειδικος επ αυτου.

Αλλα αρχιζω και κραταω μεγαλο καλαθι ! :drool1:
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,719
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Cleopatra

Ας μάθουμε και το υπόλοιπο cast και βλέπουμε γιατί η ταινία του '63 είχε πολύ αξιόλογο "θίασο".

Indeed.
Παρ'ολα αυτά ήταν φέσι ως ταινία (και γι'αυτό πάτωσε).Οπως θα είναι και η καινούρια...
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,798
Αθήνα
Re: Απάντηση: Re: Cleopatra

Indeed.
Παρ'ολα αυτά ήταν φέσι ως ταινία (και γι'αυτό πάτωσε).Οπως θα είναι και η καινούρια...
Καλά τα λες αλλά όπως ξέρεις έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στον μπεκρή Ουαλο.
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,719
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Cleopatra

Καλά τα λες αλλά όπως ξέρεις έχω μια ιδιαίτερη συμπάθεια στον μπεκρή Ουαλο.

Και γω...αλλά εδώ σύρθηκε απο τη θεόμουρλη που φαντασιωνόταν τον έρωτα τους σαν κι αυτόν του Αντώνιου και της Κλεοπάτρας.Και ως mega-star της εποχής το χόλλιγουντ δεν της χάλαγε χατίρι.
Και έφτιαξε αυτό το υπερφίαλο πράγμα.Ο φουκαράς ο Ουαλλός φαίνεται σε όλες τις σκηνές ότι μόνο που δεν χασμουριέται από τη βαρεμάρα.Δεν την παλεύει με τίποτα και δεν βλέπει την ώρα να παει να τα πιει με τους Ιρλανδους.

Αμ ο άλλος φουκαράς ο Μάνκιεβιτς κόντεψε να σαλτάρει και να διαλύσει την καριέρα του με αυτά που τράβηξε στα γυρίσματα.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,768
Μεσευρώπη
Η ταινια του 63 ειναι μια εξαιρετικη ταινια, που την εχω στην βιντεοθηκη μου και μπορει να την δω μια φορα καθε δεκα χρονια μια Κυριακη απογευμα και να την απολαυσω.
Αλλα σιγουρα μπορει να πασχει σε ενα τομεα σχετικα με τις σημερινες παραγωγες, γιατι τοτε ηταν ακομα πιο ακριβα αυτα τα πραγματα... ποια δε θα πω τωρα, αλλα ισως θα την καταλαβετε.
Σιγουρα ο Ζαγγογιανης ηδη καταλαβε γιατι ειναι και ειδικος επ αυτου.

Αλλα αρχιζω και κραταω μεγαλο καλαθι ! :drool1:

Αν εννοείς τα σκηνικά...κάναν και τότε ότι μπορούσαν. Το *Forum Romanum της ταινίας, όπου έκανε τότε τη μεγάλη της εισοδο η Λιζ Τέιλορ πάνω στην τσουλιστή Σφιγγα, ήταν διπλάσιο σε μεγεθος απο το πραγματικό!