Coming 2 America

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    6

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,985
Εκεί ψηλά.....



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Ο Πρίγκιπας της Ζαμούντα 2

Σκηνοθεσία: Κρεγκ Μπρούερ

Πρωταγωνιστούν: Έντι Μέρφι, Αρσένιο Χολ, Σάρι Χέντλεϊ, Γουέσλεϊ Σνάιπς, Τζέιμς Ερλ Τζόουνς

Διάρκεια ταινίας: 90' λεπτά

Amazon: 5 Μαρτίου 2021

Imdb






Υπόθεση:
Ο Αφρικανός μονάρχης Ακίμ μαθαίνει ότι έχει έναν χαμένο γιο στις Ηνωμένες Πολιτείες και πρέπει να επιστρέψει
στην Αμερική για να συναντήσει αυτόν τον απροσδόκητο κληρονόμο και να οικοδομήσει μια σχέση με τον γιο του.










 
Last edited by a moderator:

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Re: Coming 2 America (2020)

Το πρώτο το ........ σε 4Κ και το ξανά είδα πριν λίγες μέρες .
Σίγουρα θα δω και το δεύτερο.
 
Last edited by a moderator:

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,817
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Coming 2 America (2021)

Δεν μπορώ να πω ότι μου έκανε εντύπωση.

Εγώ πίστευα ότι για να βγάλουν sequel μετά από 25 χρόνια, θα είχαν τουλάχιστον ένα αξιοπρεπές σενάριο με καλό χιούμορ.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
17 June 2006
23,696
Αθήνα
Την είδα πεταχτά στο tablet. Εννοείται μούφα. Πάντως μου έδωσε την εντύπωση ότι ακόμα και οι ηθοποιοί έκαναν χαβαλε σαν να αυτοτρολαρονται. Νομίζω ότι δεν έπαιζαν στα σοβαρά.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,817
Παλλήνη
Την είδα πεταχτά στο tablet. Εννοείται μούφα. Πάντως μου έδωσε την εντύπωση ότι ακόμα και οι ηθοποιοί έκαναν χαβαλε σαν να αυτοτρολαρονται. Νομίζω ότι δεν έπαιζαν στα σοβαρά.

Γιατί να μην κάνουν χαβαλέ; Τους πληρώνουν για να επαναλαμβάνουν καραγκιοζιλίκια που ήταν χαριτωμένα πριν 25 χρόνια αλλά όχι πλέον.
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,588
Αυτοί οι μαύροι πάντως δεν γερνάνε με τπτ ρε παιδί μου...😋

Θυμήθηκα και την Χαλι Μπέρι τώρα...😍
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,588
Αφρο-Αμερικανοι εννοείς.

Αν αυτό είναι και καλά αντιρατσιστικό σχόλιο, κάνω ότι δεν το διάβασα και προτείνω να σοβαρευτούμε 😉

Δεν έχει τπτ κακό η λέξη μαύρος, αυτά είναι προφανή πράγματα. Αν αρχίζουμε να τα συζητάμε, κάτι δεν πάει καλά.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,817
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Coming 2 America (2021)

Αν αυτό είναι και καλά αντιρατσιστικό σχόλιο, κάνω ότι δεν το διάβασα και προτείνω να σοβαρευτούμε 😉

Δεν έχει τπτ κακό η λέξη μαύρος, αυτά είναι προφανή πράγματα. Αν αρχίζουμε να τα συζητάμε, κάτι δεν πάει καλά.

Παλι καλα που δεν τους ειπες νίγκας

:p
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,588
Re: Απάντηση: Re: Coming 2 America (2021)

Επειδή το θέμα είναι σοβαρό:

Αυτό έλλειπε να «φοβομαστε» την κάθε λέξη και να μη τη λέμε όπως τη χρησιμοποιούμε καθημερινα (βάσει της μοναδικής αντικειμενικής ερμηνείας της) λόγω του νοήματος που μπορεί της δώσει το κάθε άρρωστο (πχ ρατσιστικό) μυαλό.

Hint (για τους “σεμνότυφους») : Black Lives Matter είναι, ε; Οχι, African American Lives Matter 😉
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,817
Παλλήνη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Coming 2 America (2021)

Επειδή το θέμα είναι σοβαρό:

Αυτό έλλειπε να «φοβομαστε» την κάθε λέξη και να μη τη λέμε όπως τη χρησιμοποιούμε καθημερινα (βάσει της μοναδικής αντικειμενικής ερμηνείας της) λόγω του νοήματος που μπορεί της δώσει το κάθε άρρωστο (πχ ρατσιστικό) μυαλό.

Hint (για τους “σεμνότυφους») : Black Lives Matter είναι, ε; Οχι, African American Lives Matter

Το θέμα προφανώς είναι σοβαρό, απλά εσυ τσίμπησες στην πλάκα του Χρήστου
Και by the way, δεν συζητούσαμε το Black Lives Matter αλλά τη Χαλι Μπέρι