Accessories 4 iPhone 12

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Στο κομοδίνο μου γινόταν χαμός από καλώδια και έψαχνα έναν τρόπο να αποφορτίσω (pun intended) την κατάσταση φόρτισης των συσκευών.

Μου άρεσε η ιδέα του πολλαπλού φορτιστή αλλά ήθελα 4 πράγματα που δυσκόλευαν λίγο την εύρεση κατάλληλης συσκευής.

1. ασύρματη φόρτιση
2. να συνδέεται όλο το pad με ένα καλώδιο και εναν φορτιστή
3. να περιλαμβάνεται ο φορτιστής στο πακέτο
4. να μην ξεφεύγει η τιμή!

Οι περισσότερες οικονομικές λύσεις που βρήκα ήταν απλά ένα κέλυφος στο οποίο περνούσες τα δικά σου καλώδια (ειδικά στα Apple Watch)

Τελικά βρήκα αυτόν, από τον όποιον είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Έχει θέση και για AirPods για πιθανή αγορά στο μέλλον. Είναι ελαφρύς και οι θέσεις φορτίσεις προσαρμόζονται σε ύψος ώστε να μπορεί να μεταφερθεί σε ταξίδι εύκολα ή αν θέλετε να φορτίζετε με τις συσκευές ξαπλωμένες.

Μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι ότι η φόρτιση του ρολογιού νομίζω ότι είναι πιο αργή σε σχέση με το μαμά καλώδιο. Η ασύρματη φόρτιση του τηλεφώνου είναι γρήγορη για τα δεδομένα μου, αλλά δεν έχω MagSafe charger για να συγκρίνω.

KKM Kabelloses Ladegrät, 3 in 1 Kabellose Ladestation, 10W Schnellladeständer Kompatibel mit iPhone 12/12 Pro/12 Pro Max/12 Mini/11/11Pro/11 Pro Max https://www.amazon.de/dp/B08FDKKRV6/ref=cm_sw_r_cp_apip_pCqtueaZsAEES


f79426b050e6095a47c026ca2775a281.jpg
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Στο κομοδίνο μου γινόταν χαμός από καλώδια και έψαχνα έναν τρόπο να αποφορτίσω (pun intended) την κατάσταση φόρτισης των συσκευών.

Μου άρεσε η ιδέα του πολλαπλού φορτιστή αλλά ήθελα 4 πράγματα που δυσκόλευαν λίγο την εύρεση κατάλληλης συσκευής.

1. ασύρματη φόρτιση
2. να συνδέεται όλο το pad με ένα καλώδιο και εναν φορτιστή
3. να περιλαμβάνεται ο φορτιστής στο πακέτο
4. να μην ξεφεύγει η τιμή!

Οι περισσότερες οικονομικές λύσεις που βρήκα ήταν απλά ένα κέλυφος στο οποίο περνούσες τα δικά σου καλώδια (ειδικά στα Apple Watch)

Τελικά βρήκα αυτόν, από τον όποιον είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Έχει θέση και για AirPods για πιθανή αγορά στο μέλλον. Είναι ελαφρύς και οι θέσεις φορτίσεις προσαρμόζονται σε ύψος ώστε να μπορεί να μεταφερθεί σε ταξίδι εύκολα ή αν θέλετε να φορτίζετε με τις συσκευές ξαπλωμένες.

Μόνο αρνητικό που έχω βρει είναι ότι η φόρτιση του ρολογιού νομίζω ότι είναι πιο αργή σε σχέση με το μαμά καλώδιο. Η ασύρματη φόρτιση του τηλεφώνου είναι γρήγορη για τα δεδομένα μου, αλλά δεν έχω MagSafe charger για να συγκρίνω.

KKM Kabelloses Ladegrät, 3 in 1 Kabellose Ladestation, 10W Schnellladeständer Kompatibel mit iPhone 12/12 Pro/12 Pro Max/12 Mini/11/11Pro/11 Pro Max https://www.amazon.de/dp/B08FDKKRV6/ref=cm_sw_r_cp_apip_pCqtueaZsAEES


f79426b050e6095a47c026ca2775a281.jpg

Για το ρολόι και στο δικό μου χρειάζεται διπλάσιο χρόνο να φορτίσει.
 

avpap

Μέλος Σωματείου
30 September 2011
9,571
Αθηνα
Για το ρολόι και στο δικό μου χρειάζεται διπλάσιο χρόνο να φορτίσει.

Ποιο έχεις πάρει εσυ; Υποθέτω ότι είναι θέμα κατανομής της ισχύος ανάμεσα στο κύκλωμα φόρτισης του τηλεφώνου και του ρολογιού.
 

leo06

Supreme Member
14 October 2007
6,727
Πάτρα
Ποιο έχεις πάρει εσυ; Υποθέτω ότι είναι θέμα κατανομής της ισχύος ανάμεσα στο κύκλωμα φόρτισης του τηλεφώνου και του ρολογιού.

https://www.aliexpress.com/item/1005001923364510.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.505f4c4dxTo0gX
Μόνο του φορτίζει το ρολόι, όχι ταυτόχρονα με το τηλέφωνο. Για το τηλέφωνο ο χρόνος φόρτισης είναι οκ