Πρόταση για τζαμάκι προστασίας

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Tempered-Glass-Logo.png




Καμια πρόταση για τζαμακι προστασιας για note 20 ; Αγόρασα χτες από το public αυτό και ειναι για πέταμα https://www.public.gr/product/akses...-cover-glass-screen-protector/prod11069295pp/ .Αφού το ξεκολλησα και έβαλα πάλι την μεμβράνη της samsung επάνω . Δεν καλύπτει καν όλη την οθόνη, δεν μιλάω για bezel .... επισης εκει που είναι το δακτυλικο αποτύπωμά έχει κολλα ώστε να πιάνει καλά στην οθόνη με αποτέλεσμα να φαίνεται αυτή η περιοχή συνέχεια ειτε με σβηστή ειτε με φωτισμένη οθόνη. Και έκανε την λειτουργία του δακτυλικου ακομη χειρότερη από ότι είναι . Βασικά έπιανε 1 στις 10 προσπαθειες .
 
Last edited by a moderator:

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Κολλα για την εφαρμογή; και μετά βγαίνει εύκολα ή το παντρεύεται γιατί αν πας να το βγάλεις από κάτω θα έχει καταστρέψει την οθόνη; ετσι και δω σκόνη μετά από κάτω το ξυλωνω επιτόπου και στα σκουπίδια ( είμαι ψυχαναγκαστικος σε αυτό) . Φαίνεται να λειτουργεί το δακτυλικο με αυτές τις λύσεις αλλα 40 δύσκολα τα δίνω για κάτι που αλλάζω κάθε μερικούς μήνες . Εκτός αν ειναι σουπερ ανθεκτικά σε σχέση με αυτά που κάνουν 10-20 .
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,004
Εκεί ψηλά.....
Πωπω τι λετε ρε σεις ?


Δεν εχω βαλει ποτε μου ουτε ζελατινα . Δεν το πληρωσα απο τυχη εννοειται.

Το θεωρειτε απαραιτητο με τοσο προηγμενο gorilla glass ?
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,886
Πωπω τι λετε ρε σεις ?


Δεν εχω βαλει ποτε μου ουτε ζελατινα . Δεν το πληρωσα απο τυχη εννοειται.

Το θεωρειτε απαραιτητο με τοσο προηγμενο gorilla glass ?
Παίζεις με τη φλόγα.. Οι οθόνες σε όλα τα κινητά είναι βούτυρο, γίνονται αμυχές-γρατσουνιές για πλάκα..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

timaios

AVClub Addicted Member
16 November 2009
1,363
Ποτέ δέν βάζω τίποτα έπάνω στήν όθόνη ούτε στό πίσω μέρος τών κινητών άλλά έχω θήκες πορτοφόλι γνήσιες τής samsung καί καμία άμυχή σημάδι...τό ίδιο καί στά τάμπλετ.
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,886
Ποτέ δέν βάζω τίποτα έπάνω στήν όθόνη ούτε στό πίσω μέρος τών κινητών άλλά έχω θήκες πορτοφόλι γνήσιες τής samsung καί καμία άμυχή σημάδι...τό ίδιο καί στά τάμπλετ.
Αν σου πέσει κάτω με τη Samsung θήκη το κινητό θα δεις σπάσιμο, όχι απλά γρατσουνιά..

Δεν προστατεύουν το κινητό ούτε στις γωνίες , ούτε αν ανοίξει η θήκη..

Να θεωρείς τον εαυτό σου τυχερό..

3 οικεία μου πρόσωπα κλαίνε από αντίστοιχες θήκες..


Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

timaios

AVClub Addicted Member
16 November 2009
1,363
Φίλε μου εχω ένα a5 2016 καί όταν άγόρασα τό note8 τό άνέλαβαν τά άνήψια μου καί πίστεψε μου τούς έχει πέσει δεκάδες φορές μέ τήν θήκη καί πολλές φορές άνοιγε καί καταλάβαινα ότι έπεφτε μέ τό γυαλί πάνω σέ πλακάκι,πίστευα κάθε φορά ότι έγινε θρύψαλλα άλλά τίποτα ποτέ είναι σάν νά τό πήρα πρώτη μέρα άπίστευτο κινητό.Τώρα έχω ένα s10lite όπως καί τό note 8 πού είχα ποτέ δέν έχουν πέσει καί έλπίζω ποτέ δέν θά έχω κανένα πρόβλημα μέ τήν όθόνη...φυσικά τά προσέχω γιαυτό καί ή συγκεκριμένη θήκη πού πιάνει πάνω κάτω.
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,886
Κολλα για την εφαρμογή; και μετά βγαίνει εύκολα ή το παντρεύεται γιατί αν πας να το βγάλεις από κάτω θα έχει καταστρέψει την οθόνη; ετσι και δω σκόνη μετά από κάτω το ξυλωνω επιτόπου και στα σκουπίδια ( είμαι ψυχαναγκαστικος σε αυτό) . Φαίνεται να λειτουργεί το δακτυλικο με αυτές τις λύσεις αλλα 40 δύσκολα τα δίνω για κάτι που αλλάζω κάθε μερικούς μήνες . Εκτός αν ειναι σουπερ ανθεκτικά σε σχέση με αυτά που κάνουν 10-20 .
Όταν βγαλεις το τζάμι βγαινει μαζί και η κόλλα..

Τα whilestone δεν έχουν καμία σχέση με τα υπόλοιπα uv liquid glue τζαμάκια..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
17 June 2006
23,703
Αθήνα
Όποιος τα διαθετει αγοράζει whitestone.

Αν και για να είμαι δίκαιος έχω αλλάξει 3 whitestone όχι από σπάσιμο αλλά από ξεκόλλημα στις γωνίες που σιγά σιγά επεκτεινεται και είναι αηδια. Επειδή όμως έχουν εγγύηση μου έστειλε δωρεάν άλλο η amazon.
 

timaios

AVClub Addicted Member
16 November 2009
1,363
Αν καί βολεύτηκα μέ θήκες καλό είναι νά ξέρουμε ποιές είνει οί καλύτερες προτάσεις γιά τούς ένδιαφερόμενους
τό άναφέρω γιατί σβήστηκαν τά τελευταία μηνύματα μου πού θά μπορούσαν νά μεταφερθούν έάν ήταν έφικτό στό κατάληλο νήμα? εάν υπάρχει...
Πάντως πολύ χρήσιμη ή ένημέρωση σου γιά τά whitestone γιά όλους τούς ένδιαφερόμενους.
Εχεις νά προτείνης κάτι άλλο? Νάσαι καλά Τάσο.