Ποια η γνώμη σας για τα μηνύματα του τραγουδιού «παγκόσμια κατηφόρα».

nikosla

New member
30 October 2020
20
Καλησπέρα
Πως μετατρέπουν με μορφή λινκ το βίντεο ώστε να μην το βλέπεις με το που μπαίνεις στο θέμα?
 

nikosla

New member
30 October 2020
20
Τα μηνύματα είναι επίκαιρα και εύστοχα εννοείται. Αρκετή επιρροή από Τρύπες ε; Ωραίο είναι, καλοτάξιδο!
Ναι συμφωνώ μαζί σου , έχει πολύ καλά μηνύματα , το έχει γράψει ο ίδιος το τραγούδι ,αλλά η φωνή του δεν με ικανοποιεί αρκετά,
 

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,559
Ministry Of Silly Walks
Αδελφέ σε ενδιαφέρει αποκλειστικά η δική μας γνώμη; Γιατί βλέπω στο youtube είναι απενεργοποιημένα τα σχόλια κάτι που δεν συμβαίνει σε άλλα κομμάτια.
 

nikosla

New member
30 October 2020
20
Αδελφέ σε ενδιαφέρει αποκλειστικά η δική μας γνώμη; Γιατί βλέπω στο youtube είναι απενεργοποιημένα τα σχόλια κάτι που δεν συμβαίνει σε άλλα κομμάτια.

Ναι σωστά το είπες είναι απενεργοποιημένα τα σχόλια αλλά δεν ξέρω γιατί
 

Haagenti

AVClub Fanatic
18 November 2006
16,559
Ministry Of Silly Walks
Ναι σωστά το είπες είναι απενεργοποιημένα τα σχόλια αλλά δεν ξέρω γιατί
Anyway από τη στιγμή που κάνετε το κέφι σας δεν έχει σημασία η γνώμη κανενός..Αν το κάνετε έχοντας σαν αυτοσκοπό τη γενική αποδοχή τότε η δουλειά πάει αλλού.
Σε προσωπικό επίπεδο το κομμάτι το βρήκα συνολικά αδιάφορο (αν θες ειλικρίνεια) και δεν μου πέρασε κανένα απολύτως μήνυμα.
Δεν ξέρω και το κοινό στο οποίο απευθύνεστε..Δεν είναι ροκ δεν είναι pop είναι κάτι ενδιάμεσο,ένα ελαφρύ υβρίδιο να το αποκαλέσω που θα έχει ίσως απήχηση σε συγκεκριμένο ηλικιακά κοινό (κάτω των 15).
Αν θέλετε να παίξετε λιτό ροκ σε σοβαρά ομως πλαίσια τόσο σε στίχο όσο και σε μουσική ,δεν έχετε παρά να ανατρέξετε στην δεκαετία του '90's και να δείτε πως προσέγγιζαν τη φάση μπάντες τύπου "Αρνάκια" και "Λευκή Συμφωνία".
Αλλά εκεί παίζει ρόλο και η τεχνική κατάρτιση..Οι "Λευκή Συμφωνία" πχ έβγαζαν κομμάτια μέσα από τζαμάρισμα στο προβάδικο
Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Φιλικά πάντα μιας και ζήτησες τη γνώμη μας. :)
 

nikosla

New member
30 October 2020
20
Anyway από τη στιγμή που κάνετε το κέφι σας δεν έχει σημασία η γνώμη κανενός..Αν το κάνετε έχοντας σαν αυτοσκοπό τη γενική αποδοχή τότε η δουλειά πάει αλλού.
Σε προσωπικό επίπεδο το κομμάτι το βρήκα συνολικά αδιάφορο (αν θες ειλικρίνεια) και δεν μου πέρασε κανένα απολύτως μήνυμα.
Δεν ξέρω και το κοινό στο οποίο απευθύνεστε..Δεν είναι ροκ δεν είναι pop είναι κάτι ενδιάμεσο,ένα ελαφρύ υβρίδιο να το αποκαλέσω που θα έχει ίσως απήχηση σε συγκεκριμένο ηλικιακά κοινό (κάτω των 15).
Αν θέλετε να παίξετε λιτό ροκ σε σοβαρά ομως πλαίσια τόσο σε στίχο όσο και σε μουσική ,δεν έχετε παρά να ανατρέξετε στην δεκαετία του '90's και να δείτε πως προσέγγιζαν τη φάση μπάντες τύπου "Αρνάκια" και "Λευκή Συμφωνία".
Αλλά εκεί παίζει ρόλο και η τεχνική κατάρτιση..Οι "Λευκή Συμφωνία" πχ έβγαζαν κομμάτια μέσα από τζαμάρισμα στο προβάδικο
Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Φιλικά πάντα μιας και ζήτησες τη γνώμη μας. :)

Σημαντικά αυτά που λες σε ευχαριστώ


Με ενδιαφέρει πάντα η γνώμη των άλλων πάνω σε κάτι που μου κάνει εντύπωση
 
  • Like
Reactions: Haagenti

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Γεια σου φιλε συμφορουμιτη.

Ακουσα το δειγμα που εβαλες και θα πω την εντυπωση μου αφου το ζητας.

Ειναι του ειδους της ελαφρας Ελληνικης μουσικης, Ελληνικης λογω στοιχου θα μπορουσε να ειναι καποιο τραγουδκι απο Γαλλι Δανια η δεν ξερω ποιο αλλο σημειο της Ευρωπης εκτος Αγγλιας.

Δεν βλεπω τιποτα το "υπερβατικο" στη μουσικη, αντιθετα για τα αισθητικα μου κριτηρια ολο το φοντο ηλεκτρονικου η κονσερβαρισμενου ηχου μεσω συνθι (φανταζομαι) δεν ειναι η κουπα του τσαγιου μου. Τα λογια να σου πω οντας βραδυ και λιγο φευγατος δεν προσεξα περισσοτερο αλλα θα το κανω. Αλλα "ο ηχος ηχος" πισω, με το ψυθιριστο τραγουδι μπροστα εμενα προσωπικα δεν με εμπνεει γιατι δεν βρισκω κατι ενθουσωδες ερμηνευτικα ακουστικα η καποια ιδιαιτεροτητα.

ΠΑρ ολα αυτα...και αυτο εχει σημασια για μενα, δεν ξερω αν εισαι μονς σου που παιζεις τη μουσικη σου η αν εισαστε μια παρεα, αλλα αμα γουσταρεις και την βρισκεις συνεχισε. Βασικα ολες οι μπαντες ξεκνησαν γιατι γουσταραν να πρσπαθουν και να παιζουν.
Και αυτο ειναι η ουσια, καλυτερα να φτιαχνεις και να δημιουργεις οτι σου αρεσει και ας μην περιμενεις δαφνες και περγαμηνες, παρα να μην φτιαχνεις τιποτα. Ο πρωτος (και πολλες φορες ο τελευταιος) κριτης ενος ανθρωπου που δημιουργει κατι ειναι ο ιδιος... αυτος και η συνειδηση του συφωνα με τα δικα του κριτηρια.

Δεν ειναι κατι που θα πληρωνα για να ακουσω αλλα καλυτερο και πιο αρεστο απο ενα καρο αλλα που αλλοι πληρωνουν για να ακουν.

Να σαι καλα και να προσπαθεις :)
H τελικη πληρωμη δεν ειναι η γνωμη των αλλων αλλα αυτη για αυτο που εσυ κανεις αντι του να μην κανεις.
Να σαι καλα.
 

nikosla

New member
30 October 2020
20
Καλημέρα , σωστά τα λες δεν είναι τίποτα σπουδαίο , η διαφορετικότητα του είναι μόνο στους στίχους των τραγουδιών

δεν ξέρω όμως τι κατάλαβες από το medley γιατί είναι ελάχιστα δευτερόλεπτα από κάθε τραγούδι και τα τραγούδια είναι 4-5 λεπτά το καθένα
 

Cicadelic Ranger

AVClub Fanatic
16 December 2014
15,302
Αυτο που ειπα, απ τα λογια δεν καταλαβα και πολλα... και σε σχεση με τον τιτλο ακομα λιγοτερο.
 

Tzimisce

Administration Team
Staff member
1 February 2007
33,042
127.0.0.1
Από τον τίτλο περίμενα κάτι σε low bap και βγήκε κάτι σε 80's pop. :D

Όχι κακό, απλά ο τίτλος σε προδιαθέτει για κάτι τέτοιο. :)
Τα φωνητικά θα τα ήθελα σίγουρα πιο ζωντανά. Είναι ένας συνδιασμός pop με φωνητικά μπαλάντας που ξενίζει.
Καλή προσπάθεια, σίγουρα θέλει δουλίτσα.
 

nikosla

New member
30 October 2020
20
Από τον τίτλο περίμενα κάτι σε low bap και βγήκε κάτι σε 80's pop. :D

Όχι κακό, απλά ο τίτλος σε προδιαθέτει για κάτι τέτοιο. :)
Τα φωνητικά θα τα ήθελα σίγουρα πιο ζωντανά. Είναι ένας συνδιασμός pop με φωνητικά μπαλάντας που ξενίζει.
Καλή προσπάθεια, σίγουρα θέλει δουλίτσα.
Σωστός , τα φωνητικά είναι που ρίχνουν τα κομμάτια ,

Και όλοι όσοι διάβαζαν τους στίχους νόμιζαν ότι θα ακούσουν το είδος που αναφέρεις

Ευχαριστώ για την απάντηση