November 10: ‛One more thing’

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

evanfotis

Moderator
Staff member
26 March 2008
5,440
Ανακοίνωσε το μήλο νέα παρουσίαση 1η Νοεμβρίου...
κατι καλό ερχεται στους υπολογιστές...

https://arstechnica.com/gadgets/202...announces-livestreamed-event-for-november-10/

Apple-One-More-Thing-event.png


https://9to5mac.com/2020/11/02/apple-announces-special-event-for-november-10-one-more-thing/
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
fanless macbook air.... αυτά είναι

είμαι περίεργος να δω benchmarks και reviews

ευτυχώς δεν πείραξαν το σασί, αν είχαν μικρύνει λίγο και τα bezels
 

waroo

AVClub Addicted Member
20 April 2012
1,696
θα έρθει και αυτό... με το επόμενο chip...

αναρωτιέμαι γιατί δεν πήγαν σε μικρότερο form factor - ίσως το να είναι ελαφρύτερο κατά 100-150γρ δεν το θεωρούν τόσο σημαντικό όσο οι Χ παραπάνω ώρες σε battery mode

πλησιάζει το τέλειο πάντως

προσωπικά περιμένω το 2-in-1 με touch oled (ή παρόμοια) οθόνη - εκεί μιλάμε για game over

είναι τόσο κοντά πλέον, έχουν σχεδόν όλα τα συστατικά
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
θα έρθει και αυτό... με το επόμενο chip...

αναρωτιέμαι γιατί δεν πήγαν σε μικρότερο form factor - ίσως το να είναι ελαφρύτερο κατά 100-150γρ δεν το θεωρούν τόσο σημαντικό όσο οι Χ παραπάνω ώρες σε battery mode

πλησιάζει το τέλειο πάντως

προσωπικά περιμένω το 2-in-1 με touch oled (ή παρόμοια) οθόνη - εκεί μιλάμε για game over

είναι τόσο κοντά πλέον, έχουν σχεδόν όλα τα συστατικά

Στα επόμενα Mac. Να πουλήσουμε τώρα στους νεωτεριστες. Μάλλον στον M2 θα πάω για νέο Mac boo pro
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Το 13 αρι δείχνει δυνατό

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι μια χαρά να δω και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά ( Ram hdd) Απλά πρώτο τσιπ είναι. Ας δούμε και το επόμενο.
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
το air ξεκινάει από 1100 στο γερμανικό apple store

https://www.apple.com/de/shop/buy-mac/macbook-air

δεν το λες και ακριβό για αναβάθμιση τέτοιου βεληνεκούς - για τα δεδομένα της apple, μάλλον το αντίθετο

Όχι είναι. Πολύ καλή και καλό setup.
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Απάντηση: Re: November 10: ‛One more thing’

Εμένα πάλι μου γυάλισε το Mini. Εδώ και 2-3 χρόνια το ζαχαρώνω, κι όλο το αναβάλω, ίσως ήρθε η ώρα.

Ακριβως το ιδιο και με εμενα , ηρθε η ωρα , αν μπει στο Amazon/uk.de λογο εταιρικού ΑΦΜ το αγοράζω αμέσως , καιρό περίμενα να βγει καλο Mac Mini ώστε πλαισιώσει την 32αρα BENQ.,
παλι καλα που δεν εβγαλε 16αρι MBP με mini oled οθόνη ,να μπω σε πειρασμο να αλλάξω παλι το δικο μου , τη γλίτωσα ,τουλάχιστον για ένα χρονο ακόμη ...
 

jig

AVClub Addicted Member
10 July 2007
1,680
Mets, Athens
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί η RAΜ μέχρι 16GB μόνο
Το ακριβώς προηγούμενης γενιάς που έχω πάνω στην tv παίρνει μέχρι 64GB και επίσης έχει περισσότερες θύρες thunderbolt


ps
κακώς άλλαξαν πάλι το χρώμα, το Space Gray τα σπάει.
 

b_bil2

AVClub Addicted Member
18 June 2006
1,451
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί η RAΜ μέχρι 16GB μόνο
Το ακριβώς προηγούμενης γενιάς που έχω πάνω στην tv παίρνει μέχρι 64GB και επίσης έχει περισσότερες θύρες thunderbolt


ps
κακώς άλλαξαν πάλι το χρώμα, το Space Gray τα σπάει.

Μαλλον θέλησαν να το παρουσιάσουν στην xdr display διπλα ,γιαυτο μαλλον , κ εκεινη silver ειναι ..
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί η RAΜ μέχρι 16GB μόνο
Το ακριβώς προηγούμενης γενιάς που έχω πάνω στην tv παίρνει μέχρι 64GB και επίσης έχει περισσότερες θύρες thunderbolt


ps
κακώς άλλαξαν πάλι το χρώμα, το Space Gray τα σπάει.

Η Ram είναι πλέον ενσωματωμένη στο system in a chip.