Viewsonic M2 review

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Πολύ ενδιαφέρον μοντελάκι.
Led, υπερφορητός με εξαιρετική απόδοση σε 4Κ υλικό.

Ισως ο καλύτερος pocket προβολέας που έχω δει και σίγουρα από τους πιο φωτεινούς, στέκεται άνετα και σαν κύριος προβολέας σε home cinema.
Από τιμή λίγο που κοίταξα παίζει στην κατηγορία των ~700 ευρώ, ουτε ζέστη ούτε κρύο..
Σε λίγο οι προβολείς θα έχουν μέγεθος κινητού..
Που βαδίζουμε κύριοι?:grinning-smiley-043

https://www.projectorjunkies.gr/viewsonic-m2-review/

 

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
πολυ ωραιο βιντεο και review
σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το παρω αλλα με προβληματιζει το input lag μιας και θα παιζει και πολυ pc gaming εχω δει σε αλλα βιντεο ποιανει και τα 66ms
υπαρχει καποια αξιολογη προταση μεχρι 1000 που να τον ανταγωνίζεται σε ποιοτητα ? και ας ειναι και μεγαλυτερος αν και η ιδεα το οτι ειναι led ειναι πολυ βολικη
σε θεματα θερμοκρασιας θορυβου και κοστους
 

savvasha

New member
29 April 2011
56
Ξανά σε προσφορά ο M2 στα 583.89 ευρώ https://www.amazon.de/gp/product/B07VN84X19
4knHhr.jpg


Εγώ ακόμα περιμένω να τον στείλουν...
 

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
τον εχει παρει κανεις τελικα ?
ειναι πολυ σκοτεινος ? για low light
 

savvasha

New member
29 April 2011
56
Τον έχω πάρει εγώ. Είναι ο πρώτος προβολέας που έχω και χρησιμοποιώ, άρα δεν είμαι και ο πιο κατάλληλος κριτής. Τον έχω δοκιμάσει να προβάλει σε τοίχο το απόγευμα με κλειστές όσο γίνεται τις κουρτίνες και δείχνει μια χαρά. Όσο πιο πολύ είναι το σκοτάδι βέβαια τόσο καλύτερη γίνεται η εικόνα. Προσωπικά είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, το ίδιο και οι μικρές που έχουν ενθουσιαστεί με τα Cinema nights που κάναμε την περίοδο των γιορτών.
 
  • Like
Reactions: Auslaender

6xXx6

Established Member
13 May 2011
205
καλησπερα παιδια μολις παρελαβα και εγω..
πραγματικα τιμιο μηχανημα για τα χρηματα που ζηταει εχω μερικες ερωτησεις για τους γνωστες του αντικειμενου
τα κειμενα σε συνδεσει με pc μου φαινονται out of focus (τα γραματα)
ενω τα βιντεο-ταινιες και τα σχετικα φαινονται μια χαρα σε τη οφείλετε αυτο πρεπει να κανω κατι ? ?

υπαρχει καποιος που να μπορεί να μοιραστεί τις ρυθμίσεις του για να παρουμε οτι καλυτερο σε εικονα ?
 
  • Like
Reactions: Auslaender

nikolaos

New member
30 May 2007
3
εχω τον viewsonic pro 7827 αλλα καηκε η λαμπα αξιζει να παρω τον Μ2 ως αναβαθμιση καλυτερης εικονας η να κοιταξω αλλαγη λαμπας ? Κ. Τεγονικ εχετε
κανει τεστ και στους 2 ποια η γνωμη σας ?
 

nmarkoulis

New member
9 August 2010
90
Καλημέρα, παρέλαβα χτες τον Μ2, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει για το πως μπορώ να εγκαταστήσω το Netflix;
ευχαριστω πολύ!