ADSL24 ΣΕ VDSL100 VOIP βοηθήστε

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

mirtchevd

New member
7 November 2020
7
Καλησπέρα,νέος στο φόρουμ
Εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει
Έχω κάνει αναβάθμιση από 24αρα σε vdsl 100 voip ,Να μην τα πολυλογω έχω πρόβλημα εδώ και 2 μήνες από την αρχή ενεργοποίησης
Το δηλώνω συνέχεια βλάβη
Αποσύνδεσεις κάθε μέρα αρκετές την ημέρα
Έχω το γνωστώ ρούτερ ΖΤΕ
Έχω αλλάξει καλωδίωση σπιτιου,δε άλλαξε κάτι, επίσης μου αντικατέστησαν το ρούτερ ξανά με ΖΤΕ
Παιδιά κάτι παίζει με το Noise margin,κάνει σκαμπανεβάσματα και όταν το κάνει πέφτει και η ταχύτητα στο 0 από 100
Και εκεί έρχεται η αποσύνδεση
Παρακαλώ βοηθήστε,Μπορώ καλός να διορθωθεί το πρόβλημα?
Μπορώ να υποχωρήσω χωρίς να πληρώσω πρόστιμο? ευχαριστω παιδιά οποίος ασχοληθεί
 

vpafi

Established Member
21 February 2008
125
Η nova τι σου λέει;


Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!
 

mirtchevd

New member
7 November 2020
7
Στην πρώτη βλάβη ότι το φτιαξαν
Γενικά έρχετε τεχνικός κάθε εβδομαδα μετράει, φεύγει,μου στέλνουν μηνύμα ότι φτιάχτηκε,και το προβλημα παραμένει,
Τους παίρνω τηλ το ξαναδηλωνουν βλάβη
Δε ξέρω τι να κάνω
 

mirtchevd

New member
7 November 2020
7
Απάντηση: Re: ADSL24 ΣΕ VDSL100 VOIP βοηθήστε

Στην πρώτη βλάβη ότι το φτιαξαν
Γενικά έρχετε τεχνικός κάθε εβδομαδα μετράει, φεύγει,μου στέλνουν μηνύμα ότι φτιάχτηκε,και το προβλημα παραμένει,
Τους παίρνω τηλ το ξαναδηλωνουν βλάβη
Δε ξέρω τι να κάνω
 

vpafi

Established Member
21 February 2008
125
Re: Απάντηση: Re: ADSL24 ΣΕ VDSL100 VOIP βοηθήστε

Στην πρώτη βλάβη ότι το φτιαξαν
Γενικά έρχετε τεχνικός κάθε εβδομαδα μετράει, φεύγει,μου στέλνουν μηνύμα ότι φτιάχτηκε,και το προβλημα παραμένει,
Τους παίρνω τηλ το ξαναδηλωνουν βλάβη
Δε ξέρω τι να κάνω
Δυστυχώς η nova δεν έχει δικές της γραμμές με οπτικές για 100αρες και άνω και προσπαθούν να συντονιστούν με αυτόν που έχει την γραμμή και την έχουν ενοικιάσει. Wind, Vodafone,ote.
Γι'αυτό επιμένω και λέω αν είναι για 100αρα καλύτερα σε αυτόν που έχει την γραμμή.
Φίλε μου δεν ξέρω τι να σου πω . Και εγώ θέματα με γραμμή είχα με nova και δεν υπήρχε συννενόηση καμία. Πήγα αλλού και ξεμπερδεψα. Να φανταστείς ήμουν τόσο αγανακτισμένος που δέχτηκα να πληρώσω πέναλτι για να φύγω νωρίτερα.
Καλά ξεμπερδεματα.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!
 

mirtchevd

New member
7 November 2020
7
Δυστυχώς η nova δεν έχει δικές της γραμμές με οπτικές για 100αρες και άνω και προσπαθούν να συντονιστούν με αυτόν που έχει την γραμμή και την έχουν ενοικιάσει. Wind, Vodafone,ote.
Γι'αυτό επιμένω και λέω αν είναι για 100αρα καλύτερα σε αυτόν που έχει την γραμμή.
Φίλε μου δεν ξέρω τι να σου πω . Και εγώ θέματα με γραμμή είχα με nova και δεν υπήρχε συννενόηση καμία. Πήγα αλλού και ξεμπερδεψα. Να φανταστείς ήμουν τόσο αγανακτισμένος που δέχτηκα να πληρώσω πέναλτι για να φύγω νωρίτερα.
Καλά ξεμπερδεματα.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!

Λες εεε,
Προβλέπω αυτό θα γίνει
Ευχαριστώ
 

vpafi

Established Member
21 February 2008
125
Re: Απάντηση: ADSL24 ΣΕ VDSL100 VOIP βοηθήστε

Λες εεε,
Προβλέπω αυτό θα γίνει
Ευχαριστώ
Να είσαι καλά.

Στάλθηκε από τον πλανήτη Nibiru χρησιμοποιώντας πένα..!