Ψηφιακή γραφίδα

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,459
Καλημερα!
Ψαχνω για την γυναικα μου μια λυση που αφορα στην διορθωση κειμενων η καλυτερα κειμενων που εχουν σταλει ως φωτογραφιες.
Λογω μαθηματων στο σχολειο μεσω internet οι μαθητες της της στελνουν σε φωτογραφια τα κειμενα τους.
Σε αυτα επανω πρεπει να βαλει σχολια σε διαφορα σημεια.
Σκεφτομαι καποια γραφιδα για παραδειγμα την Wacom Medium

https://www.plaisio.gr/pc-periferei...fides-digitizers/wacom-one-medium-pen_2755750


Αλλη ιδεα?
Καποιος που να την χρησιμοποιει?
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Ψηφιακη γραφιδα

Αν το budget σου ειναι αυτό και οι απαιτήσεις σου μονο για την τηλεκπαιδευση, πάρε την . Ειναι μεσαίο μέγεθος που βολεύει. Και φυσικά επιλέγεις μονο από Wacom. Εγω έβγαλα από το συρτάρι για να κανει μαθημα ο μικρός μια bamboo small που την ειχα αγορασει πριν 10 χρονια 130 . Ειναι η οικονομηκοτερη λύση για αυτή τη δουλειά . Μετά πας σε οθόνες αφής και πενάκι.
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,459
Απάντηση: Ψηφιακη γραφιδα

Αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι ευκολο σε χρηση.
Να εχεις δηλαδη στην οθονη μια εικονα η ενα pdf και να γραφεις οτι θελεις οπου θελεις πανω σε αυτη.
Ειναι ετσι?
Πραγματικα δεν ξερω τιποτα απο αυτες και μην παρω καμμια και βρω το μπελα μου να κανω τον ΙΤ της γυναικας μου... :flipout:
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,804
Athens
Re: Ψηφιακη γραφιδα

Με την Wacom Medium που λες θα γίνεται πανεύκολα αυτό που θέλει η γυναίκα σου.
Την παίρνεις άφοβα!
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Ψηφιακη γραφιδα

Αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι ευκολο σε χρηση.
Να εχεις δηλαδη στην οθονη μια εικονα η ενα pdf και να γραφεις οτι θελεις οπου θελεις πανω σε αυτη.
Ειναι ετσι?
Πραγματικα δεν ξερω τιποτα απο αυτες και μην παρω καμμια και βρω το μπελα μου να κανω τον ΙΤ της γυναικας μου... :flipout:
Ανοίγεις την εικόνα με ένα πρόγραμμα που έχει εργαλεία ζωγραφικής και θα κάνεις τη δουλειά σου . Και νομίζω και η εφαρμογή της adobe για τα pdf υποστηρίζει σημειώσεις. Οπότε τωρα όλα θα γίνουν πιο εύκολα από το να προσπαθείς να το κάνεις με ποντίκι.
Εγω αυτές τις μέρες κάνω απόσβεση το πενάκι στο κινητό...
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,459
Απάντηση: Ψηφιακη γραφιδα

Ευχαριστω παιδες για την βοηθεια. Την παραγγελνω!
 

kostis

AVClub Enthusiast
26 January 2007
876
Κόρινθος
Απάντηση: Ψηφιακη γραφιδα

Εκπαιδευτικός είμαι. Εχω και γραφίδα αλλά αυτό που βολεύει περισσότερο είναι η χρήση εξωτερικής webcam στηριγμένη να κοιτά το χαρτί που γράφει κανείς.
 

songless_bird

AVClub Fanatic
8 May 2013
11,110
Νότια Μακεδονία
Απάντηση: Ψηφιακη γραφιδα

Εκπαιδευτικός είμαι. Εχω και γραφίδα αλλά αυτό που βολεύει περισσότερο είναι η χρήση εξωτερικής webcam στηριγμένη να κοιτά το χαρτί που γράφει κανείς.
Αυτό δεν βοηθάει στις διορθώσεις γραπτών, μονο στην παράδοση μαθήματος.
Εγω πλέον έχω αρχίσει να κάνω ψηφιοποίηση τα βιβλία μου και τα προβάλλω με screensharing . Και ειναι και εύκολη η αποστολή στους μαθητές.