Philips 58PUS8505

centris

New member
16 October 2007
39
Καλησπέρα παιδιά. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτήν την τηλεόραση κοντά στα 700 ευρώ. Τι νομίζετε; Σε αυτα τα λεφτά και στο μέγεθος της υπάρχει κάτι καλύτερο;
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Υπάρχει η LG 60UN71006 στα 599 ευρώ. Στα 749 ευρώ υπάρχει και η Panasonic TX-58HX830 από τον Κωτσόβολο. Αλλά αν θες Android μόνο η Philips.
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Μάλλον ακαδημαϊκό είναι το ερώτημά σου, δεδομένου ότι για να στο απαντήσει κανείς υπεύθυνα, πρέπει να σου βάλει και τις 3 τηλεοράσεις δίπλα-δίπλα, να παίξεις με τις ρυθμίσεις τους και να δεις ποια προτιμάς. Και πάλι κάποιος άλλος στο ίδιο περιβάλλον, θα έχει διαφορετική άποψη από εσένα. Πέρα από το android που σου λύνει τα χέρια, στη Philips το βασικό δέλεαρ είναι αυτό που οι άλλες δεν έχουν: https://www.youtube.com/watch?v=i0XnXI1hrSA&feature=emb_title . Αν σου αρέσει αυτό που βλέπεις, μπορείς να την εξετάσεις σοβαρά και μια χαρά πολύ καλή εικόνα θα έχεις. Αν νομίζεις "τι είναι αυτά τα φωτορυθμικά-δισκόμπαλες -λαμπατέρ, εγώ τηλεόραση θέλω και όχι πυγολαμπίδα", άστο καλύτερα και κοίτα τις άλλες δυο.
 

centris

New member
16 October 2007
39
Χαχαχα. Σωστός. Μου αρέσει το ambilight. Απλός λέω με αυτά τα λεφτά αν υπάρχει κάποια άλλη που είναι πολύ καλλιτερη .. πχ σε panel σε ήχο.. σε αναπαραγωγική αρχείων..σε τέτοια
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
Σε αυτά τα λεφτά, μην περιμένεις να δεις διαστημική εικόνα. Απλώς η κάθε εταιρεία δίνει λίγη μεγαλύτερη βαρύτητα σε ένα διαφορετικό τομέα για να ξεχωρίζει από τις άλλες. Η βαρύτητα στη Philips είναι στη συνολική βραδινή εμπειρία θέασης, γι´αυτό κακώς παραβλέπεται η συνδρομή του αμπιλάιτ στο τελικό αποτέλεσμα. Πολύ απλά αν το συνηθίσεις, δύσκολα ξεκολλάς μετά απ´αυτό.

Υ.Γ. Από υποστήριξη αρχείων είναι οκ. Για ήχο έχει atmos και dts hd. Για το πάνελ δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια μικρότερη σε 120hz σε αυτή την κατηγορία τιμής.