LG 65E7 θέμα με burn in

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

vageladosgr

Senior Member
16 August 2007
370
ΑΘΗΝΑ
65e7
Έχω burn στο σημείο που εμφανίζεται το κίτρινο κουμπί της αναζήτησης στην εφαρμογή του YouTube και στο σημείο που εμφανίζεται το λογότυπο του Netflix.
Δεν ήξερα μέχρι και τώρα, ότι καλύπτει η εγγύηση αλλαγή πάνελ. Εχω πενταετή εγγύηση από M. M.μπορει κάποιος να με ενημερώσει για την διαδικασία;
 

pathfinder

AVClub Addicted Member
28 October 2007
1,510
Πικέρμι
Re: Poll :Burn In σε Oled

65e7
Έχω burn στο σημείο που εμφανίζεται το κίτρινο κουμπί της αναζήτησης στην εφαρμογή του YouTube και στο σημείο που εμφανίζεται το λογότυπο του Netflix.
Δεν ήξερα μέχρι και τώρα, ότι καλύπτει η εγγύηση αλλαγή πάνελ. Εχω πενταετή εγγύηση από M. M.μπορει κάποιος να με ενημερώσει για την διαδικασία;

Θεωρώ ότι πρέπει να μιλήσεις μαζί τους πρώτα. Είσαι 2 χρόνια εκτός από την εργοστασιακή;
 

vageladosgr

Senior Member
16 August 2007
370
ΑΘΗΝΑ
Re: Poll :Burn In σε Oled

Θεωρώ ότι πρέπει να μιλήσεις μαζί τους πρώτα. Είσαι 2 χρόνια εκτός από την εργοστασιακή;

Είμαι στα 3 χρόνια και ένα μήνα. Με πενταετή εγγύηση των media, που από ότι μου έλεγαν καλύπτει τα παντα ακόμη και το σπάσιμο της.( Ανάλογα την παλαιότητά θα απόζημειωναν με χρήματα.)
 

vageladosgr

Senior Member
16 August 2007
370
ΑΘΗΝΑ
Re: Poll :Burn In σε Oled

Ενημερώνω και εγώ ότι κάλεσα σήμερα τα media. Markt για το θέμα μου και κατέγραψαν το ζήτημα, θα ενημερώσουν μανωλοπουλο και θα έρθει τεχνικός για έλεγχο. Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί στο παρελθόν είχα άσχημη εμπειρία με αυτό το σέρβις, αν και με ενημέρωσαν από εκεί που κάλεσα, ότι έγινα αλλαγές στη διεύθυνση του τεχνικου τους τμήματος. Αναμένω λοιπόν και ενημερώνω σχετικά.
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,879
Re: Poll :Burn In σε Oled

Ενημερώνω και εγώ ότι κάλεσα σήμερα τα media. Markt για το θέμα μου και κατέγραψαν το ζήτημα, θα ενημερώσουν μανωλοπουλο και θα έρθει τεχνικός για έλεγχο. Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί στο παρελθόν είχα άσχημη εμπειρία με αυτό το σέρβις, αν και με ενημέρωσαν από εκεί που κάλεσα, ότι έγινα αλλαγές στη διεύθυνση του τεχνικου τους τμήματος. Αναμένω λοιπόν και ενημερώνω σχετικά.
Εισαι στην 5ετη και εσύ;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

vageladosgr

Senior Member
16 August 2007
370
ΑΘΗΝΑ
Re: Poll :Burn In σε Oled

Ναι πενταετή και βρίσκομαι στα 3 χρόνια και 1-2 μήνες. Είχες και εσύ ανάλογη εμπειρία;
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,879
Re: Poll :Burn In σε Oled

Ναι πενταετή και βρίσκομαι στα 3 χρόνια και 1-2 μήνες. Είχες και εσύ ανάλογη εμπειρία;
Όχι εγώ, το παιδί που έκανε το προηγούμενο post..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

vageladosgr

Senior Member
16 August 2007
370
ΑΘΗΝΑ
Re: Poll :Burn In σε Oled

Χτες παρέλαβαν την τηλεόραση. Είμαι σε αναμονή ανακοινώσεων... Για να δούμε τι θα δούμε......
 

vageladosgr

Senior Member
16 August 2007
370
ΑΘΗΝΑ
Re: Poll :Burn In σε Oled

Ένα μήνα έχουν στον Μανωλοπουλο την τηλεόραση και ακόμα δεν έχουν παραλάβει το panel λένε.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε φέρνουν τεχνικό να την δει στο σπίτι, να παραγγείλουν το panel, και αφού έρθει να παραλάβουν την τηλεόραση και να την φέρουν πίσω σε κάνα δυο μέρες.
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,879
Re: Poll :Burn In σε Oled

Ένα μήνα έχουν στον Μανωλοπουλο την τηλεόραση και ακόμα δεν έχουν παραλάβει το panel λένε.. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δε φέρνουν τεχνικό να την δει στο σπίτι, να παραγγείλουν το panel, και αφού έρθει να παραλάβουν την τηλεόραση και να την φέρουν πίσω σε κάνα δυο μέρες.
Βλέπω να παίρνεις νέα..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,879
Re: Poll :Burn In σε Oled

Πάμε για τέλος αυτής της εβδομάδας για παραλαβή του panel.... Ρε κάτι σκηνικά...
Με το καλό φιλαράκι..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

corfu

AVClub Addicted Member
20 October 2006
1,377
ΚΕΡΚΥΡΑ
Στις περιπτώσεις αυτές της μεταφοράς της τηλεόρασης στο service και μετά πάλι πίσω πως γίνεται η μεταφορά με ασφάλεια; Πρέπει να κρατάμε την εργοστασιακή κούτα η φέρνουν αυτοί δική τους;