LG 65C7V έχω burn in

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Εδω η δικοα μου 65 oled στα 2 χροννια!!!
Μιλησα με public. Θα στειλουνε τεχνικο!
be610d8daa23b30b56122b270ab7054a.jpg
1cc9a793810e93f516a10cbc40577131.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,879
Re: Poll :Burn In σε Oled

Εδω η δικοα μου 65 oled στα 2 χροννια!!!
Μιλησα με public. Θα στειλουνε τεχνικο!
be610d8daa23b30b56122b270ab7054a.jpg
1cc9a793810e93f516a10cbc40577131.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
C7 ή C8;

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

gpsim

New member
25 November 2017
40
Re: Poll :Burn In σε Oled

Μαλλον η c8 ειναι...εχεις πολυ μεγαλο. Θεμα ομως καμια σχεση με το δικο μου
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Re: Poll :Burn In σε Oled

Ειναι η C7V!!
Αγοραστηκε 5/2018 και εμφανισε το προβλημα ακριβως στα 2 χροννια!
Ευτυχως ειχα επεκταση εγγυησης αλλα 3 χρονια!!!


5c29b4e8e8c24ea27ad4232a57a03382.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,767
Athens
Re: Poll :Burn In σε Oled

Πώς πέτυχες burn in το quick menu ( στα δεξιά η κάθετη με τα εικονίδια ) ?
Από games status bar, κλπ το καταλαβαίνω, αλλά το quick menu της TV ?
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,879
Re: Poll :Burn In σε Oled

Πώς πέτυχες burn in το quick menu ( στα δεξιά η κάθετη με τα εικονίδια ) ?
Από games status bar, κλπ το καταλαβαίνω, αλλά το quick menu της TV ?
Με όλο το σεβασμό θεωρώ ότι χρειάζεται και λίγο κακομεταχείριση για να πάθεις κάτι τόσο χοντρό..

Πολύ τηλεοπτικό με πρωινάδικα, δελτία ειδήσεων και τερματισμένες ρυθμίσεις..

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Re: Poll :Burn In σε Oled

Η τηλεοραση παιζει 4 ωρες πρωι, 2 βρες μεσημερι και 4 βραδυ. Συνηθως digea!!!
Καμια ταινια HD απο usb το βραδυ.
Τωρα για το μενου δεξια και εμενα με παραξενευει!!!! Τι να πω οι ρυθμισεις στο expert low η high light αναλογα!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Re: Poll :Burn In σε Oled

Με εχει κανει εντυπωση πως πταν την βασω χειροκινητα να κανει refresh δεν ακουγεται ενας ηχος οπως στην αρχη κατι σαν το παλιο degaussing!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,879
Re: Poll :Burn In σε Oled

Με εχει κανει εντυπωση πως πταν την βασω χειροκινητα να κανει refresh δεν ακουγεται ενας ηχος οπως στην αρχη κατι σαν το παλιο degaussing!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Καρντάσι όταν έρθει η καινούργια με το καλό, θα παίζεις με 23 oled light και 65-70 contrast σε τηλεοπτικό..

Logo luminance στο low και μετακίνηση οθόνης ενεργή..

Ποτέ χειροκίνητα pixel refresher γιατί γερνούν τα pixel και κλείσιμο για 10 λεπτά ανά 4 ώρες συνεχόμενης θέασης

Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

gpsim

New member
25 November 2017
40
Re: Poll :Burn In σε Oled

Δηλαδη για να μην παθουμε burn in σε λιγο θα μας ζητηθει να παιζουν οι τβ κλειστες...δεν ειναι λυσεις αυτες...περιμενω απο μανωλοπουλο να τω αν θα γινει αντικατασταση πανελ η τω...σε περιπτωση αντικαταστασης πανελ θα παιζει 24/24ωρο τηλεοπτικο σημα για να δω αν θα ξανακανουν αντικατασταση πανελ που με καθηματικη ακριβεια θα εχει θεμα...τεσπα αναμενουμε και αλλες γνωμες παιδιων απο αγορες 2017-2018 αν και βλεπω οτι η κατασταση ειναι κακη οσο αφορα το ποσοστο βλαβων(ηδη πολλες βλαβες αναφερθηκανε)
 

gpsim

New member
25 November 2017
40
Re: Poll :Burn In σε Oled

Οσο αφορα για το εικονιδιο κατω δεξια επειδη αναφερθηκε το εχω και εγω σε μικροτερο βαθμος...καμια κακομεταχειριση ισα ισα ειχα χαμηλωμενες τις ρυθμισεις και γενικα προσεχα...να τονισω οτι ποτε δεν συνδεθηκε πισι η κονσολα επαιζε μονο τηλεοπτικο νετφλιξ κοσμοτε...οι ωρες που αναφερει το παλικαρι πιο πανω ειναι λογικες σε μια οικογενεια....
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Re: Poll :Burn In σε Oled

Περιμενω να δω αν θα μου την αλλαξουν,
αν εχω επιλογη θα παω σε Led!!!
Τηλεοραση αγορασα οχι συλλεκτικο ρολοι να το φοραω μια στο τοσο!!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Ηρθε το σερβις της LG και την παρελαβε πριν 15 μερες. Πριν 7 μερες με ενημερωσανε πως επισκευαστηκε!!! Το θεμα ειναι αν θα την στειλουνε η θα παω να την παραλαβω λογω covid!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Καλημερα,
Σημερα με ενημερωσανε πως η επισκευη της τηλεορασης κριθηκε ασυμφορη!!!!
Θα γινει αντικατασταση!!!

Μπορειτε να προτεινετε το καλυτερο μοντελο LG oled 65 ιντσων;

Λογικα θα μου προτεινουνε την 65BX6LB η 65B9SLA.






Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 

gpsim

New member
25 November 2017
40
Τωρα πως γινεται το ιδιο μοντελο το ιδιο προβλημα στο ιδιο σερβις στην δικη μου περιπτωση να κρινουν συμφερουσα την αντικατασταση πανελ και σε εσενα να λενε οτι ειναι ασυμφορη και θα σου κανουν αντικατασταση τβ πραγματικα ειναι να απορεις...δευτερον σημερα ηρθε και μνμ αστην τβ για δωρεαν αντικατασταση πλακετας τροφοδοσιας...με αυτα τα δεδομενα παρε μοντελο του 2020 γιατι αν θυμαμαι καλα ελεγε οτι αφορα μοντελα και του 2019
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Με ενημερωσανε πως θα μου στειλουνε την 65BX6LB. Επίσης με 55 ευρω επιπλέων θα παρω 3ετη εγγύηση απο το public.
To service ειναι ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (Α.ΤΟΥΜΠΑ) και απο οτι καταλαβα κρινανε ασυμφορη την επισκευη.
Ισως το οτι χαλασε μετα τα 2 χρονια απο την εγγυηση της LG να παιζει ρολο, δηλαδη η ασφαλιστικη των public αναλαμβάνει την αλλαγη, ισως και το γεγονος οτι ειχε αγορασθει με τιμολογιο σε ξενοδοχειο!!
Δεν ξερω, το μονο που ξερω ειναι οτι θα μεινει στο κουτι της μεχρι να μπει σε αλλο χωρο μονο για προβολη ταινιων!!!
 

gpsim

New member
25 November 2017
40
Και σε εμενα μετα τη 2ετια εγινε οτι εγινε...οπως σου ειπα ειχαμε την ιδια βλαβη την ιδια περιοδο με διαφορα ημερων στο ιδιο μοντελο αγορασμενη απο την ιδια αλυσιδα με μονη διαφορα οτι εγω μενω αθηνα και την παρελαβε ο μανωλοπουλος...να πω οτι κανενα παραπονο δεν εχω απο το σερβις αυτο τους ειπανε αυτο κανανε ομως δεν γινεται η μια εταιρια να κανει αντικατασταση σε ενα πελατη της και την ιδια περιοδο να δινει νεο προιον σε καποιον αλλο...στη δε ερωτηση μου αν μπορω να ξαναγορασω την 5 ετη για το πανελ μου ειπαν οχι ενω εσενα λογω αντικαταστασης σου δινουν και αυτη την δυνατοτητα...πραγματικα εχω εκνευριστει πολυ μαζι τους τους εχω στειλει και μειλ με τα παραπονα μου χωρις φυσικα να ειμαι αφελης οτι θα λαβω απαντηση...τεσπα καλοθεατη φιλε εγω στη θεση σου θα αγοραζα την πενταετη και θα της επινα το αιμα και αν παθει ξανα αστους να πληρωνουν πανελ
 

ce6at

Established Member
8 October 2007
132
Παρελαβα καινουργια τηλεοραση αναμεσα στις γιορτες. Ολα καλα λοιπον.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro