Τηλεκοντρολ για τον Crystal Audio HD DVB-T MPEG-2/MPEG-4 RECEIVER

Sahara

New member
30 April 2011
62
Μήπως γνωρίζετε ποιο τηλεκοντρόλ λειτουργεί με αυτό τον επίγειο δέκτη της Crystal Audio
HD DVB-T MPEG-2/MPEG-4 RECEIVER
Ευχαριστω
 

Attachments

  • Crystal Audio HD MPEG-4 DVB-T receiver 1 - Copy.jpg
    Crystal Audio HD MPEG-4 DVB-T receiver 1 - Copy.jpg
    99.1 KB · Views: 102
  • Crystal Audio HD DVB-T receiver.jpg
    Crystal Audio HD DVB-T receiver.jpg
    142.7 KB · Views: 101
  • Crystal Audio HD DVB-T receiver Rem Controle - Copy.jpg
    Crystal Audio HD DVB-T receiver Rem Controle - Copy.jpg
    227.8 KB · Views: 101

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Για το Micro HD δε ξέρω. Θα πρέπει να δοκιμαστεί. Σίγουρος είναι ο πρώτος που έχει και learning λειτουργία.
 

Sahara

New member
30 April 2011
62
Για το Micro HD δε ξέρω. Θα πρέπει να δοκιμαστεί. Σίγουρος είναι ο πρώτος που έχει και learning λειτουργία.

Ναι απο οτι μου ειπαν δεν κανει. Αλλα αναρωτιεμαι αν υπαρχει εφαρμογη στο κινητο για αυτο τον αποκοδικοποιητη.
Λογικα θα υπαρχει
 

kurkosdr

Senior Member
14 December 2014
421
Αν υπάρχει πρόβλημα με το υπάρχον τηλεκοντρολ, δοκίμασε να το ανοίξεις και να καθαρίσεις την πλακέτα με λίγο χαρτί και επίσης την κάτω μεριά των κουμπιών. Έτσι έσωσα τα τηλεκοντρολ δυο δεκτών F&U (παρόμοιας κατασκευής) που τα κουμπιά δεν πατιούνταν πλέον, χωρίς να ψάχνω για αντικαταστάτη. Τώρα αν θες όντως να έχεις δυο τηλεκοντρόλ, πας για learning remote, δεν νομίζω να βρεις κάτι τέτοιο στην αφορά αφού οι Crystal HD κυκλοφόρησαν προς το τέλος της μετάβασης, δηλαδή είναι ελάχιστοι.

Toυ MicroHD δεν πρόκειται να δουλέψει. Είναι παρόμοιο με του Premium HD που έχω, και άρα έχει τσιπάκι MStar (το καταλαβαίνεις επίσης και από τα screenshot στις οδηγίες). Αντιθέτως ο Crystal HD έχει τσιπάκι ALI.