DS 218 PLAY ΚΑΙ USB

dimosx

AVClub Enthusiast
29 September 2008
940
Καλημερα εχω ενα ds 218 play του βαζω ενα usb 3.1 το οποιο λογικα ειναι φορμαρισμενο με exfat αλλα δεν το αναγμωριζει θελω να αγορασω ενα
app της synology που λεγεται exfat access με το οποιο θα εχω προσβαση στο usb απο που μπορω να αγορασω αυτο το app ? γιατι μολι πιεσω το κουμπι
buy στα apps με βαζει στον λογαριασμο μου αλλα μολις μαρκαρω οτι συμφωνω με το user agrrement δεν με οδηγει πουθενα να μπορω να το αγορασω
δεν θελω να φορμαρω το usb με ntfs ξερεται γιατι?
 

dimosx

AVClub Enthusiast
29 September 2008
940
ειπα να μην το πειραξω ετσι ηταν οπως το αγορασα και ισως παιζει ρολο το φορμαρισμα στην ταχυτητα του και αφου υπαρχει τροπος να το αναγνωρισει το synology για αυτο αλλα δεν βρηκα να το αγορασω απο καπου αν και υπαρχει σαν app για αγορα
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Με βάση αυτό δεν έχει νόημα να διατηρήσεις το στικάκι σου σε exfat. Στις περισσότερες περιπτώσεις θα χάνεις ταχύτητα παρά θα κερδίζεις.

Τα στικάκια δεν έρχονται φορμαρισμένα σε ntfs για λόγους συμβατότητας (πχ να το διαβάσει κάποια πιο παλια android συσκευή ή headunit αυτοκινητου κλπ.)
Αν δεν το προορίζεις για τετοια χρήση δεν βλέπω τον λόγο να μην φορμάρεις σε άλλο φορμάτ.
 

dimosx

AVClub Enthusiast
29 September 2008
940
δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο περιπου πανω κατω τα ιδια ειναι απλα ηθελα να εχω την επιλογη και αυτη και τελικα το αγορασα το app και το αναγνωρισε αμεσως οποτε τωρα υπαρχει μια πολλαπλη επιλογη
 

dimosx

AVClub Enthusiast
29 September 2008
940
Καλημέρα εχει δοκιμάσει κάποιος σε ds 218 play το νεο 7.0 dsm beta το οποίο φαίνεται αρκετά καλο?