Οθόνη Celexon ALR Dynamic slate 110'

Status
Not open for further replies.

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Πωλείται η οθόνη του τίτλου. Είναι ψιλοταλαιπωρημένη διότι ήταν demo (εχει κρεμαστεί ξεκρεμαστεί 5-6 φορές δηλαδή και έχει κομμένο το καλώδιο ρεύματος για να μπει επέκταση, τίποτα σπουδαίο, απλά οφείλω να το αναφέρω) χωρίς όμως σημάδια στη κάσα και το σημαντικότερο το πανί τέλειο από ζάρες κ.τ.λ. Επίσης όλα της τα παρελκόμενα στο κουτί τους (2 τηλεκοντρόλ, καλώδια trigger, βάσεις, κ.τ.λ).
Την άλλαξα και πήρα την ίδια σε 100 γιατί η 110 ήταν μεγάλη για τον χώρο μου
Πληροφορίες εδώ
https://uk.celexon.com/p-celexon-ho...ion-265-x-149-cm-120---dynamic-slate-alr-2169

H τιμής της καινούργια είναι πάνω από 1000 ευρώ, την δίνω στα 350. Ευκαιριούλα για όσους γνωρίζουν...

Φώτο κλειστή γιατί την έχω κατεβάσει και αντικαταστήσει ήδη..
Παραλαβή από το σπίτι μου, φυσικά δεν αποστέλλεται λόγο όγκου/βάρους...

20201217-184816.jpg
 

healler

Established Member
12 March 2007
174
Καλημερα,

Ενδιαφερομαι για την οθονη.
Ειναι διαθέσιμη?
 

healler

Established Member
12 March 2007
174
Κατι δεν παει καλα με τα ρολογια και τους browsers.
Το μήνυμα μου φαίνεται οτι στάλθηκε 13.49 ενώ εγώ το έστειλα 11.49 και τώρα είναι 11.57.
Ταξιδεψα στον χρονο!
 

el_el

Senior Member
14 September 2006
320
καλησπερα, ενδiαφερομαι για χρηση με ust mi 4k laser tv
B.
 

healler

Established Member
12 March 2007
174
Καλησπέρα

Δυστυχως, η οθόνη ΔΕΝ δοθηκε στον πρώτο (δηλαδή εμένα) που ειδοποίησε, ενημερωσε, και συμφωνησε για την πώληση με τον πωλητη.
Η οθόνη δόθηκε σε καποιον αλλο (πολύ πιο έξυπνο απο εμένα φαινεται...) που καταφερε αν και 2ος 3ος ή 20ος, να αρπαξει την οθόνη.
Προφανως αυτό δεν θα γινόταν αν ο πωλητης δεν φροντιζε ωστε να μην τηρηθει καμια διαδιακσία που προβλέπουν οι κανονισμοι.

Λυπαμει πραγματικα

Ολοι μας εχουμε κανει πωλήσεις με αυτόν τον τρόπο σε αυτό ή και σε άλλα φορα, αυτη η αντιμετώπιση είναι απογοητευτική και απαράδεκτη.

Δεν υπάρχει καμια δικαιολογία για αυτο.
Λυπαμαι και παλι
 

healler

Established Member
12 March 2007
174
Την Παρασκευή 18/12 μιλησαμε με τον πωλητη και μου ανέφερε οτι ήμουν ο πρώτος.
Μιλαγαμε 23 λεπτα και συμφωνησαμε σε ΟΛΑ.
Του πρότεινα να βαλω ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ μερος του ποσού (καθώς υπαρχει συσκολια στην μετακινηση για την παραλαβη λογω του lockdown) και αρνηθηκε λεγοντας "δεν πουλαω σπίτι, οταν θα ερθεις, θα με πληρώσεις".

Εγω μεχρι σημερα ετοιμασα το σπίτι, πηρα βαση για προβολέα, hdmi 10 μετρο, βιδες, καλώδια, εψαξα, διαβασα, μετρησα και ο πωλητης μου είπε οτι εχασε την μπάλα και μπερδευτηκε.

Αυτα για την ενημερωση ολων...

Θλιψη
 

tegonik

Supreme Member
22 July 2006
6,022
Athens
Την Παρασκευή 18/12 μιλησαμε με τον πωλητη και μου ανέφερε οτι ήμουν ο πρώτος.
Μιλαγαμε 23 λεπτα και συμφωνησαμε σε ΟΛΑ.
Του πρότεινα να βαλω ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ μερος του ποσού (καθώς υπαρχει συσκολια στην μετακινηση για την παραλαβη λογω του lockdown) και αρνηθηκε λεγοντας "δεν πουλαω σπίτι, οταν θα ερθεις, θα με πληρώσεις".

Εγω μεχρι σημερα ετοιμασα το σπίτι, πηρα βαση για προβολέα, hdmi 10 μετρο, βιδες, καλώδια, εψαξα, διαβασα, μετρησα και ο πωλητης μου είπε οτι εχασε την μπάλα και μπερδευτηκε.

Αυτα για την ενημερωση ολων...

Θλιψη

Για να καταλάβω. Αγόρασες όλα αυτά εν μέσω lock down χωρίς καν να έχεις πάρει την οθόνη που βρήκες σε αγγελία μεταχειρισμένη (που μπορούσε ο πωλητής να το μετανιώσει, να την δώσει σε άλλον, να πεθάνει, κ.τ.λ) ?Δηλαδή μας λες οτι αγόρασες καλώδια, βάση, βίδες, κ.τ.λ, χωρίς να μετακινηθείς εξαιτίας lock down (γιατί αν μπορούσες να μετακινηθείς για αυτά, θα μπορούσες να πάρεις και την οθόνη, κάτι το οποίο δεν έκανες). Δηλαδή η courier σου έφερε βίδες στο σπίτι?Μάλιστα...βρε μήπως μας δουλεύεις όλους ομαδικά?
Δεν θα γράψω λεπτομέρειες, δεν αφορούν κανέναν και δεν υπάρχει και λόγος, θα σταθώ μόνο στο τηλέφωνο σου που με απείλησες οτι θα γράψεις αρνητικά για εμένα (και που έκανες, τι σοι άνθρωπος απειλεί τον άλλον για μια αγγελία?Το έζησα και αυτό στα 45 μου...), που με πρόσβαλες, που μου μίλησες τόσο υποτιμητικά χωρίς να ανταποδώσω. Kανονικά θα σου έριχνα καντήλια να ξέρεις, και από κοντά τίποτα μάπες, άλλα είμαι σε φάση ζεν αυτή τη περίοδο και απλά προσπαθώ να το διαγράψω από την μνήμη μου...
Η αγγελία έχει κλείσει, το προιόν έχει πουληθεί. Το λέω για μία ακόμη φορά μήπως και κάποιος διαχειριστής αναλάβει να την κλείσει...εκτός και αν είναι ενδιαφέρον να διαβάζουμε τον κάθε ψυχάκια...τότε αφήστε τη, εχει τη φάση του...δε λέω..
(Αν υπάρχει κανονισμός που να λέει ότι όποιος ενδιαφερθεί για το προιόν μιας αγγελίας ο πωλητής είναι αναγκασμένος να περιμένει βδομάδες, μήνες, δεν ξέρω και γω πόσο μέχρι ο αγοραστής να αγοράσει όλα τα περιφερειακά (και κατα ομολογία του μάλιστα!), να διαβάσει, να μελετήσει, να σκεφτεί, τότε τον παραβίασα, ας τιμωρηθώ παραδειγματικά. Το δέχομαι.)
 

healler

Established Member
12 March 2007
174
Μπορεις απλα να κοιταξεις στο inbox σου τα pm και αν εισαι μαγκας να τα δημοσιευσεις να τα δουν ολοι.
Αντε, που θα βγεις κι απο πανω.
Βιδες πηρα απ το μαγσζι της γειτονιας μου και hdmi με κουριερ. Η βαση δεν μου ηρθε ακομα εινσι ομως πληρωμενη.
Εσυ μου ειπες οτι μπερδευτηκες εσυ μου ειπες οτι εχασες τη μπαλα.
Δικα σου λογια ειναι.
Εσυ ομως μου ειχες πει οτι κλεισαμε και μπορεις να την κρατησρις μεχρι να μπορεσω να ερθω.
Και εσυ αρνηθηκες ΑΜΕΣΗ μεταφορα μερους του ποσου την Παρασκευη στις 12.25.
Το ξεχασες?
Κατανοητο οτι το εδωσες...
Αλλωστε εσυ μου ειπες οτι πηρανε καμια 30αρια ατομα. "Εγινε χαμος με αυτη την οθονη".
Λογικο καποιος να μπει στον πειρασμο και να δωσει στον 30οστο, αν λαβει και μια καλυτερη προσφορα κσι να πει οτι μπερδευτηκε.
Οχι, δεν λεω για σενα. Εσυ ΔΕΝ το εκανες.
Η συνεπεια, ο σεβασμος και η ειλικρινεια σε χαρακτηριζουν.
Να εισαι καλα. Παντα τετοια.
Καλωφαγωτα κσι καλα Χριστουγεννα.
 

healler

Established Member
12 March 2007
174
Και κατι τελευταιο. Δεν σε απειληαα
Σε ενημερωσα οτι θα αναφερω αυτο που εγινε και συ μου απαντησες να κανω το χρεος μου.
Οφειλω να ενημερωσω για αυτο που εγινε.
Απο σεβασμο στην κοινοτητα.
Αυτα.
Καλα Χριστουγεννα και ευτυχισμενος ο καινουργιος χρονος.
 
Status
Not open for further replies.