Πρόβλημα με HbbTV υβριδική τηλεόραση και ΕΡΤ1

slazaris

New member
7 February 2010
1
Καλησπέρα. Έχω αγοράσει μια Toshiba Android TV (Vestel Cosmos πλατφόρμα) και αντιμετωπίζω πρόβλημα μόνο με την ΕΡΤ1 και την υβριδική τηλεόραση. Συγκεκριμένα μου έχει τύχει ήδη 3 φορές μόνο το βράδυ, μόλις γυρίσω το δέκτη στην ΕΡΤ1, η τηλεόραση κολλάει, δηλ. δεν αποκρίνεται το remote ενώ δείχνει κανονικά το βίντεο και μετά από μερικά δευτερόλεπτα κάνει reset και ξαναφορτώνει από την αρχή. Με όλα τα άλλα κανάλια και τις 3 φορές δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα και μάλιστα η ΕΡΤ Hybrid παίζει κανονικά από τα άλλα 2 κανάλια (ΕΡΤ2, ΕΡΤ3). Όταν πάω στις ρυθμίσεις και απενεργοποιήσω την υποστήριξη υβριδικής (HbbTV), τότε λειτουργεί και η ΕΡΤ1 χωρίς να κολλάει. Έστειλα και μήνυμα στην ΕΡΤ και απορούσαν κι εκείνη με το φαινόμενο, καθώς μου είπαν ότι και τα 3 κανάλια της ΕΡΤ δεν έχουν κάποια διαφορά στο σήμα. Επίσης είδα από post στο forum του Ιανουαρίου (Πρόβλημα - μονο - στην ΕΡΤ1 σε Sony τηλεόραση... (avclub.gr)) ότι ανάλογο πρόβλημα είχε αντιμετωπίσει και άλλο μέλος με Sony TV, αλλά μάλλον όχι Android.
Γνωρίζει κανείς κάτι περί του θέματος;
 

astroes

New member
27 May 2012
2
Έχω ακριβώς το ίδιο θέμα, μήπως βρήκες λύση στο πρόβλημα πέρα από την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;
 

kanelj

New member
6 March 2012
4
Και εγώ το ίδιο πρόβλημά εντελώς ξαφνικά με την ΕΡΤ.... κολλάει η τηλεόραση και δεν ανταποκρίνεται... Phillips tv.
Σε όλους τώρα ξαφνικά δημιουργήθηκε;
Καμία λύση στο πρόβλημά;;