The Little Things

Βαθμολογήστε την Ταινία:

  • Εξαιρετική

    Votes: 0 0.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 0 0.0%
  • Κακή

    Votes: 0 0.0%

  • Total voters
    6

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,989
Εκεί ψηλά.....



Ελληνικός τίτλος ταινίας: Προσοχή στις Λεπτομέρειες

Σκηνοθεσία: Τζον Λι Χάνκοκ

Πρωταγωνιστούν: Ντένζελ Ουάσινγκτον, Ράμι Μάλεκ, Τζάρεντ Λέτο, Σοφία Βασίλιεβα, Ναταλί Μοράλες

Διάρκεια ταινίας: 124' λεπτά

HBO Max: 29 Ιανουαρίου 2021

Imdb






Υπόθεση:
Ο Τζόυ Ντίκον, παρά τις ικανότητες και τις εμπειρίες του, παραμένει στη θέση του βοηθού Σερίφη στη μικρή κομητεία Κέρν της Καλιφόρνια.
Όταν ο Σερίφης τον στέλνει στον Λος Άντζελες για μια τυπική αποστολή συλλογής στοιχείων, ο Τζόυ μπλέκεται με μια υπόθεση ενός serial
killer που έχει τρομοκρατήσει την πόλη. Ο Ντετέκτιβ Τζιμ Μπάξτερ εντυπωσιάζεται από το ένστικτο του Ντίκον και τον κρατάει δίπλα του για
βοήθεια. Αυτό όμως που ο Μπάξτερ δεν ξέρει είναι πως η υπόθεση θα βγάλει στη φόρα τα σκοτεινά μυστικά του παρελθόντος του Ντίκον.










 
Last edited by a moderator:

teddy743

Supreme Member
16 August 2014
7,175
Θεσσαλονίκη
Μόλις την είδα. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα, εξαιρετικός ο Λετο, μια από τα ίδια αλλά πάλι πολύ καλός ο Ντενζελ. Ο Μρ Ρομποτ κοιμισμένος όπως πάντα. Το τέλος δεν με τρέλανε αλλά πάλι σαν σύνολο ήταν καλή.

Υ.γ έχω ένα κακό προαίσθημα οτι αυτός ο Λετο δεν θα χει καλό τέλος στην ζωή του, παρα χάνεται μέσα στους ρόλους και του βγαίνει πολύ άνετα το σκοτάδι και δεν μου κάνει οτι είναι επειδή είναι απλά καλός ηθοποιός. Είμαι περίεργος να δω πως θα εξελιχθεί η καριέρα του και η ζωή του γενικότερα.
 
Μια ταινία που χωρίς τους πρωταγωνιστές της θα πέρναγε στα αζήτητα, ενώ τώρα βλέπεται με σχετικό ενδιαφέρον.

Λέτο και Ντένζελ είναι αστέρια (κυρίως ο πρώτος είναι συγκλονιστικός). Ο Μάλεκ πάλι, ενώ είναι πολύ καλός, δεν τον βοηθάει καθόλου το φυζίκ του, έχει αυτό το βλέμμα που περιμένεις να σου πει 'φιλαράκι παίζει κάνα ευρώ;' :ADFADF1:

Το τέλος μου άρεσε, κάπως έδωσε ένα ιδιαίτερο τέλος και στους 3 χαρακτήρες.
 

Evil 13

AVClub Enthusiast
24 August 2008
909
Πολυ καλη ταινια,και με ενδιαφερον τελος.Leto,Denzel τρομεροι αλλα και το ιδιο κι ο Malek.
Περιμενω να δω πως θα τα παει σαν villain στο νεο Bond...
 
  • Like
Reactions: billpeppas