LG tv με δορυφορικο δεκτη-Βοηθειααααα

leonidastria

New member
3 June 2014
5
Χρονια πολλα με υγεια και τυχη !
Η τν αυτη οπως ειναι λογικο για τον συντονισμο δορυφορικων προγραμματων καπου σου επιτρεπει να ρυθμισεις τον δορυφορο αλλα και να ρυθμισεις-επεξεργαστεις τον-τους αναμεταδοτες.Μολις λοιπον πατησεις την επιλογη για την ρυθμιση του αναμεταδοτη(απο περιεργεια επελεξα αυτη την ρυθμιση) εμφανιζει καμια πενηνταρια αναμεταδοτες .Δεν καταλαβα βεβαια γιατι ειμαι ασχετος τι θα μπορουσε να κανει κανεις μ'αυτη την επιλογη. Στην προσπαθεια μου λοιπον να βρω τα γερμανικα καναλια στον Αστρα ,πραγμα που δεν καταφερα (ενω με την παλια τηλεοραση και εναν ψηφιακο δεκτη της Edission ειχα ολα τα κλασσικα γερμανικα καναλια) καπου χαθηκε ο πινακας με ολους αυτους του αναμεταδοτες.Εν τω μεταξυ και με μη αυτοματη αναζητηση δειχνει να μην υπαρχει αναμεταδοτης και ουτε μ αφηνει να τον προσθεσω.Μ αφηνει να προσθεσω αναμεταδοτη μονο στην ρυθμιση που προανεφερα για την επεξεργασια αναμεταδοτη ,εκει δηλ που χαθηκε η λιστα με τους αναμεταδοτες.Ναι αλλα εγω δεν ξερω τους αναμεταδοτες που ειχε και μαλιστα με την μορφη 10000 Η 20000 (τα νουμερα τυχαια ).Πως θα ξαναβρω αυτη την λιστα ή εστω να τους προσθεσω εναν. Τι ειναι τα νουμερα 10714 Η 22000 σ εναν αναμεταδοτη ? Το ks/s ρυθμος κατι τι ειναι ?
Εψαξα στο δικτυο μπας και καταλαβω κατι ,αλλα κι εκει που πετυχα καποιον καταλογο με καναλια δεν καταλαβαινα τα χαρακτηριστικα καθε καναλιου.Αν μπορουσε καποιος να με βοηθησει θα ημουν καταυποχρεωμενος!
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Οι δορυφορικοί δέκτες είναι ενημερωμένοι με τις λίστες των αναμεταδοτών και έχουν και επιλογή με αναζήτηση δικτύου ,που βρίσκουν και αναμεταδότες που είναι συνδεμένοι με άλλους αναμεταδότες.
Οπότε με μια αναζήτηση βρίσκεις τις περισσότερες φορές όλα τα κανάλια.
Στις TV μπορεί να μην συμβαίνουν τα παραπάνω και ίσως χρειαστεί να τα περάσεις χειροκίνητα .
Κοίτα στο link που σου έδωσε ο φίλος .
Ή στο παρακάτω:
https://gr.kingofsat.net/pos-19.2E.php