Διακοπή Cosmote?

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια αν μπορεί κάποιος να μου πει τι επιλογές έχω.
Είμαι από Κύπρο και ο γιος μου είναι στο τελευταίο έτος σπουδών στην Ελλάδα.
Τώρα με την πανδημία τα μαθήματα γίνονται online και εδώ και 6 μήνες είναι Κύπρο και εκτος από το ενοίκιο του σπιτιού συνεχίζω να πληρώνω και τηλεφωνα, internet και τηλεόραση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διακόψει έστω και προσωρινά? Είναι αρκετά λεφτά και τώρα με κατάσταση που επικρατεί με τις δουλειές δεν μας περισσεύουν. :frown:
Να σημειώσω ότι το συμβόλαιο έληξε.
 

mberg

Established Member
9 November 2015
120
Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια αν μπορεί κάποιος να μου πει τι επιλογές έχω.
Είμαι από Κύπρο και ο γιος μου είναι στο τελευταίο έτος σπουδών στην Ελλάδα.
Τώρα με την πανδημία τα μαθήματα γίνονται online και εδώ και 6 μήνες είναι Κύπρο και εκτος από το ενοίκιο του σπιτιού συνεχίζω να πληρώνω και τηλεφωνα, internet και τηλεόραση. Υπάρχει κάποιος τρόπος να διακόψει έστω και προσωρινά? Είναι αρκετά λεφτά και τώρα με κατάσταση που επικρατεί με τις δουλειές δεν μας περισσεύουν. :frown:
Να σημειώσω ότι το συμβόλαιο έληξε.

Εφοσον το συμβολαιο εχει ληξει οπως λες, αρα δεν υπαρχει δεσμευση, οποτε το διακοπτεις ατελως οποτε θελεις.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Εφοσον το συμβολαιο εχει ληξει οπως λες, αρα δεν υπαρχει δεσμευση, οποτε το διακοπτεις ατελως οποτε θελεις.

Μπορεί όμως να κάνει την διακοπή από το τηλέφωνο? Αν δεν κάνω λάθος πρέπει να επιστρέψει τον εξοπλισμό, έτσι? Αποκωδικοποιητή, modem κλπ.
 

sotiris4

AVClub Enthusiast
4 May 2015
799
Αν έχετε κάποιο άτομο στην Ελλάδα το οποίο εμπιστευεστε να μπαινοβγαινει στο σπιτι, ίσως μπορεί να επιστρέψει τον εξοπλισμό αντί για εσάς. Καντε μια ερώτηση στην εταιρία αν κάτι τέτοιο είναι δυνατό και τονιστε το γεγονός ότι δε μπορεί να τον επιστρεψει ο κάτοχος λόγω του ότι βρίσκεται εκτός Ελλαδας.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Re: Απάντηση: Διακοπή Cosmote?

Αν έχετε κάποιο άτομο στην Ελλάδα το οποίο εμπιστευεστε να μπαινοβγαινει στο σπιτι, ίσως μπορεί να επιστρέψει τον εξοπλισμό αντί για εσάς. Καντε μια ερώτηση στην εταιρία αν κάτι τέτοιο είναι δυνατό και τονιστε το γεγονός ότι δε μπορεί να τον επιστρεψει ο κάτοχος λόγω του ότι βρίσκεται εκτός Ελλαδας.

Δυστυχώς δεν έχω κανένα.
Έτσι από περιέργεια, αν σταματήσω να πληρώνω τι γίνετε?
 

ilias

Supreme Member
18 June 2006
9,131
Bratislava
Εγω οποτε εκοψα τετοια συνδρομη μου ελεγαν σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα να επιστρεψω τον εξοπλισμο για να μη μου τον χρεωσουν.
Ηταν απο δεκα εως τριαντα μερες.
Λογω της καταστασης πιστευω δεν θα ειναι τοσο σφιχτοι.
Την συνδρομη παντως την εκοβαν μεσω τηλεφωνου.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Παιδιά επανέρχομαι, θα ανεβεί για λίγες μέρες ο γιος μου για να διευθετήσει όλες τις εκκρεμότητες.
Ποια είναι η διαδικασία διακοπής?
Τους παίρνεις τηλέφωνο η πας απευθείας σε οποιδήποτε κατάστημα και παραδίδεις τον εξοπλισμό?
Τώρα με το Lockdown είναι ανοιχτά τα καταστήματα?
Θέλουν κάποια προειδοποίηση νωρίτερα?
 

panos-

AVClub Enthusiast
13 January 2019
1,194
Απάντηση: Re: Διακοπή Cosmote?

Πρώτα καλείς το τμήμα διακοπών και διακόπτεις, από όσο ξέρω και σε κατάστημα να πάει πάλι τηλέφωνο θα πάρει.
Στη συνέχεια, έχει 90 ημέρες για να επιστρέψει τον εξοπλισμό σε οποιοδήποτε κατάστημα Cosmote/Γερμανός σε όλη την Ελλάδα. Μπορεί δηλαδή να πάει να αδειάσει το σπίτι κλπ, και απλά να πάρει μαζί τον δέκτη ώστε όταν ολοκληρωθεί η επικοινωνία και η διακοπή, να πάει σε ένα κατάστημα εκεί που θα είναι και να τον αφήσει.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Για διακοπή υπάρχει κάποιο τηλέφωνο που παίρνεις απευθείας? Επειδή στο 13888 είναι αυτόματο και λέει θα σε πάρουν πίσω σε τρεις εργάσιμες.
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Παιδιά είναι απίστευτο αυτό που συνβαίνει με την Κοσμοτέ. Από την περασμένη πέμπτη, έκτη μέρα σήμερα, με τηλεφωνήματα στο 13888, με chat στην σελίδα της Κοσμοτέ, με email, και δεν έχει καταφέρει να μιλήσει με το τμήμα διακοπών.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνβαίνει. Σκόπιμα το κάνουν? Για να μην γίνει διακοπή? :violent-smiley-030:
 

cv19985

New member
2 January 2016
24
Εγω τα καταφερα μετα απο 1 βδομαδα να το διακοψω,με πολλα τηλεφωνα chat αιτησεις κ οτι αλλο μπορει να φανταστεις.