Τάλαντευομαι για προβολέα ,Led! portable! Και short throw;

nickvas19

AVClub Addicted Member
11 August 2011
2,008
Καλησπερα και καλή χρόνια με υγεία!!

καιρο τωρα τάλαντευομαι για προβολέα. Πιο πολύ για τη αίσθητικη διότι μαζεύει εύκολα εάν θέλω( από το να έχω μια γκουμουτσα γυαλί στο σαλόνι) και βεβαια αλλάζω σημείο πχ κρεβατοκάμαρα.

οποτε αναζητώ κάτι να μοντάρεται εύκολα και να μην είναι τεράστιο,να μην πιάνει χώρο.

Βλεπω η τεχνολογία ανέβηκε αλλά όσο θα ήθελα. Διαβάζω και με τα λίγα που ξερω έπεσα πάνω στους led προβολείς που έχουν καλυτερη αντίθεση τα λεω καλά;

Το μάτι έπεσε στην viewsonic. Συγκεκριμένα στα μοντέλα m2 και x10 4K.είναι led είναι sort throw μεταφέρονται. Βεβαια ο x10 4K όσο τόσο εύκολα. Τον έβαλα όμως εάν έχει τρομερή διαφορά στην ανάλυση ώστε να συμβιβαστώ λιγο παραπάνω με το μέγεθος.

εκανα την έρευνα μου ειδα που πονάει ο κάθε προβολέας. Υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα δεδομένα που βάζω ; Διάβασα και για τον Epson ef100 αλλά δεν ήταν τόσο θετικές οι κριτικές του.

οι ίντσες που θέλω να προβάλω είναι 30,60 και 80(γενικά να έχω την δυνατότητα να αλλάζω μεγέθη). Σε σκοτεινό δωμάτιο εννοείται.η απόσταση που θα προβάλει δεν με ενοχλει εφόσον ζήτω short throw,σε βάση δαπέδου ή τράπεζακι θα μπαίνει συνήθως. Κυρίως ταινίες θα βλέπω. Ο viewsonic μ άρεσε που έχει πολλα καλά features όπως autofocus,keystone,καλά ηχεία,WiFi κτλ. Όποτε τον πετάς κάπου και στα κάνει ολα.βεβαια ο ένας από τους δυο(δεν ξερω μπορεί να κάνω και λάθος) δεν μπορεί να προβάλει από γωνία.Τελος εάν κάποια από αυτά τα features θυσιαστούν για έναν καλύτερο πρόβολεα δεν θα ελεγα οχι.

ευχαριστω.