Lupin [Netflix]

Βαθμολογήστε την Σειρά:

  • Εξαιρετική

    Votes: 8 32.0%
  • Πολύ Καλή

    Votes: 9 36.0%
  • Καλή

    Votes: 6 24.0%
  • Μέτρια

    Votes: 1 4.0%
  • Κακή

    Votes: 1 4.0%

  • Total voters
    25

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Lupin.jpg

Netflix | Imdb




"Ύστερα από τον θάνατο του πατέρα του, που κατηγορήθηκε για ένα έγκλημα που δεν διέπραξε ποτέ, ο έφηβος Assane Diop
βλέπει την ζωή του να διαλύεται. 25 χρόνια μετά, ο Arsene θα χρησιμοποιήσει την συλλογή ιστοριών 'Arsene Lupin',
Gentleman Burglar', ως έμπνευση για να εκδικηθεί."


Δημιουργός και Σεναριογράφος της γαλλόφωνης σειράς είναι ο George Kay, ενώ στη Σκηνοθεσία του πρώτο επεισοδίου
βρίσκεται ο Louis Leterrier.

Πρωταγωνιστούν οι: Omar Sy, Ludivine Sagnier, Clotilde Hesme, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy,
Herve Pierre, Christian Gazio, Soufiane Guerrab, Nicolas Wanczycki.

Το "Lupin" αποτελείται από επτά επεισόδια, και θα διατεθεί μέσα από το Netflix στις 8 Ιανουαρίου.





 
Last edited by a moderator:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
Καλογυρισμενο αλλα με πρωταγωνιστη τοσο συμπαθητικο που δεν του το εχεις οτι ειναι τοσο παμπονηρος και πανουργος οπως πρεπει να ειναι ο Λουπεν.

Και 3 μετρα αντρας δηλαδη.....ποσες μεταμφιεσεις θα κανει ?

Ας ειναι για 5 επεισοδια μονον καλυτερο απο πολλα ειναι και μιλουν και ομορφη γλωσσα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
Το δευτερο επεισοδιο ( 5 συνολο μονον δυστυχως) ηταν πολυ καλυτερο......

Θες οτι δενομαστε με την ιστορια του πρωταγωνιστη ? Μπορει.

Παντως εκατσαν τα παιδια μου να την δουν χωρις να εχουν δει το πρωτο και στο τελος δηλωσαν ενθουσιασμενοι και αυριο θελουν να δουν και το πρωτο επεισοδιο με απολυτη προτεραιοτητα !!

Δεν τους πειραζει ουτε η γαλλικη γλωσσα (που χαριτολογουν οτι δεν τους αρεσει γιατι τους ζοριζει στο σχολειο) αντιθετα ηταν πολυ χαρουμενοι με την θεαση της.

Εξαιρετικη σειρα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
Ωραια κινηματογραφηση, εξαιρετικος ρυθμος, καλη σκηνοθετικη αφηγηση, σουπερ πρωταγωνιστης και υπεροχη ιστορια.

Τι αλλο να ζητησει κανεις ?

Δεν ειναι δραματικη πολυ δεν παει στα ακρα δεν της λειπει το χιουμορ καθε αλλο θα ελεγα.

Ολα ειναι στις σωστες αναλογιες.

Ειδα και το 5ο επεισοδιο και μειναμε παγωτο....γιατι δεν τελειωνει εκει και δεν ειχα διαβασει για δευτερη σαιζον.

Εχει ομως τελικα τουλαχιστον αλλα δυο επεισοδια που θα βγουν λογικα μεσα στον μηνα.

Αν δεν κανουν δευτερη σαιζον μετα την κεντρικη ιστορια θαναι κουτοι. Αυτο το κονσεπτ εχει ολα τα εχεγγυα να γινει ο "Αγιος" Σαιμον Τεμπλαρ της γαλλικης τηλεορασης.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,334
Utopia..
Δεν την είδα προς το παρόν..
αλλά μου έκανε εντύπωση που είδα μόνο 5 επεισόδια..

Όντως και το Imdb έβαλε τώρα ακόμη 2 επεισόδια,
όπως λέει και το άρθρο στην αρχή..
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
sub-buzz-4194-1610379773-1.png



Αμ δεν το ειχα δει το αρθρο στην αρχη και εψαχνα και εγω το imdb να δω τι στα κομματια γινεται...μπορει να ειναι 10 τελικα
τα επεισοδια αυτης της σαιζον

Eλπιζουμε βασιμα να τα παει καλα και στις ΗΠΑ ωστε να ειναι σιγουρη η δευτερη σαιζον

Netflix’s ‛Lupin’ Becomes First French Series To Debut On Streamer’s U.S. Top Ten List



Υπαρχει περιπτωση ομως να εχουμε κι αλλα επεισοδια περαν των 7 μιας δεν αναφερεται πουθενα ως season αλλα ως part


Variety reported that the show would have 10 episodes, suggesting that some of these remaining episodes will be in Part 2.

Slate's review of the show, meanwhile, confirms that the show, "consists of two parts of five episodes each."

The reason that Netflix has started to split some of its shows into parts is for two reasons: the streamer tends to prefer binging smaller
batches of episodes, and it also means that if a show is popular the streamer is able to follow the first batch of episodes quickly.


 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,934
Εκεί ψηλά.....
Οχι.


Η σου αρεσει με την μια ή δεν σου αρεσει.

Εγω το αγαπησα απο την αρχη.Οπως και τα παιδια μου.
 
Ευχάριστη σειρά, τίποτα σπουδαίο, αλλά λίγο τα γαλλικά, λίγο το ότι βλέπεις και λίγο Παρισάκι, την κάνει να ξεχωρίζει από τον σορό. Λίγο παραείναι 'εύκολη' στις λύσεις βέβαια, σ'αυτό το επίπεδο, κάπως μου θυμίζει σε αφέλεια το Casa de Papel.

Επίσης, φοβερή εικόνα DV, και πολύ ωραίος, γεμάτος και κινηματογραφικός ήχος, παρότι 'σκέτο' 5.1.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Είδα ευχάριστα τα 5 επεισόδια.
Λίγο το Παρίσι , λίγο το μυστήριο ,την είδα ευχάριστα .
Είχε βέβαια και αρκετές ευκολίες .
 

simosthe

Senior Member
17 June 2014
356
Βλέπετε η σειρά οικογενειακά; Όπως το la casa ;

Στάλθηκε από το Mi 9 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk