Οθόνη Προβολής Δαπέδου

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Melodias

New member
20 April 2020
46
Καλησπέρα αγαπητοί μου,

https://www.skroutz.gr/s/25326569/Comtevision-FSS9100-Δαπέδου-221x125cm-100.html

Μήπως έχει κάποιος απο εσάς εμπειρία από τέτοιου είδους οθόνη?
Το πλεονέκτημα της σε θέμα φορητοτητας ειναι μεγάλο, απλα δεν ξέρω τίποτα για την ποιότητα της ή άλλα τυχόν προβλήματα που παρουσιάζει.
Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε ας μας ενημερώσει.

Σας ευχαριστώ
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,770
Athens
Καλησπέρα αγαπητοί μου,

https://www.skroutz.gr/s/25326569/Comtevision-FSS9100-Δαπέδου-221x125cm-100.html

Μήπως έχει κάποιος απο εσάς εμπειρία από τέτοιου είδους οθόνη?
Το πλεονέκτημα της σε θέμα φορητοτητας ειναι μεγάλο, απλα δεν ξέρω τίποτα για την ποιότητα της ή άλλα τυχόν προβλήματα που παρουσιάζει.
Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε ας μας ενημερώσει.

Σας ευχαριστώ

Σαν υλικό προβολής είναι το ίδιο με το αντίστοιχο που έχουν στις κάδρου (fixed) και τις κανονικές αναδιπλούμενες (roll-down)
Πόσο αξιόπιστος είναι ο μηχανισμός και αν έχει θέμα με το να κάνει ζάρες με τον καιρό δεν ξέρω, δεν έχω δική μου για να έχω εμπειρία με βάθος χρόνου.

Η ευκολία της φορητότητας καλή, αλλά δεν σου την σπάει να κάνεις ευθυγράμμιση κάθε φορά κλπ ?
 

Melodias

New member
20 April 2020
46
Η ευθυγράμμιση είναι όντως θέμα, αλλά επειδή νοικιαζω και δεν μένω σε δικό μου σπίτι δυστυχώς , σκέφτομαι αυτήν την λυση για να μην τρυπαω και τον τοιχο
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,411
Μεταμορφωση
Re: Απάντηση: Οθόνη Προβολής Δαπέδου

Η ευθυγράμμιση είναι όντως θέμα, αλλά επειδή νοικιαζω και δεν μένω σε δικό μου σπίτι δυστυχώς , σκέφτομαι αυτήν την λυση για να μην τρυπαω και τον τοιχο

Σου έχουν απαγορέψει να τρυπήσεις τοίχο δηλαδη οι ιδιοκτητες?ιδιοκτήτες?
Θα την τοποθετήσεις πίσω από το έπιπλο? Διαφορετικά, που θα μπει το κεντρικό ηχειο?
 

Melodias

New member
20 April 2020
46
Απάντηση: Re: Απάντηση: Οθόνη Προβολής Δαπέδου

Αγαπητέ vadergr
όχι δεν είναι τόσο "επαγγελματική" η υλοποίηση του συστήματος μου.
Τι εννοώ:
Έχω ούτως ή αλλως ήδη έναν προβολέα λόγω της δουλειάς μου και λόγω της καραντίνας τώρα σκέφτηκα να τον χρησιμοποιώ πλέον και για προβολή ταινιών καθώς βρίσκομαι πλέον αρκετές ώρες στο σπίτι. Οπότε το σκεπτικό είναι , που το έχω κιόλας εφαρμόσει, προβολή για ταινίες και ήχο στερεοφωνικό από τον δικαναλο ενισχυτή μου. Η προβολή μέχρι στιγμής γίνεται σε τοίχο, ο οποίος οντως είναι άψογα σπατουλαριστος και επιπεδος χωρίς ψεγάδι. Το μειονέκτημα του είναι το εκρού χρώμα του! Άσε που κάθε φορά ξεκρεμαω κι έναν πίνακα 1,5mX1m :) .
Για αυτούς τους λόγους και σκέψη για μία φορητή οθόνη προβολής.
 

el_el

Senior Member
14 September 2006
320
εχω την ιδια tentioned screen ηλεκτροκινητη, πολυ στιβαρη κατασκευη! (μου πηγε 1100 ευρω η 110´´ επειδη ειναι tentioned klp)