Ερώτηση περί διακοπής Wind Vision

tekmiriomenos

New member
9 January 2021
1
Έχω doubleplay στη WIND μαζί με την VISION και λήγει η 24μηνη δέσμευση σε λίγο καιρό.
α) Όταν αλλάξω πάροχο ιντερνετ θα διακοπεί και η VISION αυτόματα ή πρέπει να κάνω αίτηση διακοπής ξεχωριστά για την VISION?
β) Την αιίτηση πρέπει να την κάνω ακριβώς μετά την ημερομηνία λήξης της δέσμευσης για να μην χρεωθώ κερατιάτικα? ή θα αργήσει η WIND να κάνει τη διακοπή και θα χρεωθώ πάλι?
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,886
Έχω doubleplay στη WIND μαζί με την VISION και λήγει η 24μηνη δέσμευση σε λίγο καιρό.
α) Όταν αλλάξω πάροχο ιντερνετ θα διακοπεί και η VISION αυτόματα ή πρέπει να κάνω αίτηση διακοπής ξεχωριστά για την VISION?
β) Την αιίτηση πρέπει να την κάνω ακριβώς μετά την ημερομηνία λήξης της δέσμευσης για να μην χρεωθώ κερατιάτικα? ή θα αργήσει η WIND να κάνει τη διακοπή και θα χρεωθώ πάλι?
Ξεχωριστά αιτήσεις διακοπής..

Για τα υπόλοιπα ρωτάς την εξυπηρέτηση ή κατάστημα..
 

Hellraiser

Senior Member
22 January 2007
464
Planet Earth
Δεν το κατάλαβα αυτό...από τη στιγμή που αλλάζεις πάροχο πρέπει να κάνεις και αίτηση διακοπής;

Δεν το κάνει αυτό ο καινούριος πάροχος;
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,886
Re: Απάντηση: Wind Vision

Δεν το κατάλαβα αυτό...από τη στιγμή που αλλάζεις πάροχο πρέπει να κάνεις και αίτηση διακοπής;

Δεν το κάνει αυτό ο καινούριος πάροχος;
Sorry, αίτηση φορητότητας στο σταθερό και αίτηση διακοπής στη vision
 

Paris2018

AVClub Enthusiast
16 September 2018
1,106
Καλησπέρα.Να πω εν τάχει την εμπειρία μου για να μη βρεθεί ο φίλος προ εκπλήξεως.Νομιζω ότι τα είχα ξαναγράψει τότε αλλά ας κάνω μια περιληψη.
Το καλοκαίρι του 19 όταν και ολοκληρώθηκε η διετής δέσμευση με τη wind άλλαξα πάροχο αφού η πρώτη από 23 ευρώ μου πήγαινε την συνδρομή 25 αν έκανα ανανέωση!Τον Οκτώβριο του 18 είχα βάλει και vision με ξεχωριστή διετή δέσμευση.Φυσικα πριν τη βάλω είχα ρωτήσει τι θα γίνει σε περίπτωση που σταματήσω να είμαι συνδρομητής της εταιρίας το καλοκαίρι μέ τη λήξη της δέσμευσης στο double play και ο υπάλληλος μου είχε πει ότι θα σταματήσει και η αντίστοιχη του vision αζημιως.Χρεώθηκα όμως κανονικά πέναλτι διακοπής έστω και αν δεν ήταν δική μου ευθύνη.Δεν το συζητώ για το παράλογο της υπόθεσης πως γίνεται δηλαδή να με χρεώνουν πέναλτι από τη στιγμή που δεν δίνουν τη δυνατότητα να έχω τη vision και στο νέο πάροχο, άρα δεν εγώ εγώ ευθύνη για τη διακοπή της υπηρεσίας.
Αυτο που με εξόργισε είναι ότι και πριν προβώ στη φορητότητα ζητώντας προσφορα για να συνεχίσω στη wind είχα κάνει αντίστοιχη ερώτηση και μου είχαν πει ότι θα κάνω αίτηση διακοπής θα χρεωθώ το πέναλτι και στην πορεία θα αιτηθω πίστωση του πέναλτι αφού δεν φταίω εγώ.Φυσικα το ποσό δεν πιστώθηκε ποτέ και μετά από κανένα δίμηνο ήρθε εκαθαριστικος λογαριασμός με το ποσό του πέναλτι να δίνει το παρόν κανονικοτατα.
Τσακωθηκαα στο τηλέφωνο , έστειλα email διαμαρτυρίας με στοιχεία και ημερομηνίες που είχα επικοινωνήσει μαζί τους ώστε να ακούσουν τα ηχογραφημένα σε περίπτωση που δεν πιστεύουν η δεν τους συμφέρει να σταθούν στα λόγια μου και οι αθεοφοβοι δεν μπήκαν καν ποτέ στον κόπο ούτε να μου απαντήσουν ούτε να μου ζητήσουν τα χρήματα.Καποια στιγμή περνούσα έξω από ένα κατάστημα wind και είπα να μπω να ρωτήσω.Μαντεψτε.Ναι ναι το ποσό του πέναλτι είναι εκεί ακόμα και με περιμένει να το πληρώσω!Η κοπέλα που με εξυπηρέτησε μου είπε ότι μπορεί να πάει δικαστικώς ασχέτως αν δεν με ενοχλησε ποτέ κανείς.Το θεωρώ δύσκολο μεν αλλά δεν με χαλάει κιόλας να πω την αλήθεια.Γιατι αν συμβεί κάτι τέτοιο θα πέσει πολύ , πάρα πολύ γλέντι με τους ανεκδιηγητους.
Η συμβουλή για το φίλο είναι να επικοινωνήσει με την εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσει τα πάντα ,να ζητήσει όνομα του υπαλλήλου που θα τον εξυπηρετήσει , να αναφέρει πως θα καταγράψει και ο ίδιος την κλήση( και να την καταγράψει) με επιφύλαξη κάθε νόμιμου δικαιώματος του και μετά να προχωρήσει σε διακοπή φορητότητα κλπ.
 
  • Like
Reactions: Epistimonas

Epistimonas

Established Member
1 February 2022
286
Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τα novasports στο vision σπασίματα όχι πάντα αλλά εκνευριστικο και η απάντηση της wind ότι φταίει η nova.
Σε σας πως πάει?
 

tgiamour

Senior Member
12 January 2012
377
Καλημέρα ήθελα να ρωτήσω τι γίνεται με τα novasports στο vision σπασίματα όχι πάντα αλλά εκνευριστικο και η απάντηση της wind ότι φταίει η nova.
Σε σας πως πάει?
και σε μενα το ιδιο,σπασιματα οχι παντα και κακη ποιοτητα εικονας.
 

SatZapper

AVClub Enthusiast
5 September 2007
1,156
Άραγε γιατί ξαφνικά υπάρχουν 2 "Wind Vison" και που αποσκοπούν στο IPTV δεν έχω καταλάβει...