Αγορα smart tv 4k οικονομικη 400

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

lybe33

New member
6 January 2012
33
AGW5C36JUnbYgAAAABJRU5ErkJggg==
AAAAABJRU5ErkJggg==
 

lybe33

New member
6 January 2012
33
Re: Αγορα smart tv 4k οικονομικη 400 ευρ .

κανενας παιδια τιποτα ? να διορθοσω μεχρι 350 ευρ .
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,962
Re: Αγορα smart tv 4k οικονομικη 400 ευρ .

Όταν ανοίγω νήμα για αγορά τηλεόρασης ...

-----------

Καλημέρα lybe33 πείτε και δύο λόγια για τα παρακάτω:

Απόσταση κύριας θέασης :

Θέση θέασης (απέναντι σχετικά,πλάι):

Συνθήκες περιβάλλοντος φωτισμού (φως ημέρας,χαμηλός,σκοτεινός,καθόλου):

Κύρια χρήση-περιεχόμενο (ταινίες,σειρές,αθλητικά,gaming,digea,) :

Πηγές (sd,hd,HDR,streaming):

Απαιτήσεις σε ποιότητα:

Απαιτήσεις άλλες:

προϋπολογισμός : μέχρι 350

προηγούμενη/υπάρχουσες τηλεόρασεις:
 

lybe33

New member
6 January 2012
33
Καλημερα φιλε σε ευχαριστώ
3 μετρα θεαση απεναντι οχι πλαγια κυρίως καναλια ταινίες νετφλιξ ιντερνετ αθλητικά θέαση games ps4 κ pc συνδέσεις υπολογιστή με hdmi κ ps4 hdmi . Αυστηρά μέχρι 350 μονο tcl έχω δει μέχρι στιγμής λενε ότι είναι αργές στις εναλλαγές καναλιών. Android λογισμικο θελω λογω ότι λενε πιο ελαφρύ λογισμικο κ βάζεις ότι θες όπως στα κινητά. Αν ισχύει δεν ξερω .


Καλημερα φιλε σε ευχαριστώ
3 μετρα θεαση απεναντι οχι πλαγια κυρίως καναλια ταινίες νετφλιξ ιντερνετ αθλητικά θέαση games ps4 κ pc συνδέσεις υπολογιστή με hdmi κ ps4 hdmi . Αυστηρά μέχρι 350 μονο tcl έχω δει μέχρι στιγμής λενε ότι είναι αργές στις εναλλαγές καναλιών. Android λογισμικο θελω λογω ότι λενε πιο ελαφρύ λογισμικο κ βάζεις ότι θες όπως στα κινητά. Αν ισχύει δεν ξερω .


Μισο φωτισμένο δωματιο εχω παντζούρια κατεβασμένα.


Αναμεσα από αυτές ποια προτιμάτε και γιατι ;

https://www.skroutz.gr/comparelists/12?compare=20754570,21559406,21272165,25059835,25607551
 
Last edited by a moderator:

Michalis3

Supreme Member
25 February 2011
8,020
Απάντηση: Αγορά smart TV 4K, οικονομική, έως 350 ευρώ

Καμιά 50" δε θα είναι σωστή αγορά, για τρία μέτρα απόσταση θέασης. Μάζεψε περισσότερα χρήματα, για μια στις 60"-65".
 

lybe33

New member
6 January 2012
33
Re: TCL EP660/EP640 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Αξιζει αυτή η τηλεόραση....;;;;;
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Re: Αγορα smart tv 4k οικονομικη 400 ευρ .

Καλημερα φιλε σε ευχαριστώ
3 μετρα θεαση απεναντι οχι πλαγια κυρίως καναλια ταινίες νετφλιξ ιντερνετ αθλητικά θέαση games ps4 κ pc συνδέσεις υπολογιστή με hdmi κ ps4 hdmi . Αυστηρά μέχρι 350 μονο tcl έχω δει μέχρι στιγμής λενε ότι είναι αργές στις εναλλαγές καναλιών. Android λογισμικο θελω λογω ότι λενε πιο ελαφρύ λογισμικο κ βάζεις ότι θες όπως στα κινητά. Αν ισχύει δεν ξερω .
Σε τοσο λίγα λεφτά τηλεόραση, το Android θα σέρνεται οπότε δεν ξέρω ποσο πλεονέκτημα θα είναι.. Επίσης σε σχέση με τα άλλα 2 (tigen, webos) είναι με διαφορά το ποιο βαρυ, οχι το ποιο ελαφρύ. Βέβαια έχει δυνατότητες τεράστιες σε σχέση με τα άλλα 2 αν δε σε πειράζει που θα σέρνεται σε αυτα τα λεφτά.
Πάντως οι tcl και hisense σε λίγα λεφτά είναι απο τις καλύτερες, σε καλο δρόμο εισαι. Την f&u δε θα την κοίταγα (αν και σε λίγα λεφτά δεν αποκλείεται να έχει κατι καλούτσικο).
 

lybe33

New member
6 January 2012
33
Re: Smart tv και λογισμικό.

Καλησπερα φιλε μου αν δεν με ενδιαφέρει τόσο το smart tv λογισμικό και θελω ποιότητα σαν εικόνα σαν hdr αλλα τα λεφτά που διαθέτω ταβάνι είναι 400 ευρ . Σε τι περίπτωση παω βοηθησε με παρακαλω.
 

sosimple

AVClub Enthusiast
15 April 2007
835
Re: Smart tv και λογισμικό.

Καλησπερα φιλε μου αν δεν με ενδιαφέρει τόσο το smart tv λογισμικό και θελω ποιότητα σαν εικόνα σαν hdr αλλα τα λεφτά που διαθέτω ταβάνι είναι 400 ευρ . Σε τι περίπτωση παω βοηθησε με παρακαλω.
Σε αυτο υπάρχουν πολυ καλύτεροι γνώστες απο εμενα. Ας γράψει οποίος ξέρει.
 

Paris2018

AVClub Enthusiast
16 September 2018
1,089
Σε τοσο λίγα λεφτά τηλεόραση, το Android θα σέρνεται οπότε δεν ξέρω ποσο πλεονέκτημα θα είναι.. Επίσης σε σχέση με τα άλλα 2 (tigen, webos) είναι με διαφορά το ποιο βαρυ, οχι το ποιο ελαφρύ. Βέβαια έχει δυνατότητες τεράστιες σε σχέση με τα άλλα 2 αν δε σε πειράζει που θα σέρνεται σε αυτα τα λεφτά.
Πάντως οι tcl και hisense σε λίγα λεφτά είναι απο τις καλύτερες, σε καλο δρόμο εισαι. Την f&u δε θα την κοίταγα (αν και σε λίγα λεφτά δεν αποκλείεται να έχει κατι καλούτσικο).

Η tcl του ξαδέρφου μου πετάει στο android.Οχι σε σχέση με tizen και webos αλλά σε σχέση με την somy af8 μου.