Καλώς ήρθατε στο AVClub.
Σελίδα 2 απο 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 20
    Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2018
    Περιοχή
    Αθήνα

Απάντηση: Re: Απάντηση: CosmoteTV OTT - Kaonmedia KSTB6077 vs. Skyworth HY44G

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από keraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για την ακρίβεια 09/12/2019 ξεκίνησε η ΟΤΤ πλατφόρμα,αν θυμάμαι καλά! Θυμάμαι μάλιστα που το ανάφεραν πολλοί φίλοι εδώ που πήραν από τους πρώτους! Μάλιστα θυμάμαι που σχολιάζαμε ότι για αρκετό καιρό μετά την τυπική έναρξη στις 09/12/2019 ότι δεν υπήρχε καμμία διαφημιστική προβολή της νέας πλατφόρμας!
    Εγω το πηρα από τους πρώτους και ο πρώτος που είχα πάει στον Γερμανό στο golden hall

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Senior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    May 2012

Re: CosmoteTV OTT - Kaonmedia KSTB6077 vs. Skyworth HY44G

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από keraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για την ακρίβεια 09/12/2019 ξεκίνησε η ΟΤΤ πλατφόρμα,αν θυμάμαι καλά! Θυμάμαι μάλιστα που το ανάφεραν πολλοί φίλοι εδώ που πήραν από τους πρώτους! Μάλιστα θυμάμαι που σχολιάζαμε ότι για αρκετό καιρό μετά την τυπική έναρξη στις 09/12/2019 ότι δεν υπήρχε καμμία διαφημιστική προβολή της νέας πλατφόρμας!
    Ισχύει !!
    23 Δεκεμβρίου του 2019 ξεκίνησα να έχω την υπηρεσία αλλά για να βρω το box έπρεπε να κάνω πολλά τηλέφωνα σε πολλά καταστήματα Γερμανός (4 διαφορετικά ) και δεν είχαν καν ενημέρωση ..
    Το βρήκα στις 23 Δεκεμβρίου από αλλεπάλληλα τηλ.
    Εν ολίγοις δεν είχαν ενημέρωση ούτε οι επίσημοι αντιπρόσωποι.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2015

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από todkos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χτες έκανα παραγγελία . Σήμερα με πήραν τηλ. Αύριο θα το στείλουν,Πέμπτη λένε θα έρθει.
    Δεν ξέρω-ξέρουν πιο box.
    Συμβόλαιο δεν μου έστειλαν, μόνο επιβεβαίωση παραγγελίας.
    Όταν έρθει θα ενημερώσω πιο είναι.

Αν μπεις στον λογαριασμο σου mycosmote,πας στην συνδεση τηλεορασης και στην καρτελα "πληροφοριες εξοπλισμου" γραφει το μοντελο του box.Κι εγω προχτες εκανα νεα συνδεση,ακομη δεν εχω παραλαβει το box,αλλα στην εν λογω καρτελα γραφει T/P ANDROID TV STB KAON KSTB6077

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από drberto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπεις στον λογαριασμο σου mycosmote,πας στην συνδεση τηλεορασης και στην καρτελα "πληροφοριες εξοπλισμου" γραφει το μοντελο του box.Κι εγω προχτες εκανα νεα συνδεση,ακομη δεν εχω παραλαβει το box,αλλα στην εν λογω καρτελα γραφει T/P ANDROID TV STB KAON KSTB6077
    Ωραίος!
    Δυστυχώς και μένα kaon λέει

B3D8EDA6-1E52-4652-A4BE-810C2B4ACDC5.jpg

Συντονιστής κατηγορίας
    Ημερομηνία εγγραφής
    Oct 2013
    Περιοχή
    Athens

καλά, μην κάνετε λες και σας έκλεψαν.
    Πρός το παρόν μόνο σαν φήμη υπάρχει ο νέος δέκτης, και πρακτικά, δεν θα έχει κάποια ουσιώδη διαφορά.
    Δεν δίνουν NVIDIA Shield TV... ένα αντίστοιχα OEM μπρίκι σαν τον Kaon είναι και το skyworth.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

Σε επίπεδο επιδόσεων βάσει GeekBench4 ο Amlogic S905 φαίνεται σε 32-bit εφαρμογές να αποδίδει περίπου στα ίδια με τον BCM7268 (Kaonmedia). Βέβαια το benchmark αναφέρεται κατά πάσα πιθανότητα στον παλιό S905 (Cortex A53) χωρίς να διευκρινίζεται ποιο ακριβώς μοντέλο αφορά, τη στιγμή που ο S905x4 (Cortex A55) προορίζονταν για την αγορά το Q42019-Q12020. Να αναφερθεί εδώ ότι ο A55 λέγεται ότι προσφέρει περί του 20% μεγαλύτερη ταχύτητα και εξοικονόμηση ενέργειας σε σχέση με τον A53 καθώς και εγγενή υποστήριξη για encoding HEVC (H.265).

references-
    S905: https://browser.geekbench.com/v4/cpu/search?q=S905 / https://en.wikipedia.org/wiki/Amlogic
    BCM7268: https://browser.geekbench.com/v4/cpu/search?q=KSTB6077

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007

Να ρωτήσω ρε παιδιά ,τι περισσότερο προσφέρουν αυτά τα boxαξακια από το app της tv.
    Βλέπω προς το παρόν από το app και πάει σφαίρα. Όταν μου έρθει το box να το βάλω και γιατί;

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2010

Τα μποξάκια στα οποία επιτρέπεται η αναπαραγωγή συμπεριλαμβανομένου αυτού που δίνει η ίδια η Cosmote είναι συνήθως καθαρά 'Android TV' χωρίς δυνατότητα root και ανάλογα με το μοντέλο μπορεί να έχουν καλύτερα χαρακτηριστικά από παλαιότερα μοντέλα smart τηλεοράσεων. Επίσης μπορεί κανείς να τα χρησιμοποιήσει για ταυτόχρονη θέαση σε 2η τηλεόραση - σε άλλο δωμάτιο και να εγκαταστήσει εφαρμογές από το Google PlayStore κανονικά, όπως και να στήσει επάνω τους Kodi κλπ...Με τη χρήση του box η Cosmote και κάθε Cosmote μπορεί να έχει πιο σωστό έλεγχο στην παρεχόμενη υπηρεσία και την ποιότητα αυτής, καθώς και να επιλύει θέματα πιο εύκολα.

Established Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Jan 2015

Απόσπασμα Αρχική Δημοσίευση από todkos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω ρε παιδιά ,τι περισσότερο προσφέρουν αυτά τα boxαξακια από το app της tv.
    Βλέπω προς το παρόν από το app και πάει σφαίρα. Όταν μου έρθει το box να το βάλω και γιατί;
    Σε τι μαρκα τηλεορασης βλεπεις το app;Γιατι εγω το εχω σε LG,και παρολο που αναβαθμιστηκε προσφατα το app για LG,εχει τραγικο buffering και καθυστερηση στην εναλλαγη οταν πχ θελω να δω το προγραμμα και μετακινουμαι μεταξυ των καναλιων.Ελπιζω στο box να ειναι καλυτερα τα πραγματα.Κατα τ'αλλα ενας σημαντικος λογος ειναι κι αυτος που αναφερει ο RTouris,δηλαδη θεαση σε 2 τηλεορασεις ταυτοχρονα,στη μια μεσω box και στην αλλη μεσω app.

Junior Member
    Ημερομηνία εγγραφής
    Dec 2007

Σε Sony μια χαρά πάει το app
    Τουλάχιστον όχι χειρότερα από ότι έχω συνηθίσει με το Netflix

Σελίδα 2 απο 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Πληροφορίες Θέματος

Users Browsing this Thread

Αυτή τη στιγμή διαβάζουν την κατηγορία 1 χρήστες. (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Tags for this Thread

Bookmarks

Κανόνες καταχώρησης