Παίζει σενάριο να μην υπάρχουν Philips 804 εν όψει της αναμονής για 805 κτλ;

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Δυστυχώς, πήρα πολύ αργά την απόφαση για αγορά της 854.. ή έστω και της 855..
ΔΕν μπορώ να βρω πουθενά στην εγχώρια τιμή σε λογική τιμή ούτε την μια ούτε την άλλη.
Το ιδιο και στο εξωτερικό !!!
Θέλω να έχω το Ambilight αλλά ακόμη και οι επιλογές hue sync + σχετικό ταινία ανεβάζουν το budget στο θεο!!
Παίζει σενάριο να μην υπάρχουν παλιότερες 804 εν όψει τςηα αναμονής για σειρά 805 κτλ??
Διαβάζω κιόλα περί 999 τιμής και μου φαίνεται τελείως κουφό...
 

tgiamour

Senior Member
12 January 2012
377
55αρα έχει μέσο public.Είχε πέσει στα 1295 περίπου πριν λίγο διάστημα.Τώρα βλέπω ότι την ξανα ανέβασαν.

https://www.public.gr/product/tileo...4-ambilight-oled-smart-4k-uhd/prod12203049pp/

Στα 999 δε νομίζω να πέσει ποτέ.
Προσωπική άποψη αξίζει μέχρι το τελευταίο σεντς κ σε αυτή την τιμή.
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Η σελίδα του public ΔΕΝ λειτουργεί σωστά και δεν γίμνετια παραγγελία. Πήρα πρόσφατα και τηλέφωνο και δεν υπάρχει το προίον μου λένε
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Επίσης να πω ότι στα 1400 περίπου μου βγαίνει η 65αρα από Ιταλία. με αυτή την λογική την βρίσκω ακριβή στα 1300 την 55αρα
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
μέσω αναζήτησης στο idealo. υπάρχει εταιρία που το δίνει 1650 ευρώ και δίνει μια έκτπωση έξτρα 10%.
Απλά δεν θέλω λόγω μεγέθους να πάω σε 65. Θέλω να αντικαταστήσω μια 60αρα που έχω και νομίζω ότι οι 60 για το σαλόνι είναι ήδη πολύ. Το κόνσεπτ είναι να φύγει η 55 lg oled από το δωμάτιο και να πάει σαλόνι και να μπει στο δωμάτιο η φιλιπσ. Λόγω υπάρχοντος φωτισμού στην κρεβατοκάματα και πολύ καλού συστήματος ηχητικού εκεί βλέπουμε αραγμένοι τηλεόραση, οπότε εκεί θέλω να κάνω την βελτίωση.. οι 65 είνα βλακεία γι ατην περίπτωση μου ...
 

Stergios Giotas

AVClub Enthusiast
4 November 2006
833
https://www.idealo.it/risultati.html?q=philips+oled

Ποιο από όλα τα καταστήματα, φίλε μου, δίνει την 65άρα 1400 ευρώ; Γνωρίζεις αν στέλνει Ελλάδα και με πόσα μεταφορικά; Όσο για τα υπάρχοντα μοντέλα, όντως άργησες. Ποιος θα εισάγει τηλεοράσεις από την Ιταλία εν μέσω πανδημίας; Εγώ, στη θέση σου, θα περίμενα τα καινούργια μοντέλα που κατά πάσα πιθανότητα θα έχουν και hdmi 2.1. Λογικά, αυτή ή την άλλη εβδομάδα θα παρουσιασθούν και θα δούμε τα πρώτα κομμάτια στον Κώτσο γύρω στον Ιούνιο.
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
https://www.idealo.it/risultati.html?q=philips+oled

Ποιο από όλα τα καταστήματα, φίλε μου, δίνει την 65άρα 1400 ευρώ; Γνωρίζεις αν στέλνει Ελλάδα και με πόσα μεταφορικά; Όσο για τα υπάρχοντα μοντέλα, όντως άργησες. Ποιος θα εισάγει τηλεοράσεις από την Ιταλία εν μέσω πανδημίας; Εγώ, στη θέση σου, θα περίμενα τα καινούργια μοντέλα που κατά πάσα πιθανότητα θα έχουν και hdmi 2.1. Λογικά, αυτή ή την άλλη εβδομάδα θα παρουσιασθούν και θα δούμε τα πρώτα κομμάτια στον Κώτσο γύρω στον Ιούνιο.


1649 είναι σήμερα όπως βλέπω. Και με επικοινωνία έχει 10% έκπτωση και δωρεάν αποστολή Ελλάδα
ΠΟΛΥ καλή τιμή

Να περιμένω μέχρι Ιούνιο δεν το βλέπω. Η σειρά 8 με κωδικό στο τέλος 5 είναι μοντέλα καινούργια που κυκλοφόρησαν πριν λίγους μήνες. Λογικά με αυτό το κόστος, κάποιος κοιτάει προς τα εκεί. Στην Ιταλία όπου κοιτάω όμως η τιμή της 55 855 κτλ είναι στα 1500 ευρώ. ΔΕΝ είναι μικρή
 

papasouzakias

Moderator
Staff member
13 May 2009
4,523
Στο θέμα μεγέθους μη διστάζεις. Οι περισσότεροι που το μετανιώνουν είναι αυτοί που πήραν το μικρότερο μέγεθος. Απλά αν γίνει εισαγωγή από εξωτερικό υπάρχει το θέμα του after sales support σε περίπτωση, ό μή γένοιτο, βλάβης.
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Τελικώς από το συγκεκριμένο σάιτ έγινε διαθέσιμο το 805 μοντέλο. 1500 μείον 10% τελική 1350 με μεταφορά σε Ελλάδα δωρεάν
Νομίζω bulls eye
 

tgiamour

Senior Member
12 January 2012
377
Προσωπική άποψη,εάν δεν υπάρχει θέμα χώρου καλύτερα να προτιμήσεις την 65 854 στα 1400 παρα την 55 805 στα 1300.
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Προσωπική άποψη,εάν δεν υπάρχει θέμα χώρου καλύτερα να προτιμήσεις την 65 854 στα 1400 παρα την 55 805 στα 1300.
Λόγω εύρεσης της 805 έγινα αλλαγές - προγραμματισμός
θα μπει στην κρεβατοκάμαρα στην θέση Άλλης oled lg.. σε απόσταση κρεβατιού η 55 είναι οροφή. Αλλά σκοπός εινια να μπω στην χώρο του ambilighr κάθοσον η κρεβάτοκαμαρα έχει ήδη 5 λάμπες hue
 

tgiamour

Senior Member
12 January 2012
377
Αλλά σκοπός εινια να μπω στην χώρο του ambilighr κάθοσον η κρεβάτοκαμαρα έχει ήδη 5 λάμπες hue

Σε νιώθω.Εγώ έχω την τηλεόραση στο σαλόνι και εχω στην κατοχή μου 3ης λάμπες, 3 μέτρα λεντοταινία,2 σποτ και περιμένω ένα φωτιστικό οροφής (με το 4απλο σποτ).Το αποτέλεσμα ambilight tv +hue παει την θέαση άλλο επίπεδο.
Καλορίζικη η τηλεόραση,για μένα έχεις κάνει την καλύτερη επιλογή.
 

Eki_13

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,208
το εμπιστευεστε απο Ιταλια? Εκτός απο εγγύηση δεν υπάρχει κι ο κινδυνος για θεμα στη μεταφορα? εκει τι κανεις? μπλεκεις. ο κωτσοβολος και γενικα στα skroutzoμαγαζα ξερουμε γτ δεν εχει ξαφνικα? περσι ειχε ολη τη χρονια
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Με την ιταλική ιντενετικη εταιρία δεν βλέπω φως. Έπρεπε να είχε σταλεί. Αλλά δεν εστάλη.
Σκέφτομαι την ακύρωση της παραγγελίας και την αγορά της 754 που είναι στα 1100 από κότσο (μείον της επισοτρφής 20% της Εθνικής), μιας και δεν υπάρχει διαθέσιμη σειρά 8
Το ερώτημα είναι εάν η 754 αξίζει στα 900 ευρώ σήμερα. Παλιότερη τηλεόραση. όχι ανδροιντ που φαίνειται να είναι η βασική διαφορά.

Χρήση ΜΟΝΟ σε Netflix και εξωτερική πηγή (νόβα). αποκλειστικά αυτά.
Απόψεις?
 

wave1975

AVClub Enthusiast
27 January 2011
883
Δ. Μακεδονία
Re: Philips 754 : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Μεταφέρω (πριν το κάνει ο xavito) το ερώτημα μου εδώ καθόσον μια εταιρία που επρόκειτο να στείλει την 855 από Ιταλία, αποδείχθηκε... ΠΟΛΥ ιταλική.
Το ερώτημα:

Με την ιταλική ιντερνετικη εταιρία δεν βλέπω φως. Έπρεπε να είχε σταλεί. Αλλά δεν εστάλη.
Σκέφτομαι την ακύρωση της παραγγελίας και την αγορά της 754 που είναι στα 1100 από κότσο (μείον της επισοτρφής 20% της Εθνικής), μιας και δεν υπάρχει διαθέσιμη σειρά 8
Το ερώτημα είναι εάν η 754 αξίζει στα 900 ευρώ σήμερα. Παλιότερη τηλεόραση. όχι ανδροιντ που φαίνειται να είναι η βασική διαφορά.

Χρήση ΜΟΝΟ σε Netflix και εξωτερική πηγή (νόβα). αποκλειστικά αυτά.
Απόψεις?