Mi Box s και stick Προβληματα

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
Καλησπερα σε ολους.. εχω μια 32αρα arielli tv στην κρεβατοκαμαρα, με σμαρτ δυνατοτητες της κακιας ωρας.. σερνεται σαν σαβρα πατημενη... επειδη θελουμε να χουμε νετφλιξ και youtube λεω ας παρω ενα μποξακι...
πριν λιγες μερες λοιπον παρελαβα ενα mi box s, το συνδεσα στην τηλεοραση, το αναψα, εβαλα λογαριασμο google, και στην συνεχεια μου βγαλε μυνημα οτι εχει system update.. ε λεω πριν βαλω οτιδηποτε ας το κανω,... το κατεβασε, εκανε reboot και δεν ξανα αναψε!!.. περιμενα ωρα, το βγαλα απτο ρευμα το ξανα βαλα, τιποτα.. εστειλα μειλ στο καταστημα μου ειπανε να τους το στειλω...

Λεω λοιπον μεχρι να παει και να ρθει το box να παρω ενα stick το οποιο οταν παραλαβω πισω το box να το κανω δωρο στους γονεις μου...

Το συνδεω στην τηλεοραση... το λεντ αναβει αλλα το στικακι ειναι νεκρο και απλα ΔΕΝ αναβει!!!! Τρελαθηκα!!!!
Ρε παιδια κανω κατι λαθος; Τοσο σαβουρες ειναι αυτα που μου κατσαν 2 στα 2 χαλασμενα;!!!
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,124
ΑΘΗΝΑ
Κατά πάσα πιθανότητα,δεν έχουν κανένα πρόβλημα και τα 2 ή για να είμαι πιό σαφής,έχουν ένα πρόβλημα,το ότι είναι Xiaomi.
Ποτέ δεν θα ξέρεις αν έχουν χαλάσει ή αν λειτουργούν σωστά.Ακόμα και αν λειτουργούν σωστά για μήνες,θα έρθει μία ημέρα και δεν θα ανάβουν ή θα ανάψουν όποτε θέλουν χωρίς να ξέρεις το πως έφτιαξαν και αφού προηγουμένως θα έχεις βγάλει τα μάτια σου,βλέποντας βιντεάκια στο νετ για "λύσεις".
 

ΣΩΚΡΑΤΗΣ Τ.

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
7,124
ΑΘΗΝΑ
10 mi box s έχω φέρει για φίλους και γνωστούς.
Όλα δουλεύουν άψογα από την πρώτη μέρα μέχρι σήμερα.
Βρε κι εμένα δουλεύουν,τόσο το S όσο και το πρώτο μοντέλο.
Το θέμα είναι ότι δουλεύουν όπως και όποτε θέλουν.
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
τι να πω βρε παιδια... ενα απλο streamer θελω για την κρεβατοκαμαρα ΜΟΝΟ για nertflix και youtube... τοσο δυσκολο ειναι πια...

Οπως και να χει το box s το στειλα πισω, θα κανω το ιδιο και με το stick.. τυχη ε...
 

Tsakalos!

Supreme Member
8 December 2009
5,345
Samos!
βρηκα και τσιμπησα ενα apple tv 3 με ενα 50αρικο .... λογικα θα μου κανει την δουλιτσα καλυτερα απτα μιμι...
οπως ειπα δεν εχω μεγαλερς απαιτησεις... netflix και youtube 720- 1080 .