Samsung Q6FN - YouTube

balander

New member
16 March 2011
45
καλησπερα σας,

εχω μια τηλεοραση 55αρα samsung qled q6fn (2018) και εδω και 2 μηνες περιπου το youtube εχει προβλημα. Οταν παω να παιξω ενα βιντεο, το γυρναει στα 360p και οταν το παω στα 4Κ κολλαει και δεν παιζει ή παιζει για λιγο και σταματάει ή δείχνει μαύρη οθόνη και δεν κάνει τιποτα. Σπανια παιζει κανονικα. Δεν ειναι θεμα ταχυτητας και εκανα και επαναφορα κτλ. Σε αλλες 2 ιδιες τηλεορασεις που δοκιμασα (σε μαγαζι και σε εναν φιλο μου) υπαρχει το ιδιο προβλημα. Βλεπω και στο φορουμ της samsung εχουν το ιδιο προβλημα αλλοι χρηστες απο αλλες χωρες. Μιλωντας με την samsung ειπε οτι δεν ειναι δικο μας προβλημα και ειναι του youtube και να μιλησω με την υποστηριξη του youtube (?).

Τι μπορω να κανω; Δικαιουμε τιποτα σαν σερβις; Μου ερχεται να την πουλησω οσο οσο και να παω σε LG.
 

billpeppas

Supreme Member
23 October 2013
6,816
Athens
Re: Samsung Q6FN - YouTybe

Δοκίμασες να απεγκαταστήσεις το YouTube app και να το ξαναβάλεις ?
Υπάρχει και η λύση να πάρεις ένα TV box σαν το Xiaomi Mi Box S ή πιο ιδανικά το NVIDIA Shield TV 2019 και να λύσεις όλα σου τα προβλήματα και να προσθέσεις και νέες δυνατότητες στην TV μονομιάς :)
 

balander

New member
16 March 2011
45
Re: Samsung Q6FN - YouTybe

Δοκιμασα, δεν εγινε κατι. Το ερωτημα ειναι αν μια εταιρια πουλαει ενα προιον και αυτο δεν ειναι λειτουργικο, αν εχει το δικαιωμα να αρνειται πχ το σερβις η την αλλαγη λεγοντας πως δεν φταιει η τηλεοραση αλλα η εφαρμογη (που συμφωνω, αλλα samsung γραφει και εγω την πηρα μονο για youtube). Ποσο μπορω να την πουλησω αυτη; σε τι τιμη;
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,982
Re: Samsung Q6FN - YouTybe

Δοκιμασα, δεν εγινε κατι. Το ερωτημα ειναι αν μια εταιρια πουλαει ενα προιον και αυτο δεν ειναι λειτουργικο, αν εχει το δικαιωμα να αρνειται πχ το σερβις η την αλλαγη λεγοντας πως δεν φταιει η τηλεοραση αλλα η εφαρμογη (που συμφωνω, αλλα samsung γραφει και εγω την πηρα μονο για youtube). Ποσο μπορω να την πουλησω αυτη; σε τι τιμη;

Για τις εφαρμογές τρίτων πχ YouTube(Google) που αναβαθμίζονται κάθε λίγο χρονικό διάστημα,δεν μπορεί η x Samsung(Tizen OS) να καλύπτει ότι θα παίζουν οι εφαρμογές στις τηλεοράσεις της.

Πάντως μου φαίνεται παράξενο μοντέλο 2018 και να βγήκε off στο YouTube.

Επαναφορά την έκανες;Άλλες εφαρμογές πχ Netflix παίζουν;Μήπως φταίει το δίκτυο;


QE Q6FN:Edge (bottom-local dimming - vertical zones) LED LCD,100/120Hz με MCFI,WCG αντίστοιχη 2020 η QE55Q70T.
 

balander

New member
16 March 2011
45
Για τις εφαρμογές τρίτων πχ YouTube(Google) που αναβαθμίζονται κάθε λίγο χρονικό διάστημα,δεν μπορεί η x Samsung(Tizen OS) να καλύπτει ότι θα παίζουν οι εφαρμογές στις τηλεοράσεις της.

Πάντως μου φαίνεται παράξενο μοντέλο 2018 και να βγήκε off στο YouTube.

Επαναφορά την έκανες;Άλλες εφαρμογές πχ Netflix παίζουν;Μήπως φταίει το δίκτυο;


QE Q6FN:Edge (bottom-local dimming - vertical zones) LED LCD,100/120Hz με MCFI,WCG αντίστοιχη 2020 η QE55Q70T.

Έκανα τα πάντα μαζί με την Samsung στην αρχή. Όλα δουλεύουν οκ και speed test είναι 80mbps. Το YouTube μόνο έχει πρόβλημα μετά την αναβάθμιση σε 1310.4.

Να γυρίσω πίσω δεν γίνεται; Σε παλαιότερο;

Αν αλλάξω θα πάω σε LG OLED. Samsung δεν ξανά παίρνω. Ούτε ήχο DTS παίζει από αρχεία.