Video editing με ip camera

nickvas19

AVClub Addicted Member
11 August 2011
2,008
Καλησπερα παιδιά.

μια ερώτηση θέλω να κάνω γτ δεν γνωρίζω. Έχω ένα βίντεο από ip camera σκοτεινό και θολό στην κίνηση. Γινεται κάποιο θαύμα; Παντως στο iPad κάποια έγγραφα που μου έχουν στείλει θολά και με σκιά από χέρι εκανα θαύματα με ένα προγραμματακι. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο;

ευχαριστω
 

evanfotis

Moderator
Staff member
26 March 2008
5,470
Απάντηση: Video editing

Αν εχει καταγραφεί ανεστίαστο ή κουνημένο, πολύ δύσκολα. Το σκοτεινό υπο προυποθέσεις θα μπορούσε κάπως να βελτιωθεί αλλά απο webcam με χαμηλό bitrate πάλι μην έχεις μεγάλες προσδοκίες. Ανέβασε αν θέλεις δείγμα να σου πούμε συγκεκριμένα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,933
Εκεί ψηλά.....
Re: Video editing

Καλησπερα παιδιά.

μια ερώτηση θέλω να κάνω γτ δεν γνωρίζω. Έχω ένα βίντεο από ip camera σκοτεινό και θολό στην κίνηση. Γινεται κάποιο θαύμα;

Οχι.

Το φως μπορει να ανεβει (αν και θα το "πληρωσεις" σε θορυβο ο οποιος βγαινει αν εχεις ενα επιπεδο ενασχολησης) λιγο εως πολυ αναλογα το αρχειο.

Λογω συμπιεσμενου ομως αρχειου απο τετοια καμερα χλωμο το κοβω,

Η δε θολουρα λογω κινησης απλα την ξεχνας.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
90,933
Εκεί ψηλά.....
Re: Video editing

Παντα προσεχουμε το πρωτογενες μας υλικο να ειναι σωστο απο εκθεση και κινηση/σταθεροτητα.

Εχουμε πιο ευκολο εργο στην συνεχεια.
 

nickvas19

AVClub Addicted Member
11 August 2011
2,008
Re: Video editing

Για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα ...αναζητώ μια ip camera με πολύ καλό φακό μέχρι 60-80ε. Έχω δει 2 3 από φίλους δεν μ άρεσαν. Με ενδιαφέρει να είναι μικρή και να είναι καλή στις κοντινές αποστάσεις macro και πολλα FPS.

Οποίος έχει κάποια εμπειρία ευχαρίστως να τον ακούσω.ευχαριστω.