Πρόβλημα soundbar HW -H751

Paris2018

AVClub Enthusiast
16 September 2018
1,100
Καλησπέρα στους φίλους.Απο χτες το απόγευμα η ηχομπαρα μου Samsung HW-H751 δεν βγάζει ήχο καθόλου ήχο η ίδια παρά μόνο το subwoofer της.Εχω δοκιμάσει τα πάντα.Εβγαλα την τροφοδοσία του ρεύματος,ξεσυνδεσα όλα τα καλώδια, δοκίμασα από την εφαρμογή multiroom μήπως υπάρχει firmware update και οποιαδήποτε άλλη ρύθμιση αλλά τζιφος.Εχει κάποιος κάποια ιδέα;Γνωρίζετε κανένα καλο service να απευθυνθώ εκτός των γνωστών εξουσιοδοτημένων της samsung που φοβάμαι ότι θα είναι πανάκριβα;
 

MakisM

Μέλος Σωματείου
12 May 2009
5,360
Δοκίμασε πρώτα να κάνεις την ίδια διαδικασία και στην τηλεόραση σου η με επανεκκίνηση .
Φαντάζομαι ...Να είναι συνδεδεμένη η AF8 με ARC στην ηχόμπαρα σου και το πρόβλημα να υπάρχει εκεί .
Μετά όλα τα υπόλοιπα ...
 

Paris2018

AVClub Enthusiast
16 September 2018
1,100
Καλησπέρα Μάκη.Δοκιμασα να δώσω ήχο στην μπάρα μέσω bluetooth απο το κινητό μου και παλι μου έκανε το ίδιο οπότε λογικά δεν είναι θέμα τηλεόρασης και arc.
 

Paris2018

AVClub Enthusiast
16 September 2018
1,100
Μίλησα με ένα εξουσιοδοτημένο service και θέλουν 15 ευρώ για να την τσεκαρουν αλλά φοβάμαι ότι για επισκευή θα με γδυσουν.Ειδα στο ίντερνετ ότι σε πολλούς το έχει κάνει αυτό ακριβώς στα τέσσερα χρόνια όπως και σε μένα.Καμια γνώμη κάνεις από τους ειδικούς του ήχου;Κανένας μάστορας η κάποιος να ξέρει και να εμπιστεύεται ηλεκτρονικό που ασχολείται και έχει καλές τιμές; Κοίταξα μήπως πάρω και άλλη αλλά σε νορμάλ τιμή δεν βρίσκω όχι καλύτερη αλλά ούτε εφάμιλλη της δικιάς μου.
 

Paris2018

AVClub Enthusiast
16 September 2018
1,100
Για κάποιο λόγο η ηχομπαρα επανήλθε μόνη της και παίζει κανονικά.Παρακαλω τους διαχειριστές να κλείσουν -σβησουν- κλειδώσουν το θέμα.Ετσι κ αλλιώς δεν έδωσε και κάποιος κάποια χρηστική πληροφορία που μπορεί να βοηθήσει στο μέλλον.