Σχετικά με την αγορά τηλεόρασης

Jokone

New member
26 December 2018
34
Καλησπερα στο φορουμ αφου βγουμε απο οολη αυτη την κατασταση κατα ιουνιο σκεφτομαι να προβω σε αγορα της συγκεκριμενης τιβι ελπιζοντας καμια ευκαιρια απο τα μεγαλα καταστηματα.Τωρα σαν νεος κατοχος oled θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις καταρχην αποσταση θεασης θα εχω γυρω στα 2,4 με 2,7 μετρα σε ευθεια και λιγο πλαι.Στο θεμα που με καιει οπως και τους περισσοτερους το burn in

η χρηση της τηλεορασης ειναι για μενα 50% digea cosmote tv και 50% netflix στο μακρινο μελλον με ελευση ps5 ισως γινει και για gaming αλλα προς τ παρων οχι, ομως στην ερωτηση που καιει ειναι οτι εστω βλεπω πχ σταρ 4 ωρες την κλεισω να κανει το CC της και μετα συνεχιζω απο κει που αφησα το ιδιο καναλι με το ιδιο λογοτυπο θα χει θεμα απο το να εβλεπα ταινιες πχ ή επειδη εκανε τον κυκλο της δν εχει θεμα να αποκτησει στο μελλον burn in? Γενικα θελω να καταληξω στο οτι μεσα στις συνεχομενες ωρες προβολης πριν την κλεισω στο 4ωρο οπως εχω διαβασει πειραζει να το χω στο ιδιο καναλι εφοσον κανω κανονικα τα CC η ντε και καλα ανεξαρτητως cc πρεπει να κανω ας πουμε ζαπινγκ; Γενικα λογω δουλειας η τηλεοραση θα ειναι ανοιχτη απο τις 8 αργα το απογευμα μεχρι το πολυ 2 το βραδυ θα εχω θεμα πιστευετε ευχαριστω για τον χρονο σας
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,982
Re: Αγορά OLED tv και απορίες

Jokone καλώς ήρθες ,

Σε ποιο μοντέλο αναφέρεσαι;
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
Απάντηση: Αγορά OLED tv και απορίες

Καλησπερα ειμαι αναμεσα σε 55 Β9 η αναλογως το budget εκεινης της στιγμης για C9 αλλα οπως φαινεται ειμαι μπερδεμενος λογω οτι βλεπω λιγες ωρες μεν την ημερα αντε το πολυ 7-8 και κυριως digea cosmote tv και νετφλιξ ειμαι μπερδεμενος ευχαριστω
 

chriskourou

Senior Member
24 December 2009
381
Re: Απάντηση: Αγορά OLED tv και απορίες

Καλησπερα ειμαι αναμεσα σε 55 Β9 η αναλογως το budget εκεινης της στιγμης για C9 αλλα οπως φαινεται ειμαι μπερδεμενος λογω οτι βλεπω λιγες ωρες μεν την ημερα αντε το πολυ 7-8 και κυριως digea cosmote tv και νετφλιξ ειμαι μπερδεμενος ευχαριστω

Για να καταλάβω, επειδή είπες λίγες ώρες εννοείς εφτά, οχτώ ώρες τη μέρα ή ότι βλέπεις τηλεόραση απο τις 19:00 έως τις 20:00 ;

Οκ είδα στο πρώτο ποστ.
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
QE Q80R vs QE Q85R vs QE Q90R,αξίζει η διαφορά στην τιμή;

Καλησπερα ποια ειναι η διαφορα απο την Q85R και Q90 αξιζει η διαφορα στην τιμη ;
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,982
Re: QE Q80R ποια είναι η διαφορά από την QE Q85R και QE Q90R,αξίζει η διαφορά στην τι

Στα πρώτα ποστ του κάθε νήματος κατόχων υπάρχουν reviews-test που μπορείς να διαβάσεις

Samsung QE Q80RA : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια
F.A.L.D. (50 zones_55")


Samsung QE Q85RA : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια
F.A.L.D. (96-zone),One Connect box,

Samsung QE Q90RA : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια
F.A.L.D. (240 zones_55"),One Connect box,
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
Απάντηση: QE Q80R ποια είναι η διαφορά από την QE Q85R και QE Q90R,αξίζει η διαφορά σ

Ευχαριστω πολυ
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
Σχετικα με την αγορά της Sony XH9096/ΧΗ9077

Καλησπερα επειδη δεν βλεπω κατι ξεχωριστο για την συγκεκριμενη τωρα με αυτη την τιμη αξιζει η με 200 παραπανω παμε κατευθειαν cx?
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,891
Re: LG BX

Καλησπερα επειδη δεν βλεπω κατι ξεχωριστο για την συγκεκριμενη τωρα με αυτη την τιμη αξιζει η με 200 παραπανω παμε κατευθειαν cx?
Νομίζω υστερεί λίγο σε φωτεινότητα στο HDR η BX σε σχέση με τη CX..

Για 200 καλύτερα επίλεξε τη CX



Στάλθηκε από το SM-N975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,124
Εκεί ψηλά.....
Re: Αξίζει η LG ΒΧ ή με 200 παραπάνω πάμε κατευθείαν CX?

Θα δουμε τι λεει.

Περιμενω και εγω την ΒΧ 55' να αντικαταστησει την Panasonic GT30 οπου ναναι.

Αγορα απο Public με 5ετη δωρο. Ελπιζω να μην χρειαστει αμεσα....:flipout:

Την προηγουμενη φορα με την πανυ αλλαξα κομματι σε μια εβδομαδα, την εχω την γκαντεμια.

Θα επανερθω μολις την παραλαβω και αναψω.


Μηπως να παει το νημα στις OLED γιατι δεν υπαρχει παρα μονο η CX ?
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,462
Μεταμορφωση
Re: Αξίζει η LG ΒΧ ή με 200 παραπάνω πάμε κατευθείαν CX?

Θα δουμε τι λεει.

Περιμενω και εγω την ΒΧ 55' να αντικαταστησει την Panasonic GT30 οπου ναναι.

Αγορα απο Public με 5ετη δωρο. Ελπιζω να μην χρειαστει αμεσα....:flipout:

Την προηγουμενη φορα με την πανυ αλλαξα κομματι σε μια εβδομαδα, την εχω την γκαντεμια.

Θα επανερθω μολις την παραλαβω και αναψω.


Μηπως να παει το νημα στις OLED γιατι δεν υπαρχει παρα μονο η CX ?

Καλοριζικη Ναθ.

Εγω περιμενω μηπως βγει καμμια 65αρα σε προσφορα.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,124
Εκεί ψηλά.....
Re: Αξίζει η LG ΒΧ ή με 200 παραπάνω πάμε κατευθείαν CX?

Εχει βγει η αντιστοιχη με 1800 νομιζω και 2000 η CX.


Αλλα δεν με παιρνει φετος να παω εκει ισως του χρονου να την κανω τραμπα. Για αυτο ηθελα την 5ετη ναμαι καπως πιο safe.
 

xavito

Moderator
Staff member
29 October 2008
8,982
Re: Αξίζει η LG ΒΧ ή με 200 παραπάνω πάμε κατευθείαν CX?

Θα δουμε τι λεει.

Περιμενω και εγω την ΒΧ 55' να αντικαταστησει την Panasonic GT30 οπου ναναι.

Αγορα απο Public με 5ετη δωρο. Ελπιζω να μην χρειαστει αμεσα....:flipout:

Την προηγουμενη φορα με την πανυ αλλαξα κομματι σε μια εβδομαδα, την εχω την γκαντεμια.

Θα επανερθω μολις την παραλαβω και αναψω.


Μηπως να παει το νημα στις OLED γιατι δεν υπαρχει παρα μονο η CX ?

Καλησπέρα και καλοθέατη η νέα tv,

να πάει το νήμα μόλις παραλάβετε;

Λογικά όμως θα ανοίξει νέο νήμα για την BX o Giannistz
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
Απάντηση: Αξίζει η LG ΒΧ ή με 200 παραπάνω πάμε κατευθείαν CX?

Καλοθεατη και περιμενουμε εντυπωσεις 😃
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,124
Εκεί ψηλά.....
Re: Αξίζει η LG ΒΧ ή με 200 παραπάνω πάμε κατευθείαν CX?

Καλησπέρα και καλοθέατη η νέα tv,

να πάει το νήμα μόλις παραλάβετε;

Λογικά όμως θα ανοίξει νέο νήμα για την BX o Giannistz


Βεβαιως.

Δευτερα παραλαμβανω λογικα μεχρι τριτη θα εχει μπει στην θεση της :ADFADF1:
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
Σχετικα με την αγορά της Sony XH9096/ΧΗ9077

Καλησπερα σχετικα με την αγορα αυτης της tv για μια overall χρηση και στο μελλον για ps5 αξιζει η αγορα της τωρα η να περιμενω για την ερχομενη γενια; Τι γινεται με HDMI 2.1 κλπ εχει δωσει κατι η σονυ;
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
LG OLED CX vs BX

Καλησπερα σε συγκριση των δυο και overall χρηση ταινιες,τηλεοπτικο, tv box και σπανιοτερα gaming αξιζει η διαφορα στην τιμη τους και ειδικα τωρα που ειναι χωρις φπα απο τις προσφορες που τρεχουν; Εχουν τρελες διαφορες η αμελητεες που μονο διπλα διπλα μπορεις να δεις; Ευχαριστω
 

Lobo10

Supreme Member
23 May 2012
3,891
Re: LG OLED CX vs BX

Καλησπερα σε συγκριση των δυο και overall χρηση ταινιες,τηλεοπτικο, tv box και σπανιοτερα gaming αξιζει η διαφορα στην τιμη τους και ειδικα τωρα που ειναι χωρις φπα απο τις προσφορες που τρεχουν; Εχουν τρελες διαφορες η αμελητεες που μονο διπλα διπλα μπορεις να δεις; Ευχαριστω
Οι βασικές διαφορές έχουν ως εξης:

CX:

25 με 30% φωτεινότερο panel

Καλύτερο επεξεργαστή

2 επιπλέον hdmi 2.1 slots

Περίπου 200 διαφορά τιμής στις 55 ίντσες

Περίπου 500 διαφορά στις 65 ίντσες.
 

Jokone

New member
26 December 2018
34
Απάντηση: LG OLED CX vs BX

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση μολις κοιτουσα τις διαφορες στον κωτσο 242 ευρω ακριβως για τις 55 ιντσες αξιζει αυτη η διαφορα η καλυτερα να επενδυθει καπου αλλου (ηχομπαρα πχ) να σημειωσω οτι ειναι η πρωτη oled